folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Eğitim Hayatimi Biterebilecek Duruma Bir Çozüm Lazim

Eğitim Hayatimi Biterebilecek Duruma Bir Çozüm Lazim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaslar 6111 sayili af kanunu ile üniversiteye tekrar kayit yaptirdim.

üniversiteyi 2 sınıftan bırakmıstım 2 sınıfın ilk donemini okuyup bıraktim. 2 sınıfı 2.donemden itibaren tüm dersleri vermem gerekiyor. ve okul beni aftan geldigim için 4 sınıfa kaydetti ve 3 sınıfı altan aliyor gibi gosterip tüm dersleri verdi kredim yettigi için ve ben bu sekilde bir transkrip dahi aldim fakat sonra okul dediki yok arkadas sen 4 sınıfı alamazsın diyip alıp vizelerine girdigim 4 sınıf derslerimi silme kararı aldi.  bu biirinci asama

2. asama ise uluslar arasi ilişkiler okuyorum 3 u okulda okusam 4 acık ogrentimde bitirme sansım varmi ve ayrica bu durumdan kurtulup okulun tüm derslerini alip bu sene bitirebilirmiyim  soyle saglam mantıga dayali olarak yardimci olacak herkese teseekkürlerimi iletirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

torpil bul paşam her türlü işini hallederler , rektörler işlerine gelince talimatlara uyar işlerine gelmeyince uymaz .Çok ciddiyim.

küfrederiz villalara kulübeden
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Abi ben bir varos koylü sen diyorsun rektor .. rektore ulasmak iiçin bile 2 seneye ihtiyacım var ki ozaman zaten okulu bitiririm :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    normalde 2. sınıf 2. dönemden veya 3 sınıftan 1. dönemden başlaman gerekirdi. burada öğrenci işleri veya fakülte yönetimi yanlış karar almışlar. %100 kendileri suçlular. fakülte dekanlığına itiraz dilekçesi verip 3. sınıf 1. dönemden başlamak istiyorum, 2. sınıf 2. dönem dersleri de 3. sınıf 2. döneminde ve 4. sınıf 2. döneminde almak yani bahar dönemlerine yaymak istiyorum de. eğer 4. sınıf derslerinin finallerine de girseydin o derslerden muaf olacaktın. iseter ki 1. sınırtan başla yine geçtiğin dersten muaf olursun. açıköğretim iyi birşey. ben lise 1 de 2 sene üst üste kalınca okuldan atıldım. açıköğretimden devam ettim. lise 1 de geçtiğim dersleri tekrar vermediler. o derslerden muaf oldum. 1 sene lise + 2 sene açıköğretim toplam 3 senede normal öğrenciler gibi liseyi bitirdim.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

Benzer bir olay benim başıma geldi.Baya araştırdım tanışlar buldum.Bildiklerimi anlatim.

en fazla bir dönemde devam zorunluluğu olan 26 kredi alabilirsin.

daha önce o dersleri almış ve başarılı olduysan zaten muaf olmuşundur.

Mesele daha önce dersi aldın derse devam ettin, fakat başarılı olamadın dersten kaldın.Şimdi bu adamlar seni o dersten muaf edemiyorlar neden çünkü başarısızsın, ama diyorsunki bari devam mecburiyet olmasın çünkü daha önce bu dersi aldım.(ki devam mecburiyetin olmazsa, o ders 26 kredinin içine sayılmaz ve bütün dersleri alarısın :) Ama bunuda yapamazlar çünkü burada terazinin iki kefesi var. ya başarılı olursun dersten muaf olur M notunu alırsın yada dersi yeniden hiç almamış gibi alırsın.

Hal böyle oluncada 26 kredi ders verirler daha fazlasını vermezler, en alttan başlayarak.

Ama ne olursa olsun eğitim hayatını bitirme derim.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

öğrencinin en doğal hakkı "dilekçe vermek"

40 kere dilekçe ver, emin ol birinde haklı çıkarsın.

ama sonra o okuldan mezun olabilir misin bilmem :d

All I need is a possibility.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

bimeri ara agla sert yapma bire bir agla abilerim babalarım falan de emin ol geri dönerler.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bauer
    Bauer's avatar
    Erkek

Şöyle oluyor, bende bıraktım; ama aftan yararlanmadım.

Senin 2-2'sinden 4-2'sine kadar olan tüm dersleri tek yılda verme hakkın var, Ama tüm yılların 1.dönem derslerini, bu yılın birinci döneminde; tüm yılların 2.dönem derslerini bu yılın ikinci döneminde verebilirsin. Ayrıca yine tüm bu dersleri tek senede alabilmen için, hiçbir devamsızlığının olmaması gerekiyor. Herhangi bir sınıfın herhangi bir döneminde 1 dersten devamsızlığın varsa yani gidip o derste yoklamada imza atmamışsan, o dersi zamanı geldiğinde yoklamaya girerek ve sınavında başarılı olarak vermen gerekiyor.

