Ebay'dan Alışveriş Vs Gümrük

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

2 posta halinde 2 ayrı isme 2 ayrı adrese al? beşer beşer? garanti olsun

kady bunu yazdı

1- illa ptt kullan yanı devlet kargosu (özel kargo kesin öper  )

2. zorunlu degılsen 5 + 5 ıkı ayrı adres   (10 takılmaz ama garanti olsun dersen  5+5)

banneduser bunu yazdı

Hacılar siparişi vericem fakat ben bu adamlara ptt ile kargolamalarını nasıl izah edebilirim, kargo şirketine teslimat için herhangi bir ek ücret veriyormuyum diye sordum, onlarda hayır vermiyorsun dediler.

Bir de paypal'dan parayı ödücem fakat paypal'la fiyat 203 lira oluyo yani kendilerine aracı parası alıyorlar. Demek istediğim şey kargonun üstüne adamların verdiği ücret mi yazılır 98.50 dolar, yoksa paypal'da ödeyeceğim tutar mı?

Ücretsizse zaten ptt ile gelecektir, 

kendi yerel posta ofislerine verirler onlar da bizim pttye verir bizim ptt de sana getirir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Eyw. çok saolasın...

ride or die..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek
    insidae bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı

Hacılar benim paypal hesabına eklettiğim kredi kartının limiti yok, kredi kartını ekletince otomatikman banka kartı da hesaba eklendi. Ben alışverişi bundan yapabilirmiyim?

banka kartının içinde para varmı hocam varsa yapabiliyorsun

ben zamanında uğraştım bi türlü normal vadesiz hesap kartımdaki olan  parayı paypal de kullanamadıydım

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rewolt84
    rewolt84's avatar
    Erkek
    madrew bunu yazdı

ücretsiz kargoymuş zaten, 2 ayrı sipariş geç 2 farklı adrese olsun bitsin :)

arkadaş haklı ve mantıklı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada hazır konu açılmışken benimde bir sorum olacak :

Ben çin alışveriş sitesinden bir ürün sipariş verdim.Kargoyu normal PTT postacısı mı getiriyor yoksa Ptt Motorlu kurye mi ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

Bu arada hazır konu açılmışken benimde bir sorum olacak :

Ben çin alışveriş sitesinden bir ürün sipariş verdim.Kargoyu normal PTT postacısı mı getiriyor yoksa Ptt Motorlu kurye mi ?

Postacı, bazen posta kutuna bırakırlar.

Bi kere bizim kedi için hazırladığımız bi yuva vardı apartımanda, kartonlardan güzel değişik bişi, onun içine bırakmış kapıya da not yapıştırmış kedi yuvasında kargonuz var diye :D mal :D

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Paypal banka hesabı kullandırmıyor galiba. Çnükü işlemim reddedildi. Bu paypal bakiyesine banka kartımdan nasıl para aktarabilirim?

ride or die..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

aynı şeyden birkaçtane alırsan sorun olur + 90 $ lık şeyden 10 tane alırsan zaten sana devletin koyduğu parasal limitide aşıyorsun olmaz o iş

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

Paypal banka hesabı kullandırmıyor galiba. Çnükü işlemim reddedildi. Bu paypal bakiyesine banka kartımdan nasıl para aktarabilirim?

Aktaramazsın, kredi kartı lazım.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Hocam 400 liralık bir ürün aldım, zaten elemanlar hediye olarak işaretliyor, üzerine de 2-3 dolar bir şey yazıyorlar. Takılmadı gümrüğe problem olmadı. 

40+ alışveriş yaptım, bu alışverişlerin içerisinde su arıtma tabletine kadar vardı ve hiçbiri problem yaşatmadı.

Toplam Hit: 3707 Toplam Mesaj: 31