folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder DVR Karta Uzaktan Erişim Nasıl Olur

DVR Karta Uzaktan Erişim Nasıl Olur

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Müridler güvenlik kamerası sistemini internet üzerinden izlemek istiyorum. DVR kartının yanında gelen SVDVR ve Client yazılımları var. Biraz kurcaladım. Client programı ile ağ üzerinden başka makineden görüntüleri alabildim. Fakat internet üstünden görüntü alamıyorum. Nette araştırdığıma göre gerekli ayarları yaptıktan sonra adres satırına kameraların bağlı olduğu makinenin IP sini girince görüntülerin gelmesi gerekiyor. Bu işlem için statik IP olması şart mı? Ne yapmam gerekir? Fikirlerinizi bekliyorum.  

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Görüntüyü web üzerindenmi aldın?

yoksa yazılımıylamı aldın?

modemden port yönlendirmen lazım

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Yok hocam yazılımla alabildim. DVR la birlikte gelen Client diye bir yazılım var. Onu modeme bağlı olan diğer makineye kurdum. Önce göremedim. Sonra ağ kurdum. Şimdi sadece  yazılımla görüntüleri ağ üzerinden alabiliyorum. Direkt adres satırına ana makinenin local IP sini girdiğimde de görüntülerin gelmesi gerektiğini söyleyenler var. Ama olmadı. Kameranın özellikler kısmında  portları gördüm. Her kameraya 1 port vermiş. Port yönlendirme kısmında bu portları girdim fakat şüphelerim var.

Yönlendirmeyi aşağıdaki gibi yaptım. LAN port ve gerçek portun aynı olup olmayacağından emin değilim. Bu işlemden sonra modemin IP sini adres satırına girdiğimde görüntü almam gerekmez mi?

Edit: Resimde "kameraların bağlı olduğu makinelerin....." demişim. Yanlışlık olmuş. Tek ana makine var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Reneninde bahsettiği gibi biraz ayar vermn gerekiyor localde client proğramı olmadan tarayıcıdan izleyebilmen için,izlemek istediğin bilgisayarda i.explorer ayarlarını genişlet güvenli siteler kamera sunucunun ip adresini ekle

tekrar i.explorer güvenlik sekmesinden activex ayarlarını genişlet dogrulanmayanlarıda sor yada kabul et şeklinde change et.

dışardan izlemek için

kamera sunucu progrmda settings network ayarlarına gir.port map tan numaraları al örnek 80.100 200 gibi nolu portları al

modemine gir sanal sunucudan TCP ve UDP olarak kamera sunucuya yönlendir + ya modemin firewallını kapat yada firewalla portları tanıt

statik ip gerekldir.ama değişmediği sürece izlemene dinamik ip engel olmaz

çözemezsen uygulamalı ile yardımcı olmaya çalışırım.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

siyahbereli bunu yazdı:
    -----------------------------

Reneninde bahsettiği gibi biraz ayar vermn gerekiyor localde client proğramı olmadan tarayıcıdan izleyebilmen için,izlemek istediğin bilgisayarda i.explorer ayarlarını genişlet güvenli siteler kamera sunucunun ip adresini ekle

tekrar i.explorer güvenlik sekmesinden activex ayarlarını genişlet dogrulanmayanlarıda sor yada kabul et şeklinde change et.

dışardan izlemek için

kamera sunucu progrmda settings network ayarlarına gir.port map tan numaraları al örnek 80.100 200 gibi nolu portları al

modemine gir sanal sunucudan TCP ve UDP olarak kamera sunucuya yönlendir + ya modemin firewallını kapat yada firewalla portları tanıt

statik ip gerekldir.ama değişmediği sürece izlemene dinamik ip engel olmaz

çözemezsen uygulamalı ile yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam ActiveX denetimlerinin hepsini açtım. Değişen bişi olmadı. Sanırım port açmada sorun yaşıyorum. Port olarak aralık girmeyi deneyeceğim. Belki o zaman yakalar. Eğer yine olmazsa sanırım teknik desteğini almam gerekecek :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

ınternetı saglayan sırkete ( ttnet smıle Qiuk net ) gıdıp ben statik ip almak ıstıyorum dıyeceksın bununda aylık 3 lıra gıbı bı

külfeti var dunyanın neresınde olursan ol bu statık ıpyı yazınca web browsere camlar acılacaktır.

tabı kac frame ve hangı marka dvr kart kullandıgın onemlı satıcı fırmaya sorup modemın ıcıne gırıp nattan kart ıcın portları acman yeterlı olacktır.

www.portacma.net ılk zamanlar kullandıgım bır sıte baya ısıne yarayacaktır.

eger takıldıgın yer olursa pm atabılırsın

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

gozkopat bunu yazdı:

ınternetı saglayan sırkete ( ttnet smıle Qiuk net ) gıdıp ben statik ip almak ıstıyorum dıyeceksın bununda aylık 3 lıra gıbı bı

külfeti var dunyanın neresınde olursan ol bu statık ıpyı yazınca web browsere camlar acılacaktır.

tabı kac frame ve hangı marka dvr kart kullandıgın onemlı satıcı fırmaya sorup modemın ıcıne gırıp nattan kart ıcın portları acman yeterlı olacktır.

www.portacma.net ılk zamanlar kullandıgım bır sıte baya ısıne yarayacaktır.

eger takıldıgın yer olursa pm atabılırsın

Hocam sanırım benim portlarda bir problem var. Tekrar deneyeceğim. Statik IP şart mı? Dinamikle görünyü alamaz mıyız? Modemi açıp kapatmadıktan sonra IP değişmiyor. Ancak elektrik kesintisi vs olursa değişir diye düşünüyorum. Onun için UPS kullanıcam. Uzun süre kesinti olursa o da sorun değil ztn.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

öncelikle kullandıgın kartın modelini yaz ve kartın hangi portları kullandıgıyla ilgili yardımcı olayım diger bir konu ise uzaktan erişim için client programına pek ihtiyac yok sen dvr kartının modelini modeminin modelini bana pm at ben gereken yardımı ederim sana kolay gelsin

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek
    dvr kartın markası ve frame"i ne ona gore bır port analızı yapayım balıceth fılansa kolay ayrıca sıddetle statık ıp almanı tavsıye ederım ups fıla sokmez sen esegını saglam kazıga bagla

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Balitec gibi bilindik profesyonel bir marka değil. Gittigidiyordan almıştım. Marka-model bilmiyorum ama resmi var. Belki yardımcı olur. Kart 50 FPS

Edit: Sitenin birinde buldum. Model ve teknik özelliklerini vermişler.

http://aopvision.en.ec21.com/GC01112308/CA01112593/4_Channel_Unreal_Time_50fps_DVR_Card.html

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

fotoyu arkadasıma gonderdım cevap gelınce buraya yazıcam

Toplam Hit: 6168 Toplam Mesaj: 19