folder Tahribat.com Forumları
linefolder E-Book
linefolder E-Book Bastırmak

E-Book Bastırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Selamlar mürid(e)ler bir sorum olacaktı elimde bir çok e-book mevcut ben bunları bastırıp kitap haline getirmek istiyorum sayfa sayısı biraz fazla yaklaşık 15.000 sayfa ve farklı birden fazla e-book. Bunların tamamını sıkıntısız, eksiksiz ve ucuza nereden bastırabilirim ? Bilgisi olan var mı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Gecen bi kitap bastirdim 800 sayfa 12 TL. Adana - Giris Kirtasiye :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Matbaacılar ucuza yapar ama korsan kitap muhabbetine çekimser kalabilirler.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

gardaş o kadar çoksa git bi tonerli yazıcı al istediğin kadar çıktı al daha ucuza gelir :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

kitap dediğimiz şey kitap formalarından oluşur, yani defterdeki ortaç gibi düşünebilirsiniz, 8 16 32 diyerek gidebilir, o yüzden kitaplarda son sayfaları boş bırakırlar çünkü forma düzeni bozulamaz, a1 veya a2 kağıt girer toplu basılır katlanır kesilir ve kitap kapağına tutkallanır.

eğer kitabın hak sahibi isen ve bunu belgeleyebiliyorsan telif hakları genel müdürlüğüne gidip bandrol talebi yapıyorsun, tabi bandrolün tatbik edileceği tesis ile bir ön anlaşma yapman lazım çünkü bandrol talep ederken sorarlar nerede yapıştırılacak diye. 

bandrolü teslim tesellüm tutanağı ile teslim et, usulsüz uygularlarsa senin de başın ağrıyabilir. tabii kitap editör elinden geçecekse fiyat artar bence kendin editörle görseller nasıl çıkıyor, bölüm başları düzgün mü, kitabın girişi ön sözü vs. vs. 

ısbn numarası artık şart değil galiba eskiden 5 nüsha gönderilirdi milli kütüphanelere falan onu araştırmak lazım. 

kitap senin değilse ticari basım işine hiç girme ama 5846 s. yasaya göre elinde bulunan eserden bir adet kendi kullanımın için çoğaltabilirsin. yakalandığında asıl eseri göstermek şartıyla, neticede eserin muhafazasında kullanılan materyalin başına bir şey gelebilir. 

bu maddeyi bilmediği için bahcesehir üniversitesi 40.000tl ceza yedi. bir de mütala yazmış hukuk kürsüsü başkanı, ulan ben klavyeye sıçsam daha iyi yazardı... o günden bu yana özel üniversiteleri adam yerine koyamıyorum derken hoop konu nereye geldi 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Gecen bi kitap bastirdim 800 sayfa 12 TL. Adana - Giris Kirtasiye :)

senin bastırdığın kitap görünümlü ciltlenmiş fotokopi eser.

eğer eser seninse sorun yok ama başkasınınsa %15'inden sonra o fotokopiciyi yakarlar, 

yayfed göstermelik her kırtasiyeye bir kere ceza kestiriyor, hani üyelerimizi koruyoruz he köftehorlar değerimizi bilin diyerekten ama şu ekonomik kriz hukuk bürolarını da vurdu 2009 krizinde nasıl radyo çalan berbere 5846.dan işlem yaptırmak istediler, şimdi de korsancıların ve fotokopicilerin peşindeler. yani başınız ağrımasın diye anlatıyorum yoksa büyük ihtimal bişi olmaz. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@glaurung hocam bizim burada bir çarşı var içerisinde baya bir fotokopi işi yapan yer var ellerinde birçok kitabın pdf var öğrenciler gelip çok rahat kitabın fotokopisini alıyorlar bu yapılan suç değil mi? Eğer yasal değilse demekki hiç denetim yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kuklaci
    kuklaci's avatar
    Erkek

Hocam izmirde baskı merkezi işletiyorum. bastırmak istediğin dökümanları yollarsan. sana uygun bi fiyat çıkartabilirim. 

ComputerWolf müridin bastırdığı 800 sayfa büyük ihtimal 4 in 1 şeklindedir. yani bir yaprakta 4 sayfa olcak şekilde. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

işte aradığın makine hocam veriyorsun e-book'ui kitap yapıp veriyor sana :D

Çok istediğim birşey ama alabilmenin yolu yok

https://www.xerox.com/digital-printing/printers/print-on-demand/espresso-book-machine/enus.html

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yok haci 1 yaprak 2 sayfa(önlü arkalı) . Yabancı bi kitap çokta telif hakkı falan sikleyen yok. Yalnız Ekerci'nin dediği gibi ciltlenmiş fotokopi mantığı benimkisi :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

Balbazar bu makine kaç para 

Toplam Hit: 2084 Toplam Mesaj: 15
e-book bastırmak