folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Düşünce Gücü Ve İnanılmazı Başarmak Adına

Düşünce Gücü Ve İnanılmazı Başarmak Adına

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Zamanın göreceliği süre farkı değil algısal farklılıktır. Yani görecelide çok görecelidir. Aynı paradoks geleceğe gitsende oluşur. Mesele şu; Zaman evrenin kuşatıcısıdır. Zamanı aşmak evrenin dışına çıkmayı gerektirir

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    karabudun bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Şahsen Ben Zamanda Yolculuk Olabileceğine İnanıyorum, Tek Sorun Yüksek Enerji İle Yüklenen Makinede Bir Canlı Pişmeden Nasıl Yolculuk Yapacak..... Evet Cansız Maddeler İçin Bu Mümkün Olabilir, Filedelfia Deneyindeki Gemi Hala Orada Burada Kayıp Bir Hayalet Gibi Gözükmeye Devam Ediyor Farklı Zamanlarda..

İşin tekniği bir tarafa mantığı yok. Çünkü böyle bir yolculuk paradoks oluşturur. Düşünsene zaman yolculuğu yapıyor babanın çocukluğuna gidiyor ve babanı çocukken öldürüyorsun? O zaman sen hiç doğmamış olursun dolayısı ile yolculuğunda olmaz vs.

Hocam Öyle Bir Evrende Yaşıyoruzki Mantığımızın Algılarımızın Ötesine Geçebileceği Defalarca Kanıtlanmıştır...

Söz Gelimi Eski Çağlarda İmparator Nerona Sizinkiler Aya Yolculuk Yapmaya Hazırlanıyorlar Deselerdi İmparator Ve Halk Bu Kimselere Götüyle Güler, İşin Bokunu Çıkarır Bu Kimseleri Asarlardı... Ama Günümüzde Bunu Gerçekliği Konuşmaya Tenezzül Bile Etmiyoruz Çünkü Gerçekleşti..

Dolayısıyla ÇEkim Yasasının Etkin Hüküm Sürdüğü Bir Evrende Bulunan Dünyamızda Emvai İlginçlikte Canlılar Ve Tuhaf Yapılanmalar Varken Böyle Bir Kuram İçin İmkansız Tanımı Kullanmak Bence Yersiz Kalmış... Tabiki Düşüncene Saygılıyım. Ama İrdelersen Eğer Sanırım Benimle Aynı Kapıya Çıkacaksın Gibime Geliyor..

Mesele teknoloji değil. Bana Ölümsüzlük bulunacak dersen bunu reddetmem. Ama bahsettiğimiz konu bu evrende mümkün olamaz.  Ha bak geçmişi veya geleceği görmek (İzlemek) dersen bu başka ama fiilen olayın içine girmek olamaz.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    karabudun bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    karabudun bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Şahsen Ben Zamanda Yolculuk Olabileceğine İnanıyorum, Tek Sorun Yüksek Enerji İle Yüklenen Makinede Bir Canlı Pişmeden Nasıl Yolculuk Yapacak..... Evet Cansız Maddeler İçin Bu Mümkün Olabilir, Filedelfia Deneyindeki Gemi Hala Orada Burada Kayıp Bir Hayalet Gibi Gözükmeye Devam Ediyor Farklı Zamanlarda..

İşin tekniği bir tarafa mantığı yok. Çünkü böyle bir yolculuk paradoks oluşturur. Düşünsene zaman yolculuğu yapıyor babanın çocukluğuna gidiyor ve babanı çocukken öldürüyorsun? O zaman sen hiç doğmamış olursun dolayısı ile yolculuğunda olmaz vs.

Hocam Öyle Bir Evrende Yaşıyoruzki Mantığımızın Algılarımızın Ötesine Geçebileceği Defalarca Kanıtlanmıştır...

Söz Gelimi Eski Çağlarda İmparator Nerona Sizinkiler Aya Yolculuk Yapmaya Hazırlanıyorlar Deselerdi İmparator Ve Halk Bu Kimselere Götüyle Güler, İşin Bokunu Çıkarır Bu Kimseleri Asarlardı... Ama Günümüzde Bunu Gerçekliği Konuşmaya Tenezzül Bile Etmiyoruz Çünkü Gerçekleşti..

Dolayısıyla ÇEkim Yasasının Etkin Hüküm Sürdüğü Bir Evrende Bulunan Dünyamızda Emvai İlginçlikte Canlılar Ve Tuhaf Yapılanmalar Varken Böyle Bir Kuram İçin İmkansız Tanımı Kullanmak Bence Yersiz Kalmış... Tabiki Düşüncene Saygılıyım. Ama İrdelersen Eğer Sanırım Benimle Aynı Kapıya Çıkacaksın Gibime Geliyor..

Mesele teknoloji değil. Bana Ölümsüzlük bulunacak dersen bunu reddetmem. Ama bahsettiğimiz konu bu evrende mümkün olamaz.  Ha bak geçmişi veya geleceği görmek (İzlemek) dersen bu başka ama fiilen olayın içine girmek olamaz.

