folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Egitimime Devam Etmek İstiyorum Ama Kayit Silinecek Galiba?

Egitimime Devam Etmek İstiyorum Ama Kayit Silinecek Galiba?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Arkadaslar buradaki https://www.tahribat.com/forum/afdan-yararlandim-yillar-sonra-egitimime-devam-et-240078#msg3007063 sorumun üstünden yaklasik 1,5-2 yil gecti. Fakat bir sorunum var.Sorumdada belirttigim gibi okula bu yil 2020 Güz sezonunda baslamak istiyordum.Ama olmadi.

Söyle ki;

Belirttigim gibi yurtdisinda yasiyorum.Temmuz  2018 tarihinde kayit islemi yaptiktan sonra 2018-2019 Güz ve Bahar yariyili olmak üzere 1 yil kaydimi dondurdum.

Saglik sebeplerimden dolayi isyerimle Tazminat konusunda anlasip dönüs yapip 2019 Güz sezonunda okula baslamayi planliyordum.Ama isler öyle gitmedi is yeri ile anlasamadim 2019  Güz sezonundada okula baslayamadim.

Bu yil is yeri ile Haziran ayinda cikis konusunda anlastim ama yinede 2020 yilinin sonuna kadar calismak zorundayim. Dolaysiyla bu yil Güz sezonunda'da baslayamayacagim.

Okulun ögrenci isleri ile iletisime girdim, bana bu yil 2020 yilinin Güz sezonunda okula baslamaz isem artik sansimin olmadigini söylediler.
    Ben 2021 yili güz sezonunda okula baslamak istedigimi söyledim ama bana 3 yiliniz gecmis oluyor geriye sadece 1 yil kaliyor, 1 yilda 2 yillik okulu nasíl bitireceksiniz diyorlar, olamiyacagini söylüyorlar.
    2 yillik yüksek okulun 4 yil süresi oldugu icin.
    Acaba ben 2021 yilinin Güz ayinda okula baslayabilmek icin ne yapablirim?
    YÖK'e durumumu anlatan bir yazi yazsam acaba bir istisnai hak tanirlarmi?

Ödeyecegim okul ögrenci Harcimi gerekirse biraz yüksek falan ödemeyede raziyim.
    Kendimi cok adapte etmisim simdi bu haber yüzünden bayagi üzüldüm.
    Iste isveren ile Tazminatli cikis icin anlasmamin uzun sürmesinin sonucu böyle oldu.Elimden gelen birsey yok.

Yök'e bir yazi ile basvursam sansim olurmu? Yada hangi kuruma bas vurmaliyim??

Acaba tavsiyeleriniz nelerdir?

Kanakan tarafından 06/Eyl/20 15:43 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bölüm değiştir, sıfırlanıyor o süre

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Hocam Bölümü degistiririlermi? Sanirim onu yapmazlar.

Kanakan tarafından 06/Eyl/20 14:57 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Ağa geç kalmissin kaydını yaptirdiktan sonra tekrar gidip dilekce ile kayıt dondurman gerekiyor. Kayıt dondurma talebinde en gecerli ve senatonun itiraz edemedigi bahane ise ekonomik durumum yok demek oluyor. Eğer bu sene dahil 2 senen var ise izin al git ve dilekçe ile kayıt dondur. 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Temmuz  2018 tarihinde kayit islemi yaptiktan sonra 2018-2019 Güz ve Bahar yariyili olmak üzere 1 yil kaydimi dondurmustum.Birdaha hakkim yok.

Bu yil Güz ayinda baslamam gerekli ama bu yil maalesef baslayamayacagim gelecek yil Güz ayinda baslayailirim.O nedenle YÖK'e falan yazsam istisnai bir durum söz konusu olurmu??

Kanakan tarafından 06/Eyl/20 15:32 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocam bölümünü bilmiyorum ama tekrar sınava girsen belki o bölümü kazanırsın. 2021de ki sınava girsen 21-22 döneminde yeni okula kayıt olursun. Ama okul değiştirmek de mantıklı

ride or die..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Bu yıl neden devam edemiyorsun hocam? Pandemiden dolayı unilerin cogu uzaktan eğitim olacak kaydını yaptır uzaktan takip et. 

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Bu yil sonuna kadar is yerinde calismam gerekli.

Is yeri ile Sözlesmem 30.12.2020 de bitiyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

uzaktan yapamaz mısın, ülkeye dönsen de evde bilgisayardan giricen derslere

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Uzaktan egitim olurmu bilemiyorum.Bölüm Elektrik bölümü, sanirim uygulamali Dersler uzaktan olmuyor.

Ve ikincisi yurtdisinda egitim meterialleri sorun olmaz mi ve uni tecrübem hic yok ne nasil olur bilmiyorum.

Üstelik ögrenci isleri böyle alternatifden hic bahsetmedi.

Ben sansimi YÖK'e yazip bir yardim isteyecegim, öyle deneyecegim, baska sansim yok.

Kanakan tarafından 06/Eyl/20 23:56 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    Kanakan bunu yazdı

Uzaktan egitim olurmu bilemiyorum.Bölüm Elektrik bölümü, sanirim uygulamali Dersler uzaktan olmuyor.

Ve ikincisi yurtdisinda egitim meterialleri sorun olmaz mi ve uni tecrübem hic yok ne nasil olur bilmiyorum.

Üstelik ögrenci isleri böyle alternatifden hic bahsetmedi.

Ben sansimi YÖK'e yazip bir yardim isteyecegim, öyle deneyecegim, baska sansim yok.

Mühendislikte bile uzaktan oluyor, yüksek okulda neden olmasın :)

Sen en iyisi onu kovala hocam kaydını yaptır, en kötü uzaktan olmayan derslerden kalırsın yaz okulu seneye alma vs kovalarsin. 

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
Toplam Hit: 1530 Toplam Mesaj: 12
egitm myo uni kayit