folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Düşük/Yüksek Voltaj Kaynaklı Bozulma Garanti Ve Hukuki Boyutu

Düşük/Yüksek Voltaj Kaynaklı Bozulma Garanti Ve Hukuki Boyutu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

20 daireli Sıfır fakat iskânsız binadayım 

Bir kaç Komşu aradı televizyonu bozulan ve elektirk süpürgesi bozulan olmuş 

Evde değilim,çıkmadan önce buzdolabı hariç herşeyin fişini çekmiştim 

Hâlâ da eve gecemedim 

Beyaz eşya sıfır alındı kurulum yapılırken

teknik servis makineler için kireç önleyici aparat 

Buzdolabı için ise alım koruma krizi satmayı çok uğraştılar bende ısrarla almadım 

Aldatmaca Para tuzağı diye ,

Ayrıca elektrik kesintisinin garanti kapsamı dışı olduğunu  v.s söylemişlerdi 

Bana çok saçma gelmişti , neticede bunu ben ayarlayamam ayrıca neden fabrikasyon 

Yapılırken yapılmaz diyorum 

Evdeki televizyon yaklaşık 7-8 yıllık (galiba faturada kayıp) diyelimki bozuldu

Muhattap kim olacak 

Yada beyaz eşyalardan herhangi birine zarar geldi yada tamamına nasıl 

Bir durum olacak aklımda deli sorular var 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Firmalar haklı tabi garanti bakmaz. Bu, arabayı bilerek duvara vurup araba hatalı üretilmiş bana yenisini verin demeye benzer.

Zararı elektrik dağıtım şirketi öder. Tüketici hakem heyeti bu tip vakalarda hep müşteriden yana oluyor. Fatura varsa fatura tutarını firmadan tahsil edersin, fatura yoksa cihaz yetkili serviste tamir edilir ücretini firma öder. Fatura yoksa ve cihaz tamir edilemez durumdaysa bir bardak soğuk su güzel gider.

Bu arada günümüz cihazlarında bu tip olaylar için koruma var. O kendini feda ediyor. Amaç yangın çıkmasını engellemek. Mesala telefonlara çok fazla elektrik verilirse telefon otomatik şarjı kesip kendini korumaya alıyor.

Örnek olarak şu ismi duyulmamış Çin malı toplama telefonu gösterebilirim ;

https://youtu.be/yWxtErxgM50?t=276

Edit : Şantiye elektriği ise hocam geçmiş olsun. Ortada elektrik kurumunun senin adına kestiği bir fatura olmadığı için herhangi bir hak talep edemezsin. 

mkyb tarafından 22/May/21 23:33 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

hemen hemen aynı durumdayız,

https://www.youtube.com/watch?v=NQSfXG6Fqrg

bu abinin bunula ilgili bir videosunda şöyle dediğini hatırlıyorum videoyu bulamadım; eğer teknik servis tutanağında hasarın yüksek gerilimden olduğunu belirtirlerse sende servis onarımını yaptırıp faturasını alıp elektrik dağıtım firmasına gidip bu tutanakla zararının karşılanmasını talep edebiliyormuşsun. 

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

Hocam, iskan olmadığı için şantiye elektriği kullanıyorsun dogal olarak.

Bu yüzden ne elektrik-enerji firmasından ne de beyaz eşya firmalarından garanti kapsamında hizmet alabilirsin.

istedğin heyete git istediğin yere basvur, resmi ve teknik olarak şu anda yapabileceğin birşey yok.

istersen şansını dene yinede...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

şikayet edersen aşşağıdakilerin yakını başına gelecektir . 

valla benim yazın başında 25 yıllık ev telefonum + modemim yandı bozuldu  . 

bununda telekom tarafından olduğuna eminim  

1 2 ay eve gidememiştim . 0 modem alıp taktığımda çalışmadı . ttnet eleman gelip sizin kart 1 2 ay önde sorun çıkardı gibi bişeyler geveledi epeybi uğraştı  ne ayarladı bilemiyorum . 

bende gaza gelip telekomu aradım dedim böyleyken böyle  . arıza kaydı bişeyler oluşturdular .  geri aradılar arıza yok  ne bokuma arıza kaydı oluşturuyorsun diye 

tahminen sanada aynısı olacaktır  . 