Amerikan Mayo Araştırma Merkezinde Yaşlanmayı Durdurmayı Farelerde Başarmışlar... Sanırım Bir Tür Ölümsüzlük Bulundu Bile...  Deneyin İnsanlarda Kullanım Aşamasına Gelmesi En Az 15 Yıl Alacak Uzun Çalışma Merhaleleri İçerdiği Söylenmişti.

Gel Gelelim... Zamanda Yolculuk Yapmak İçin Evrenin Dışına Çıkmaktan Bahsetmişsin, Hocam Evren Büyüklük Olarak Zamandan Bile Büyüktür Dersem Ve Zamanın Varlığını Evrenin Büyüklüğünden Aldığını Söylersem Mantığında Bir Temele Bir Şeyleri Oturtabilecekmisin Bilemiyorum.. Ancak Evrende Hiç Bir Şeyin Kaybolmadığı Zaten Fizik Yasalarında Var... Hoş O Yasada Bahsi Geçen Enerjidir. Ancak Gerçekte Her Şeyin Enerji Olduğuda Kabul Gören Bir Bakıştır...

Demem Odurki İmkansız Diye Bir Şey Yoktur.... Bu Evrende Her Şey İmkanlıdır... Yaşadıklarım Ve Gördüklerim Ve Bildiklerim Bu Mantığın Geçerli Bir Bakışa Sahip Olduğunu Defalarca Bana Göstermiştir...  İşin Aslı Göreceli Bakışa Sahip Bir Konuyu Tartışıyoruz Seninle Benim Tecrübelerim Telepatik Olarak Sana Geçebilseydi O Halde Aynı Kapıda Buluşabilirdik.. Bu Tür Konularda Görecelilik Ben Kavramında Başlamaktadır...

Benim Bilmediğim Bir Şeyden Bahsetsen, Senin Bildiğin Şey Benim Red Edeceğim Şey Olurdu... 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Tabi belki önce Zamanın ne olduğunu konuşmak gerekir ama malum o da ucu bucağı olmayan bir konudur. Yine de bir cümle ile söylemek gerekirse ( İşin Felsefi yönüne hiç girmeden) zaman, Harekettir. En azından bilim adamlarının üstünde nisbeten uzlaştığı tanım budur. Hal böyleyse evrende mutlak durağan bir şey olamayacağına göre o evren zamanı değil zaman kaçınılmaz olarak onu kuşatmıştır.

Şahsen benim kabulüm budur. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    karabudun bunu yazdı

Tabi belki önce Zamanın ne olduğunu konuşmak gerekir ama malum o da ucu bucağı olmayan bir konudur. Yine de bir cümle ile söylemek gerekirse ( İşin Felsefi yönüne hiç girmeden) zaman, Harekettir. En azından bilim adamlarının üstünde nisbeten uzlaştığı tanım budur. Hal böyleyse evrende mutlak durağan bir şey olamayacağına göre o evren zamanı değil zaman kaçınılmaz olarak onu kuşatmıştır.

Şahsen benim kabulüm budur. 

Yada İkisi Birbirini Kuşatmışta Olabilir, Çünkü Birinin Yokluğu Diğerinin Yokluğuna Eşdeğer Bir Yargıyı Ortaya Sürebiliyor...  Zaman Kavramı Olmayan Bir Evren Düşünülemez...  

Evren Sayesinde Zaman Var.. ------ Zaman Sayesinde Evren Var... 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Şayet Bing bang doğru ise evren bir patlamadan yani hareketten dolayısı ile zamandan doğmuş demektirGülümseme  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

http://files.amnesty.org/air12/air_2012_full_tu.pdf

http://www.google.com.tr/search?q=susuzluktan+%C3%B6len+insanlar&hl=tr&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=eWf3UPWnEca4hAeUu4GQCg&sqi=2&ved=0CDEQsAQ&biw=1536&bih=764

Onları pozitif düşünmek kurtarmadı, 

Artık pozitif düşünce zırvalarını bırakın, kötü düşünün: çünkü dünya kötü bir yer.

Kötüyü görün! Zihniniz artık kötü düşüncelerle dolsun! Kötü sözlerle haykırın çünkü siz bu yazıyı okurken yeryüzü daha da kötü oldu! Onlarca insan suszluk açlık ve tedavisi mümkün hastalıklardan dolayı öldü, yüzlerce kişi kısıtlandı, tecavüze uğruyor ve işkence görüyor...

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Nothing in this world can take the place of persistence.

Talent will not; nothing is more common than unsuccessful people with talent.

Genius will not; unrewarded genius is almost a proverb.

Education will not; the world is full of educated derelicts.

Persistence and determination alone are omnipotent. The slogan "press on" has solved and always will solve the problems of the human race

Calvin Coolidge

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Nothing in this world can take the place of persistence.

Talent will not; nothing is more common than unsuccessful people with talent.

Genius will not; unrewarded genius is almost a proverb.

Education will not; the world is full of educated derelicts.

Persistence and determination alone are omnipotent. The slogan "press on" has solved and always will solve the problems of the human race

Calvin Coolidge

Şeyhim Bari Türkçesinide Yazsaydın be yahu Sana Zahmet..  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Konu Güzeldi be... Sürmesini arzuladım nedense.. çokda eski değil ama...

Hortting.. :)

Toplam Hit: 4123 Toplam Mesaj: 34