folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Düşüncelerim

Düşüncelerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Kendi yazımdır, müritler sizlerden ricam lütfen tamamını okumadan, önyargı ile zaten bunlar herzaman dediğin şeylerden diyip yorum atmayınız. Ayrıca yazımın inanan arkadaşların inançlarına eleştire niteliği taşımasından dolayı  " özet geç.. ", " sonuç? "  tarzı alaycı yorum yapacaklar yazmasınlar.

Büyük güçlerin işlerini pürüzsüz yürütebilmesi için kalabalık kitle olan halk çeşitli araçlarla uyutulmaya, uyuşturulmaya ve sistemin kusursuz ayarında kusursuz işleyen saati haline getirilmeye çalışıldı, getirildide ve getiriliyorda. 

Bugün çoğu insan dünyada yaptığı iyiliklerin öldükten sonra hediyeye dönüşeceğine, kötülüklerin ise öldükten sonra en adaletli bir şekilde cezalandıralacağına inanmıyor mu ?

1 saniye düşünsenize hayatınızın tamamını kapsayan bir iş yapıyorsunuz ve maaşınızın öldükten sonra banka hesabınıza yatıralacağı söyleniyor,

Böyle bir işi kabul edermiydiniz ? Kabul etseniz bile öldükten sonra banka hesabınıza yatıralacağından bir söz ile emin olabilir miydiniz ? Emin olanlara ise hayret dolu gözlerle bakmazmıydınız ?

Siz davranışlarınızı, kararlarınızı, düşüncelerinizi ve hatta sadece bir kere sahip olabileceğiniz hayatınızı "öbür taraf" dedikleri hayali bir yerin en sıcak odasına düşmemek yada kral dairesine yerleşmek için meşgul ederken, tepenizdeki güçler elinde büyük bir bardak buzlu margarita ile satranç taşları biz olduğumuz oyunlarını keyifle devam ettiriyorlar.

Bir ülkenin kralı olduğunuzu hayal edin, yardımcılarınızı en güvendiğiniz adamlardan seçiyorsunuz, askerlerinizi bu konuda en iyi eğitimi almış insanlardan oluşturuyorsunuz. 

Yardımcılarınızı en güvendiğiniz adamlardan seçtiğiniz halde zihnen yada fiilen size ihanet etmeyeceğinin garantisini almak, askerlerinizin ise savaşırken gözünü kırpmadan ve ölümden korkmadan savaşır bir hale getirmek istiyorsunuz. Halkınızında içlerinde en ufak bir başkaldırı olmadan manevi olarak tamamen kendinize bağlamak istiyorsunuz.

Bir düşünün bakalım en mantıklı adım ne olabilirdi.. 

Tabi ki siz olmadan onları görebilen, onlar konuşmadan konuşmalarını duyanbilen, sizin davanız uğruna savaşta ölürlerse öldükten sonra hayallerinin üstünde bir yaşam vaat edebilen, aynı hikayeye inanan binlerce insanı gerektiğinde tren vagonları gibi arka arkaya istekleriniz uğruna mümin edebilen, hikayenizi kabul eden tüm insanların vicdanlarını kendi fikirlerinize kitletebilen tanrı fikri ve onun sözcülüğünü yapacak bir din.

Ve biz bu kralın, halkı kendi istekleri doğrultusunda en rahat biçimde hakareket ettirmek için yaptığını hayal ve umut hırsızlığının önüne savunmasız, muhakeme yapamayacak ve sorgulamayacak bir dönemde olan çocukları hunharca fırlatıyoruz. Bu şekilde kral arkasına yaslandığında devirdiği ilk domino taşının diğerlerinide nasıl yıktığını keyifle izliyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

a.s hacı :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Allah var

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Ne yani;

Kapitalist orospu çocukları yüzünden,

Ya da;

Senin ve türevlerinin tüm nafile çabalarına rağmen; Mensubu bulunduğum ve ( Tamamen Hayatıma Yansıtmasam da ) mutlu olduğum dinimden mi vazgeçeyim?

Sen ateistliğinle mutlusun ben islamiyetimle, başkası hristiyanlığı ile, o halde neden birbirimizi etkilemek için kıçımızı yırtıyoruz?