Ben de okulu 6.senesinde bırakmıştım, son seneme (bizim zamanımızda atılma vardı 7.senede) girerken alttan da baya bir dersim olduğu için kendi isteğimle ayrıldım. Geçen yaz aftan yararlanma muhabbetine okula gidip gerekli belgeleri verdim, Tüm alttan ve üstten aldığım dersleri tek senede biriktirdim, ancak 3 ve 4. sınıflarda hiçbir dersi görmediğim ve dolayısıyla devamsızlık yaptığım için, o derslere ayrı ayrı girip imza atmam gerekiyordu ki bu da imkansızdı, çünkü 3.sınıfta X saatinde A dersine imza atsam bu sefer de 4.sınıfta yine aynı saatte ki derse imza atamayacaktım. Ayrıca okulun şehirdışında bulunuyor oluşu, aftan yararlanma sırasında çalışıyor olduğumdan dolayı, harç ücretinin aftan yararlananlara ve alttan aldığın her derse verdiğin ücretin normalden 4 kat fazla olduğundan, vazgeçtim. Ama istesem okuldaki dersleri memleketimde ki bir üniversiteye danışarak (eğer kabul ederlerse) görme ihtimalim de vardı.  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vukuat bunu yazdı:
    -----------------------------

bimeri ara agla sert yapma bire bir agla abilerim babalarım falan de emin ol geri dönerler.

bimeri neresi acaba

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bauer bunu yazdı:

Şöyle oluyor, bende bıraktım; ama aftan yararlanmadım.

Senin 2-2'sinden 4-2'sine kadar olan tüm dersleri tek yılda verme hakkın var, Ama tüm yılların 1.dönem derslerini, bu yılın birinci döneminde; tüm yılların 2.dönem derslerini bu yılın ikinci döneminde verebilirsin. Ayrıca yine tüm bu dersleri tek senede alabilmen için, hiçbir devamsızlığının olmaması gerekiyor. Herhangi bir sınıfın herhangi bir döneminde 1 dersten devamsızlığın varsa yani gidip o derste yoklamada imza atmamışsan, o dersi zamanı geldiğinde yoklamaya girerek ve sınavında başarılı olarak vermen gerekiyor.

Ben de okulu 6.senesinde bırakmıştım, son seneme (bizim zamanımızda atılma vardı 7.senede) girerken alttan da baya bir dersim olduğu için kendi isteğimle ayrıldım. Geçen yaz aftan yararlanma muhabbetine okula gidip gerekli belgeleri verdim, Tüm alttan ve üstten aldığım dersleri tek senede biriktirdim, ancak 3 ve 4. sınıflarda hiçbir dersi görmediğim ve dolayısıyla devamsızlık yaptığım için, o derslere ayrı ayrı girip imza atmam gerekiyordu ki bu da imkansızdı, çünkü 3.sınıfta X saatinde A dersine imza atsam bu sefer de 4.sınıfta yine aynı saatte ki derse imza atamayacaktım. Ayrıca okulun şehirdışında bulunuyor oluşu, aftan yararlanma sırasında çalışıyor olduğumdan dolayı, harç ücretinin aftan yararlananlara ve alttan aldığın her derse verdiğin ücretin normalden 4 kat fazla olduğundan, vazgeçtim. Ama istesem okuldaki dersleri memleketimde ki bir üniversiteye danışarak (eğer kabul ederlerse) görme ihtimalim de vardı.  

kardesim simdi benim devamsızlık ile ilişkim yok cünkü soyle okula dilekce yazdim programi aftan gelenlere gore düzenlediler benim olayi su sekilde 2. sınıfın ilk donemi 2 ders haric tamamini verdim ve gittim suanda 3.sınıf 1. donem ve 4.sınıf 2. donem derslerim var. bunlari tek seferede alabilirmiyim kredi vs baglarmi beni bu yasal hakkım mı tüm mevzuati okudum amma bi bok anlamadigim için savunma yapamiyorum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bauer
    Bauer's avatar
    Erkek

Vallahi ben tek senede 2 sınıfın 4 döneminin derslerini yazdırabilmiştim, o da toplam 47 ders falan ediyordu işte, ama tabi okuldan okula da değişiklik gösterebilir, mevzuat falan incelemedim, öğrenci işlerinde hocalar ne yaptıysa oradan aklımda kalanları yazdım, seni yanlış yönlendirmek istemem...

Toplam Hit: 1495 Toplam Mesaj: 12