Edit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Tek ve en önemli soru şu.

Aradan 3/4 gün geçmiş pcr yaptırmak için temastan kaç gün sonra yapılmalı?

Yalancı negatif çıkıp sokakta gezmesin. Beklesin öyle gitsin teste.

Belirtiler iki gün sonra çıkmaya başlıyor. Halsizlik ve ateş. Tavsiyem gidip muayene olacağında semptom göstermiyorsa bile tat ve koku alamıyorum desin. Yoksa test falan yapmıyorlar.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Stifler bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Belirtiler iki gün sonra çıkmaya başlıyor. Halsizlik ve ateş. Tavsiyem gidip muayene olacağında semptom göstermiyorsa bile tat ve koku alamıyorum desin. Yoksa test falan yapmıyorlar.

A ve yakını diye bahsettiğim pozitif kişiler temaslı duruma düştükleri için test yaptırdılar. Maalesef hiç bir belirti göstermiyorlardı.

zeybekustasi tarafından 22/Eki/20 17:24 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

Edit 

saybirs tarafından 22/Eki/20 18:58 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Ben mi yanlış anlıyorum. Sorduğun soru B kişisinin enfekte olmasından bi kaç saat sonra bulaştırması ihtimalini mi ?

trooper tarafından 22/Eki/20 18:26 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı

Ben mi yanlış anlıyorum. Sorduğun soru B kişisinin enfekte olmasından bi kaç saat sonra bulaştırması ihtimalini mi ?

İki soru var,

1- B kişisi covidli kişiyle görüştükten sonra C ye 1 saat içinde bulaştırmış olabilir mi?

2- B kişisi ne zaman pcr yaptırmalı. 

zeybekustasi tarafından 22/Eki/20 18:44 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

Edit 

Yorumun baya faydalı idi niye sildin ki 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    trooper bunu yazdı

İki soru var,

1- B kişisi covidli kişiyle görüştükten sonra C ye 1 saat içinde bulaştırmış olabilir mi?

2- B kişisi ne zaman pcr yaptırmalı. 

1- Aslında cevabını biliyorsun öyle bişey olsa şuan dünyada salgın bitmiş toplum bağışıklıkları sağlanmıştı. Yani ihtimal dışı.

2- kuluçka süresi 2-14 gün ama ortalama 5 gün gibi görülmekte. 5-7 gün ideal olabilir.

ZzZzZzZ...!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Mazlum C gidip B ibinesini siksin. Covid olacaksa da karsiliğini almış olsun. öbür türlü C nin hakki yenmiş olur.

Sakayi biraktiktan sonra sosyal mesafeye uymadiği için C de B de ayni bok. ama C nin B den A'nin covid virusunu alma ihtimali YOK DENECEK KADAR DUSUK. ama Bu C ve B bu kafada ise, başkasindan farkina varmadan da almişlar olabilirler...

edit :

Kısacı Covid vucut dişinda kolay kolay askıda kalıp bulaşamiyor. Virus bir kişiye bulaştıktan sonra 2-3 gün kuluçka süresi var ondan sonra bulaşmaya başlıyor. bu denklemde A kişisin den B kişisi virusu alip C ye taşıyamaz.

amk nasil cumle kurmusum 2 kere okudum anlamak için.

recep baskan biz bi kerede anladik, senin uykun gelmis galiba.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    Stifler bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

A ve yakını diye bahsettiğim pozitif kişiler temaslı duruma düştükleri için test yaptırdılar. Maalesef hiç bir belirti göstermiyorlardı.

Eşim pozitif, ben temaslıyım bulaşmama ihtimali yok. Eşimin pozitif olmasının sebebi tıpçı bir arkadaş ile aynı ortamda 6-8 saat bulunmamız. Tıpçı arkadaş hiçbir belirtisi yokken gidip test yaptırmış pozitif çıkmış. Aynı ortamda 5 kişiydik 4 kişi pozitif sadece ben semptom göstermediğim için test yapılmadı. Muhtemelen pozitifim çünkü iki gün sonra aşırı halsizlik ve baş ağrısı vardı. Eşim benden 1 gün sonra semptom vermeye başladı.

Soruna gelecek olursak eğer B kişisi pozitif ise C malının pozitif olma olasılığı yüksek.  B kişisinin pozitif olduğunu düşünürsek C malının ne kadar virüse maruz kaldığı ve ortam vb değişkenlerin hesaplanması gerekiyor. Kapalı ve havasız alan, maskesiz temas enfekte olma olasılığını yükseltiyor. C Malı gidip tat ve koku kaybım var diyip hemen pcr yaptırabilir eğer enfekte ise muhtemelen pozitif çıkacaktır.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
Toplam Hit: 3293 Toplam Mesaj: 20
edit