Diyelim ki Allah yok, ben birşey kaybetmem,

Ya Varsa ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

"1 saniye düşünsenize hayatınızın tamamını kapsayan bir iş yapıyorsunuz ve maaşınızın öldükten sonra banka hesabınıza yatıralacağı söyleniyor"

Herkes inancı doğrultusunda bu cümleyi inceler,kurcalar ve anlam çıkartır hocam 

Mesela ben şöyle açıkliyim sana . 

Yardıma ihtiyacı olan birisini gördüm ve ona elimden geldiği kadar yardım ettim.Bunun sonucunu bahsettiğin gibi bir zamanda almıyorum ben.İnan ki samimi olarak söylüyorum,mutlaka ama mutlaka bana zor anımda ya da yardıma ihtiyacım olduğu bir anda  her neyse karşıma çıkıyor,geri dönüş yapıyor.1 ay ya da 1 yıl sonra zamanın önemi yok.

Kısacası şu - Karşılığı , öldükten sonraya bırakılmıyor 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

CasTeaL bunu yazdı:
    -----------------------------

Kendi yazımdır, müritler sizlerden ricam lütfen tamamını okumadan, önyargı ile zaten bunlar herzaman dediğin şeylerden diyip yorum atmayınız. Ayrıca yazımın inanan arkadaşların inançlarına eleştire niteliği taşımasından dolayı  " özet geç.. ", " sonuç? "  tarzı alaycı yorum yapacaklar yazmasınlar.

Büyük güçlerin işlerini pürüzsüz yürütebilmesi için kalabalık kitle olan halk çeşitli araçlarla uyutulmaya, uyuşturulmaya ve sistemin kusursuz ayarında kusursuz işleyen saati haline getirilmeye çalışıldı, getirildide ve getiriliyorda. 

Bugün çoğu insan dünyada yaptığı iyiliklerin öldükten sonra hediyeye dönüşeceğine, kötülüklerin ise öldükten sonra en adaletli bir şekilde cezalandıralacağına inanmıyor mu ?

1 saniye düşünsenize hayatınızın tamamını kapsayan bir iş yapıyorsunuz ve maaşınızın öldükten sonra banka hesabınıza yatıralacağı söyleniyor,

Böyle bir işi kabul edermiydiniz ? Kabul etseniz bile öldükten sonra banka hesabınıza yatıralacağından bir söz ile emin olabilir miydiniz ? Emin olanlara ise hayret dolu gözlerle bakmazmıydınız ?

Siz davranışlarınızı, kararlarınızı, düşüncelerinizi ve hatta sadece bir kere sahip olabileceğiniz hayatınızı "öbür taraf" dedikleri hayali bir yerin en sıcak odasına düşmemek yada kral dairesine yerleşmek için meşgul ederken, tepenizdeki güçler elinde büyük bir bardak buzlu margarita ile satranç taşları biz olduğumuz oyunlarını keyifle devam ettiriyorlar.

Bir ülkenin kralı olduğunuzu hayal edin, yardımcılarınızı en güvendiğiniz adamlardan seçiyorsunuz, askerlerinizi bu konuda en iyi eğitimi almış insanlardan oluşturuyorsunuz. 

Yardımcılarınızı en güvendiğiniz adamlardan seçtiğiniz halde zihnen yada fiilen size ihanet etmeyeceğinin garantisini almak, askerlerinizin ise savaşırken gözünü kırpmadan ve ölümden korkmadan savaşır bir hale getirmek istiyorsunuz. Halkınızında içlerinde en ufak bir başkaldırı olmadan manevi olarak tamamen kendinize bağlamak istiyorsunuz.

Bir düşünün bakalım en mantıklı adım ne olabilirdi.. 

Tabi ki siz olmadan onları görebilen, onlar konuşmadan konuşmalarını duyanbilen, sizin davanız uğruna savaşta ölürlerse öldükten sonra hayallerinin üstünde bir yaşam vaat edebilen, aynı hikayeye inanan binlerce insanı gerektiğinde tren vagonları gibi arka arkaya istekleriniz uğruna mümin edebilen, hikayenizi kabul eden tüm insanların vicdanlarını kendi fikirlerinize kitletebilen yaratıcı fikri ve onun sözcülüğünü yapacak bir din.

Ve biz bu kralın, halkı kendi istekleri doğrultusunda en rahat biçimde hakareket ettirmek için yaptığını hayal ve umut hırsızlığının önüne savunmasız, muhakeme yapamayacak ve sorgulamayacak bir dönemde olan çocukları hunharca fırlatıyoruz. Bu şekilde kral arkasına yaslandığında devirdiği ilk domino taşının diğerlerinide nasıl yıktığını keyifle izliyor.