tavsiyem böyle yerlerde yaşıyorsanız . yüksek düşük voltaj vs . evin girişine voltaj regületörü koydurun  

ben köy yerinde ups kullanıyorum . tv + modem + laptop lar çin . derdim elektrik kesintisinde kullanmak değil. . aşırı elektrik dalgalanmasından korunmak . 

samaccc tarafından 22/May/21 23:34 tarihinde düzenlenmiştir

“Her şey bittiğinde hatırlayacağımız; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır!”
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Evdeyim herhangi bir şey yok 😊

Konut ve eşya sigortası ve akim koruma prizi şart oldu

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı

Evdeyim herhangi bir şey yok 😊

Konut ve eşya sigortası ve akim koruma prizi şart oldu

oturum izni olmayan eve konut ve esya sigortasi yaparlar mı ki?

@djalper en iyi sen cevap veririn bence*

https://dnscheck.name.tr | yazdıklarımı ciddiye almayın, sonuc olarak bu forumda kufur etmedigin surece troll'luk serbest.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    yalinyalniz
    yalinyalniz's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı

20 daireli Sıfır fakat iskânsız binadayım 

Bir kaç Komşu aradı televizyonu bozulan ve elektirk süpürgesi bozulan olmuş 

Evde değilim,çıkmadan önce buzdolabı hariç herşeyin fişini çekmiştim 

Hâlâ da eve gecemedim 

Beyaz eşya sıfır alındı kurulum yapılırken

teknik servis makineler için kireç önleyici aparat 

Buzdolabı için ise alım koruma krizi satmayı çok uğraştılar bende ısrarla almadım 

Aldatmaca Para tuzağı diye ,

Ayrıca elektrik kesintisinin garanti kapsamı dışı olduğunu  v.s söylemişlerdi 

Bana çok saçma gelmişti , neticede bunu ben ayarlayamam ayrıca neden fabrikasyon 

Yapılırken yapılmaz diyorum 

Evdeki televizyon yaklaşık 7-8 yıllık (galiba faturada kayıp) diyelimki bozuldu

Muhattap kim olacak 

Yada beyaz eşyalardan herhangi birine zarar geldi yada tamamına nasıl 

Bir durum olacak aklımda deli sorular var 

voltaj sorunu varsa elektrik dağıtım firması karşılayacak, akım korumalı priz aldatmaca değil bende televizyonu alırken aldığım Schneider'in çok sağlam bir modeli var mesela elektriği düzgün veriyor ve dalgalanmalarda sorun çıkarmıyor

iskansız eve sigorta yapmayabilirler, @abdullahazad 'ın da dediği gibi @djalper sektörden biri olarak yanıtlar ama benim bildiğim karşılamayacaklar.

ne yazsak boş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

ekleme:

ev iskansız olduguna gore daire degil arsa tapusu var.

sigorta isini unut hacim yaptiramazsin.

https://dnscheck.name.tr | yazdıklarımı ciddiye almayın, sonuc olarak bu forumda kufur etmedigin surece troll'luk serbest.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Evlerimize gelen elektrik 190 - 250 arası geliyor, her cihazın buna dayanıklı olması mümkün değil, tüm cihazların yüzde 7 si bu yüzden bozuluyor, sigorta kutunun önüne voltaj regülatörü alman gerekiyor, voltaj regülatörü bu tip sorunların tümünün önüne geçmeye yetiyor. Elektrik kesintisi kaynağı ile arıza meydana gelmez, elektriğin yüksek veya düşük voltajda gelmesi ya da yüksek aralıkta dalgalanması ile arıza meydana gelir. Tüm daireyi koruyabilecek İyi bir voltaj regülatörü 4.000 lira civarında.

Ölüm ve zaman kontrol altına alınamaz, derin kaygılarım yok çünkü kendimi biliyorum.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam regülatörü takıcan yoksa elektronik olan herşeyine pamuk takarsın haberin ola.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
Toplam Hit: 843 Toplam Mesaj: 15
elektrik kesintisi yüksek veya düşük voltaj