folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Egitimsiz Ulkem Turkiye

Egitimsiz Ulkem Turkiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Portekiz hakkinda bir haber okurken gordum, ulkemizin nekadar geri oldugunu gormek canimi sikti. Nufusumuzun sadece %30'u lise mezunu. 

Diger ulkelerle kiyaslaninca nekadar aci bir durumda oldugumuzu goruyorsunuz. Malesef dunyayi geriden takip ediyoruz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek

Yazarım, boş konuşana nazarım dokunur, geveze mecliste bakanım
    Kazarım mezarımı girer yatarım ben
    Susarım belkide dibe batarım
    Bi tek atarım ateşi yakarım
    Kafamı kaldırıp ben göğe bakarım
    Yukarı bakarken götü kaparım, çünkü tehlikeli bak bura Vatanım
    Politikacı der burayı satalım, Susturalım buraya Üst kuralım!!

dımdım tıs, tamda dinlediğim müziğin üstüne açılmış bi konu

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Rusyada Herkez üni li De Ne Oluyor Orospuları Da ünili Türkiye ye Gelen Kagit Toplayan Adamları da Bilmem Neleri De Dünyada Egitim Seviyesi Yükselmesi Açısından Herkese Diploma Vermişler Okuma Kolayligi Vermişler Yani Özde Degil Sözde Okuma Türkiye de Öyle Olacak 10 15 Seneye Kadar Görüyoruz Eskiden Okumuş Adam Bulunmuyordu Devlet Kurumlarında Çalışmak için ilk Okul Orta Okullu insanları Memur yapıyorlardı Şimdi Üniler Bile Zor Buluyor işi diyorlarki Bunca Yil Okuduk iş Bulamadık iş Olmadıgından Degil Artık Ünili Okumuş Kişi Sayisi Arttigi için Dedigim Gibi Şimdiki cocuklar 10 15 Yil Sonra Okulları Bitirip Mezun Olacak Diyelim Şimdi 100 Bin Mezun Veriyorsa Üni O Zaman 1-2 Milyon Olacak O Zaman Okumuş Seviyesi Yüzde 50 60 Lara Cıkacak. Bizde Neden Geri Kalmışız Savaşlar darbeler pkk Ergenkon Hep Birşeylere Engel Olmuşlar Yatirimları Devletin Milletin Gelişmesini istemeyenler Yüzünden Hep Geri Kalmış Türk insanı çok Zeki Cok Başarılıdır yeterki Firsat Verilsin..

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

ottomanmurat bunu yazdı:
    -----------------------------

Rusyada Herkez üni li De Ne Oluyor Orospuları Da ünili Türkiye ye Gelen Kagit Toplayan Adamları da Bilmem Neleri De Dünyada Egitim Seviyesi Yükselmesi Açısından Herkese Diploma Vermişler Okuma Kolayligi Vermişler Yani Özde Degil Sözde Okuma Türkiye de Öyle Olacak 10 15 Seneye Kadar Görüyoruz Eskiden Okumuş Adam Bulunmuyordu Devlet Kurumlarında Çalışmak için ilk Okul Orta Okullu insanları Memur yapıyorlardı Şimdi Üniler Bile Zor Buluyor işi diyorlarki Bunca Yil Okuduk iş Bulamadık iş Olmadıgından Degil Artık Ünili Okumuş Kişi Sayisi Arttigi için Dedigim Gibi Şimdiki cocuklar 10 15 Yil Sonra Okulları Bitirip Mezun Olacak Diyelim Şimdi 100 Bin Mezun Veriyorsa Üni O Zaman 1-2 Milyon Olacak O Zaman Okumuş Seviyesi Yüzde 50 60 Lara Cıkacak. Bizde Neden Geri Kalmışız Savaşlar darbeler pkk Ergenkon Hep Birşeylere Engel Olmuşlar Yatirimları Devletin Milletin Gelişmesini istemeyenler Yüzünden Hep Geri Kalmış Türk insanı çok Zeki Cok Başarılıdır yeterki Firsat Verilsin..

yatırım konusunda bize yatırım yapılmadı haklısın direk doğu tarafına yatırım yaptılar.. adamlar orda ne su ödüyo ne elektrik hepsi bizim cebimizden çıkıyo.. doğuya yapılan yatırımlar trakya ya yapılsaydı avrupa ayarında hatta üstünde bi yer olabilirdi..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

Portekiz'in şu anki ekonomik durumu gerçekten vahim.deyim yerindeyse türkiye'nin 2001'de yaşadığı krize eşdeğer bir bunaltı içindeler. en son kredi derecelendirme kuruluşları fitch ve standart and poor's iki puan düşürdü. dış borç almış başını gitmiş, imf sırtlan gibi kapısında bekliyor, işsizlik dizboyu. orada yaşayan bir arkadaş, işsizlikten hırsızlık olaylarının arttığını söylüyordu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

yazık..

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Facebook
    Facebook's avatar
    Erkek

şimdi 1. olarak ülke nufuslarına bak

örneğin bir istanbul bir yunanistan ediyor

sonra istanbul ile yunanistanı karşılaştır

...

gerçi doğru bişey elbet değil bu

fakat olayın ve herşeyin başı ney? elbet PARA

anadoluda adam 5 çocuk yapıyo, 5 i 1000 tl kazansa 5000 tl kazanıyo, adamlar o şekil yaşıyo, bu adamların okula eğitime ihtiyacı yok ki

istanbulda öyle değil

anne baba çalışıyor evlat 30 una kadar okursa okuyor okumazsa çalışıyor vs vs

amaan, burası türkiye ne bekliyorsunuz ki ?

evet facebook adminiyim, 300 tl den aşşa profil kapattırmak için mesaj atmayın lütfen.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Çok üniversite mezunuda gördüm ben eşşekler onlardan akıllı önemli olan insanın kendisini geliştirmesidir,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

adamlar daha milli marşımızı bilmiyorlar. başbakanımız kim desek %50 si bilmez kanımca.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:

Çok üniversite mezunuda gördüm ben eşşekler onlardan akıllı önemli olan insanın kendisini geliştirmesidir,

aynen.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    Eğitim sistemimizin ne kadar bozuk olduğunun kanıtlandığını birkez daha gördüm
Toplam Hit: 2977 Toplam Mesaj: 20