----------------------------

hacı öyle veya böyle sen hala inanıp inanmama arasında olduğundan bilinçaltında sürekli bu gitgelleri yaşıyorsun bunun sonucu olarak ta sürekli konuyu dillendirmeye birilerinin çıkıp seni tamamen göt etmesini ve seninde olaya vakıf olup inanmayı bekliyorsun bence yoksa inanan adam senin inancı yermek için yazdığın yazı kadar inancı övmek için yazmıyor çünkü adamın kafasında herşey net sen ise toplum ve beynin arasında sıkışıp kalmışsın zira muhtemelen sünnetli bir ateistsin anan babanda muhtemelen bizimkiler gibi ayani demek istediğim bu toplumda bulunduğun sürece toplumsal yalnızlığını bastırmak adına seni destekleyecek birileri bulmak için böyle sağa sola çatmaların devam edecek yani belki ilgi çekmek için belkide gerçekten kalbinde şüphelerin bulunduğu inandığın inançsızlık konusunda asla ama asla tarafsız olamayacaksın sende bizden birisin işte farklı olmak adına toplumla çatışmayı ve kalben yalnız kalmayı seçmek yerine kalbinin tek eşini bulmanı öneririm eywallah

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

tosun bunu yazdı:

"1 saniye düşünsenize hayatınızın tamamını kapsayan bir iş yapıyorsunuz ve maaşınızın öldükten sonra banka hesabınıza yatıralacağı söyleniyor"

Herkes inancı doğrultusunda bu cümleyi inceler,kurcalar ve anlam çıkartır hocam 

Mesela ben şöyle açıkliyim sana . 

Yardıma ihtiyacı olan birisini gördüm ve ona elimden geldiği kadar yardım ettim.Bunun sonucunu bahsettiğin gibi bir zamanda almıyorum ben.İnan ki samimi olarak söylüyorum,mutlaka ama mutlaka bana zor anımda ya da yardıma ihtiyacım olduğu bir anda  her neyse karşıma çıkıyor,geri dönüş yapıyor.1 ay ya da 1 yıl sonra zamanın önemi yok.

Kısacası şu - Karşılığı , öldükten sonraya bırakılmıyor 

Hocam, iyiliğine ilahi karşılık olarak tasvir ettiğin olay zaten her zaman ihtimali büyükte olsa küçükte olsa olması mümkün olan bir olay olur.

İp burada kopuyor zaten, örneğin bir bacağı olmayan birinden yaptığı iyiliğin karşılığında olmayan bacağının yeniden çıktığını gördün mü ?

Bu örnekte anlatmak istediğim bunu olma olasılığı hiç bir zaman yoktur fakat o "yardım" olarak nitelendirdiğin olayların büyükte olsa küçükte olsa olma olasılığı her zaman vardır. Sen allaha bağlarsın, başka biri putuna bağlar başkası kutsal ineğe bağlar. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

O degilde ben şunu anlamıyorum.

Ateistiz,Allah'a ınanmıyoruz diye geçinenler.kusra bakma ama g.tleri şıkışınca "ALLAH'ım nolur bana yardım et diye kıçını yırtıyorlar.(yada Tanrım kelımesını kullanıyor)...

Amaç ne şimdi? Din yok Kitap yok Yaratıcı yok Peygamber,o yok bu yok!.Biz kendi kendimizi yarattık,başı boş köpekler gibi dünyada dolaşıyoruz.Yaratılışımızda bir amaç yok,öle mal mal dolanmaya yaratıldık...Bu mudur yani?

Ey insanoglu çevrende o kadar ALLAH'ın var oldugunu gösteren deliller varki,açık ve net.! Bunu göremeyecek kadar kör olmak degil,şeytanın içimize ve ruhumuza tamamen işlemesiyle olur...!

Allah büyüktür vesselam...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

Hepsini okudum. Aslında mantıksız değiller ama biraz kendi vizyonundan söylenmiş cümleler. Hepsini okumanı ve kendi içinde yapacağın yorumlamayı, savunmacı olarak değil objektif olarak yapacagını umarak yazıyorum.

