Ebebek Hacklenmiş?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

14 Temmuz'da çıkacak olan Death Stranding'e döndü mevzu. Bebeği fidyeyle mi kaçırmışlar ne yapmışlar? Çam-Sakura Hastanesi'nde doğduğu söyleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=tCI396HyhbQ

anonim6918524 tarafından 08/Tem/20 16:00 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalibre
    kalibre's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Nasıl bir sistem varsa mağazalardaki satış ekranları bile patlamış. Hesap makinesiyle hesaplıyorlarmış.

https://twitter.com/ozdenmeric/status/1279758085775675392?s=12

hocam hem kasalardaki uygulama hem web sitesi tek bir DB kullanıyorlar. O uçunca herşey gitti. Perakende sektöründe de çalıştım ( IT biriminde) web sitesiyle şirketteki DB arasında bi trust veya nasılsa bilmiyorum ilişki kuruyorlar onun üstünden yürüyor herşey

Hem internette hemde gerçek hayatta bebek sektöründe neredeyse tekel olup yıllık 1,5 milyar lira ciro yapan bir firmanın hiç yedek almadan böyle patlaması komik. Yahu sen internetten kazanıyorsun bastır parayı en iyi elemanı, en iyi hackerı çalıştır bünyende. Alıyorlar 4-5 bin lira maaşla port taraması yapmayı bilmeyen dandik elemanları onlarında anlaması bu kadar oluyor işte.

https://webrazzi.com/2020/02/04/turkiye-internet-sirketleri-cirolar/

Şirketi taniyomusun bilmiyorum ama yazdıklarının en az 10 katı olan bir şirket.

Abi içlerindeydim ahh ahh neler gördüm neler. Beylikdüzünde 650 TL'ye web sitesi yapan şirketler bile daha vizyonludur bunardan. 

Şu kadar diyim size siz anlayın; bimde çalışan satış görevlileri ne muamele görüyorsa aynısı bunlarda var. Benim şirkette 15 tane kocam vardı ve 15 taneside farklı seviyordu.

Supriz olmadı bana hacklenmeleri. Sifir devops sıfır.

Herkesin hayatına kimse karışamaz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sahibi datalar elimizde problem yok diyor ama kaç gündür geri getiremediler.

Google ufaktan arama sonuçlarından kaldırmaya başlamış siteyi. 

Tahminim arkaplanda şifrelenen yedekleri kırmaya çalışıyorlar ama beceremediler. Sonunda mecburen 300 Bitcoini ödemek zorunda kalacaklar. Kapalı kaldıkları gün zarardalar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Tahminim arkaplanda şifrelenen yedekleri kırmaya çalışıyorlar ama beceremediler. Sonunda mecburen 300 Bitcoini ödemek zorunda kalacaklar. Kapalı kaldıkları gün zarardalar. 

300btc ödemenin güvenli yolu var mı ki ? yani 300 btc ödedim dedikten sonra verileri vereceklerinin garantisi olacağo bir yöntem var mı ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

300btc ödemenin güvenli yolu var mı ki ? yani 300 btc ödedim dedikten sonra verileri vereceklerinin garantisi olacağo bir yöntem var mı ?

Bu kadar büyük bir işi yapan grup piyasada isim yapmış bir gruptur. Parayı aldıktan sonra dataları verirler zira vermezlerse diğer yapacağı işleri bitirmiş olurlar. 

Bugün e-bebek'i hackleyen yarın Hepsiburada'yı hackler.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yok

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Yok

+ 300 bizi kesmesi 500 daha ateşleyin diyebilirler.

Yada 300 alıp siktir çekerler :)

bana göre 300 az bir rakam.. Sonuçta TR de büyük firmalardan birisi olduğunu bile bile daha uçuk bir şeyler istenebilirdi. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

sağlam bir grupsa öyle bir şansları yok hocam ya siktiri çekerlerr ya da dataları gönderirler.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

E bebek hacklendiği için diğer firmalardaki BT ler şimdi rahatça bütçe geçirebilirler yönetimden :)

60 lık firewall'ı 200 lük ile değiştirdim çok rahat patron hemen onayladı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

150 btc verilmiş vatandaşlar kabul etmemiş :)

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
Toplam Hit: 64731 Toplam Mesaj: 120
ebebek ebebek hacklendi mi