folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Dvd Dolu Olduğu Halde Boş Görünüyor?

Dvd Dolu Olduğu Halde Boş Görünüyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Dragoli bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

YENİ KONU AÇMADAN BİRŞEY DAHA SORACAĞIM GERÇİ BU KONUYA CEVAP BULAMADIM AMA

eski cddeki bir jpg uzantılı resimler açılmıyor neden acaba ?

google baktım ama hiç açmamış gibi açıklamışlar. bilgisayarda bir sorun yok cddekler açılmıyor

cd de çizik var mı ?

belli belirsiz. yok denilebilir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    Dragoli
    Dragoli's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Dragoli bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

google baktım ama hiç açmamış gibi açıklamışlar. bilgisayarda bir sorun yok cddekler açılmıyor

cd de çizik var mı ?

belli belirsiz. yok denilebilir

çizik varsa ondandır diye tahmin ediyorum

Hayatta unutamayacağın en büyük pişmanlık pişman olurum diye yapmadıklarındır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

CD-R Lifespan aratırsan gerekçesini öğrenebilirsin.

“The Fourteenth Book is entitled, "What can a Thoughtful Man Hope for Mankind on Earth, Given the Experience of the Past Million Years?" It doesn't take long to read The Fourteenth Book. It consists of one word and a period. This is it: "Nothing.” ― Kurt Vonnegut, Cat's Cradle
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

Benzer şekilde, geçen bir gösteriden çekilmiş fotoğrafları görevli şahıs dvd'ye atıp vermişti bize, kendi bilgisayarım başka dvd'leri rahatlıkla okurken çizik olmamasına rağmen bunu okumadı.  taktım çıkardım, bir daha denedim, alkolle sildim vs yemedi.

sonra arkadaşın bilgisayara taktım, ilk seferde okudu. neden öyle oldu dersen bilmiyorum.

bazı dvd'lerin yazılım şekliyle mi alakalı (hızlı yazıldığında, yazılan dvd-writer'la ya da programla da alakalı olabilir emin deilim) bazı bilgisayarlar okumuyor işte, kabullendik biz bu gerçeği :)

ama neden böyle olduğu hakkında tutarlı bir açıklaması olan varsa da ilgi ile okurum yani.

edit: okumadı derken, aynen sende olduğu gibi boş görüyordu benim bilgisayar, veri yazalım gibisinden tekliflerle geliyordu :)

muaythaist tarafından 09/Şub/15 17:51 tarihinde düzenlenmiştir

etasaatim.com hediyebalonu.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    muaythaist bunu yazdı

Benzer şekilde, geçen bir gösteriden çekilmiş fotoğrafları görevli şahıs dvd'ye atıp vermişti bize, kendi bilgisayarım başka dvd'leri rahatlıkla okurken çizik olmamasına rağmen bunu okumadı.  taktım çıkardım, bir daha denedim, alkolle sildim vs yemedi.

sonra arkadaşın bilgisayara taktım, ilk seferde okudu. neden öyle oldu dersen bilmiyorum.

bazı dvd'lerin yazılım şekliyle mi alakalı (hızlı yazıldığında, yazılan dvd-writer'la ya da programla da alakalı olabilir emin deilim) bazı bilgisayarlar okumuyor işte, kabullendik biz bu gerçeği :)

ama neden böyle olduğu hakkında tutarlı bir açıklaması olan varsa da ilgi ile okurum yani.

edit: okumadı derken, aynen sende olduğu gibi boş görüyordu benim bilgisayar, veri yazalım gibisinden tekliflerle geliyordu :)

aynen anlattığın gibi işte. bir müzik videosu atmıştım. birkaç defa taktım çalıştırdım. sonra üsütüne tekarar yazdırdım ç.alıştırdım tekrar taktığımda bo görünüyor.

hadi onu geçtim eski içinde jpg olan resimlerin hiçbiri gözükmüyor açılmıyor .. aynı cd de müzik var o çalışıyor ama.

artık veri kurtarmada değilim. sebebi be ?

millet kırık cdleri bile alıp içindekileri okuyor yani öyle bir teknoloji olduğunu biliyoruz.

bu kadar basiti içinde bir çalışma nedir. en azından fikir veren olsa...

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Normalde CD/DVD içine yazdığınız dosyayı, daha sonra medyadan silmeye çalışırsanız, yeniden yazılabilir değil ise HDD'deki gibi dosyaların veri adresini siliyor ama dosya yine medya üzerinde yer kaplıyor. Sonuç olarak elde bomboş olarak görünen ama esasında dolu olan bir medya oluyor.

Boş olarak görünen CD'nizde bulunan dosyalar, siz kendi bilgisayarınızda boş olarak gördükten sonra başka bir bilgisayarda düzgün şekilde görünüp çalıştı mı? Yoksa en son kendi bilgisayarınızda mı denediniz?

Ayrıca, eğer sizin bilgisayarınızda bir medya okunmadı da başka bir bilgisayarda okundu ise okuyucu kafa temizliğini de deneyebilirsiniz.

Aklıma gelenler bunlar.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    chip dergilerinin birinde gördüydüm. okumayan dvd leri uzun sure tarayarak kurtarabiliyordu. felsefrsinde pit mit bişeyler anlatıyordu :F

".....retten" olması lazım dı heralde, pro isminin baş kısmını hatırlayamadım.

resimlerin bi kısmı gözüküyor, diger kısmı mozaikli gibi oluyor.

MoodÉtatKontrolle. Tn\[ (Xn,Yn,Zn);(Xn-,Yn-,Zn-);...] d=(-),(/) WestPhalia(?) DünyanınYüzününDeğişmesi.@@,) GrandeArmeé. Haz1815WaterLoo.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Boş olarak görünen CD'nizde bulunan dosyalar, siz kendi bilgisayarınızda boş olarak gördükten sonra başka bir bilgisayarda düzgün şekilde görünüp çalıştı mı? Yoksa en son kendi bilgisayarınızda mı denediniz?

kendi bilgisayarımda birkaç kere denedim, okumadı. sonra başka bilgisayarda denedim, okudu.

bu arada benim bilgisayarım başka cd/dvd'leri okuyor.

etasaatim.com hediyebalonu.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Başka bir sessiona kayıt etmiştir ama ulaşılamıyordur. ISOBUSTER vb. uygulamalarla bulabilirsiniz.

Şu adamcağızı niye sallamadınız acaba? IsoBuster o işi çözer 90%.

Metallica Rules
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    futurist bunu yazdı

2006 da arşivlediğim SQL dataların hep ölmüş resimlerde belirttiğin gibi açılmıyor nasıl kurtarılacak bilmiyorum çözüm bende bulamadım.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 1060 Toplam Mesaj: 21