Büyük güçlerin işlerini yürütmesi konusunda halkı uyutması sadece din aracılıgı ile değil, aksine yapılmaya çalışılan milleti birbirinden ayıran şeyleri göz önünde tutmak. örnek din,ırk,sosyal statü, kadın-erkek, siyasi görüş vb. gibi etmenleri kullanarak bunu başarmaya çalışıyorlar. Evet din bunlardan bir tanesi ama aralarında en baskın olanı olmamakla birlikte, Kendi dinim açısından konuşursam insanları bölmemeyi, ne olursa insan oldugunu düşünerek ona bakmayı ve davranmayı, ayırıcı bir kusru olsa bile bunu herkesin gözüne sokmayı değil yardımcı olmayı söylüyor.

Diğer maddede ise gelecek ve öldükten sonra bize verilecek hediye konusuna değinmişsin. ve ömrün boyunca bir işte çalışmayla kıyaslamışsın.  Cevap olarak şunu söyleyebilirim. İnandıgım dinde temel olan ibadet namazdır ve 1 günde 5 vakit namaz abdestle birlikte toplam 1 saate tekabül eder. Eğer gerçekten tanrı varsa bana günlük 24 saat yaşamam icin zaman vermiş ve istedigi ibadet 24te 1 saate tekabül ediyorsa bu katlanılamayacak veya zor gelecek bi durum değildir. Bu bakımdan gün boyu çalışma ile kıyaslamak pek mantıklı değil. Şu da var ki namaz ibadeti yerine geldiginde bi çok şey zaten yerine oturuyor. Birilerine kötü söz söylemekten, kötü davranmaktan alıkoydugu gibi günde 5 kere güzel bi abdest alıp temizleniyorsunda. Şöyle özetlersem eğer tanrı varsa istedigi gercekten 24te1 olarak yapılabilecek bişey. Şayet yoksa(ki böyle dusundugun icin söylüyorum) o zaman hayatımda kaybım günlük 1 saat olacak ve o 1 saat gelen mutluluk ile yerini bulmus olacaktır. Yani insanların rahatlamak adına yoga ve meditasyon yapıp zaman ve paralarını harcaması sonucu nasıl huzur bekliyorlarsa. Öldükten sonra tanrının olmadıgını görsek bile hayat icinde belli bir bütce ayırmaya gerek kalmadan gerekli olan şeyi + insanlara güzel  davranmayı ve insanlara yakışır şekilde hareket etme durumu hayat icinde yanımıza kâr kalacak birşeydir :) Ki yasaklarada bakarsak basitler içki içme, yalan söyleme, başkasının malına göz dikme, başkasının namusuna yan gozle bakma, zina yapma gibi şeyler içeriyor ki bunlar zaten şu durumda din olmasa bile yapılması hayırlı olan şeyler değildir. Tabi eğer tanrı varsa birde bunların üstüne cennet gibi bi mükafat da var ama. Ben bunların sırf cennet icin yapılmasına karşıyım.

En son söyleyecegim özet olarak şudur ki. 

Ben ataist olsam dahi. Diğer konularda eğer bilincli davranmaz isem Örnek insanları birbirinden ayırıyorsam, yalan söylüyorsam, kimseye saygım kalmadıysa, belli aralıklarla içki tüketiyorsam(bunuda tartışmaya açanlar olabilir ama vücuda zararı ve içki içtikten sonra gelen havayla olan olaylara dikkat çekmem yeterlidir.), başka kimselere oldugu gibi fikirlere de saygım kalmadıysa, yapılmaya calısılan tüketici toplumuna yakısır şekilde hareket ediyorsam ve insanlara maddi durumlarına veya sosyal statülerine göre ayırıp öyle davranıyorsam Ateist olsam da o domino taşlarından biri olmusum ve o kralın istedigi şekilde davranıyorum demektir.

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

amaç;koyun gibi güdülen insanları,köleleştirilen insanları,sisteme itaat etmeye zorlanan insanları bilinçlendirmek ise,amaç;tüm dünya insanına evrensel bir sevgiyi aşılamak ise,burada inancın pek bir önemi yoktur.tüm bunların karşısında durmak istersen,halkı deccal uşaklığından kurtarmak istersen,tüm dünyada ırklar,diller,kültürler farkı gözetmeksizin tüm insanları aynı çatı altında toplamak istersen inancın bir önemi yoktur.bunların karşısında duracaksan neye inandığının pek bir önemi yok bana göre.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

biri çok iyi açıklamıştı,

sen buraya koy 1 ton demir, bakalım 45 milyar yılda bugatti veyron oluyormu demişti benide etkilemişti.

Toplam Hit: 4602 Toplam Mesaj: 34