folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ehliyet Almak - Süreçler Nelerdir ?

Ehliyet Almak - Süreçler Nelerdir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

Herkese iyi geceler. Gece gece konu açıyorum kusura bakmayın ama merak işte. Şimdi benim nüfus cüzdanına göre 26 Ocakta 18 yaş doluyor ve 2013 sınav takvimene göre 2 şubatta ehliyet sınavı varmış. Ben bu sınava girebilir miyim ? Sınava girmek için bir sürücü kursuna kayıt yaptırmak gerekiyor diye biliyorum. Ama yazılı sınava girmeden önce gidip bu kursta herhangi bir şey öğrenecek miyim ben ? Yoksa sadece sınava girebilmek için mi kayıt yaptıracağız biz bu kursa. Başka neler gerekli bi bilgilendirirseniz ilk ağızdan öğrenmiş oluruz. Hadi iyi geceler tekrardan..

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhewal
    byhewal's avatar
    Erkek

Haci, bir Kursa git sana gereken evraklari soylerler, galiba kurs zorunlu bende Ehliyet TR'den almistim Yaklasik 1100 TL yi buldu B sinifi Yaziliyi aldiktan sonra direksin sonrada Dosyalari eline veriyor gidip Bedava ekmek kuyruguna giriyorsun bir suru ugrastiriyorlar hazirlikli ol :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

zamanında başvurduk sürücü kursuna, tabi pazarlık yaparak.

derslere hiç gitmedik.

sınav öncesi son gün, son 5 senenin tüm sorularını ezberledim ister istemez.

çünkü çok basit. sınava girdiğimde direk şıkkı işaretliyordum, öyle yani.

birtek ilk yardım dan korktum çünkü çok bilmediğim şey vardı, ters köşe yapacaktı

80 küsür aldım ondan bile

asıl en çok korktugum full ezber olan motordan 96 aldım ki sorsan hala karbüratör nedir bilmem

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

2şubattakine giremezsin sanırsam geçtiydi onun başvuruları. bi sonrakine girersin o nezaman bilmiyorum. kursa felan yazılacan işte, hani derslere fln girersen hiç çalışmana bile gerek kalmıyor açıkçası bende öyle olmustu zamanında ki zaten sorular basit baya bi. sadece motor var işte ezber gerekiyor onda. direksiyon sınavı da baya basitti bnm aldıgım zaman amk arabayı 1metre bile ileri götürmemişimdir 95 miydi neydi aldığım. 2şubattakine girecem bende tekrardan E alacam vs

imza
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kursa gidip yoklamaya girmen lazım.Sana ders falan veriyorlar.Parmağına jilet atıp kan grubuna bakıyorlar.Doktor muayenehesinden geçeceksin.Yani kursa gitmeden olmaz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    hocam abartilacak hic bir sey yok merak etme.Bnde video izledim beyaz onluklu bir amca anlatiyor sonra 100 kadar soru cozdum hic problemsiz gectim.Kursa 2 gun gittim 1 gun full uyudum diger gun yarisinda ciktiydim

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

valla yeni sistem biraz daha zorlaştırıyor ehliyet almayı... ben 2012'nin son aylarında aldım ehliyeti.... öncelikle gidip bir kursa kayıt olacaksın, ardından onlar sana Trafik, ilkyardım, motor dersleri verecekler ve yazılı sınava gireceksin... ardından sana direksiyon (araba kullanma) dersi verecekler ve direksiyon sınavına gireceksin (yanında milli eğitimden gelen bir sınav sorumlusu oluyor ) ... daha sonra emniyete gidiyor para yatırıyorsun sanıyorum 280 tl, kurs parasının haricinde 120 tl sınav parası ayrıca da 30 tl de ehliyet parası yatırıyorsun... sonrasında yeni sisteme göre sana 2 yıl kaza yapmaman gereken stajer ehliyet veriyorlar...ardından normal ehliyet statüsü kazanıyor bu ....

Ne Mutlu Türk Doğana..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Hocam imkansız kesin ne net olarak söylüyorum giremessin.

Ağustos 9'da benim yaşım doluyordu 5.deki sınava giremedim 

oda yetmezmiş gibi kursa 18'yaşı doldurmadan 

kaydoldugum için emniyetten dosyam geri geldi

surucu kursuna gıdıp dosyaları tekrar duzenletıp 

cıkartabıldım ehlıyetı.

Sınava girebilmek için kursa kayıt yaptırmak zorundasın

Sınavdan 3 hafta önce dersler başlıyor ister git ister gitme

ben hiç gitmedim son yıl cıkan soruları cozdum o kadar.

Ama en son bi arkadaşım girdi sınava dersler felan zorunlu olmuş 

mufettişler kontrol ediyormus artık. Varsa başka öğrenmek istediğin aklına takılan sor 

cevaplarız. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek
    HAZAR_HAN bunu yazdı

valla yeni sistem biraz daha zorlaştırıyor ehliyet almayı... ben 2012'nin son aylarında aldım ehliyeti.... öncelikle gidip bir kursa kayıt olacaksın, ardından onlar sana Trafik, ilkyardım, motor dersleri verecekler ve yazılı sınava gireceksin... ardından sana direksiyon (araba kullanma) dersi verecekler ve direksiyon sınavına gireceksin (yanında milli eğitimden gelen bir sınav sorumlusu oluyor ) ... daha sonra emniyete gidiyor para yatırıyorsun sanıyorum 280 tl, kurs parasının haricinde 120 tl sınav parası ayrıca da 30 tl de ehliyet parası yatırıyorsun... sonrasında yeni sisteme göre sana 2 yıl kaza yapmaman gereken stajer ehliyet veriyorlar...ardından normal ehliyet statüsü kazanıyor bu ....

hocam stajyer ehliyeti yürürlüğe girdi mi ya. Biz bize vurmaz diyoduk tüh ya

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı

Hocam imkansız kesin ne net olarak söylüyorum giremessin.

Ağustos 9'da benim yaşım doluyordu 5.deki sınava giremedim 

oda yetmezmiş gibi kursa 18'yaşı doldurmadan 

kaydoldugum için emniyetten dosyam geri geldi

surucu kursuna gıdıp dosyaları tekrar duzenletıp 

cıkartabıldım ehlıyetı.

Sınava girebilmek için kursa kayıt yaptırmak zorundasın

Sınavdan 3 hafta önce dersler başlıyor ister git ister gitme

ben hiç gitmedim son yıl cıkan soruları cozdum o kadar.

Ama en son bi arkadaşım girdi sınava dersler felan zorunlu olmuş 

mufettişler kontrol ediyormus artık. Varsa başka öğrenmek istediğin aklına takılan sor 

cevaplarız. 

Hocam sen 9 unda yaşı dolduruyormuşssun ama 5 indeki sınava girmeye kalkmışssın. Benim ocak 26 da doluyor. Sınav 2 şubatta. Ama kusrta eğer ders falan veriyorlarsa evet galiba girmem zor. Yaza kaldı o zaman ehliyet işi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

1 subat 2013 te kurlar baslar

16 art 2013 de sinav olur

8 adet vesikalik fotograf

saglik raporu

adli sicil kaydi

en son mezun olunan (en az lise) okulunu noter onayli diploma fotokobisi

nufsu cuzdani fotokopisi

bunlari alip en yakin surucu kursuna git yeterlidir.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
Toplam Hit: 1350 Toplam Mesaj: 17