folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezası

Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bizim bi arkadaş yakalanmış. Olay yeni oldu. 200 küsür lira ceza kesmişler bi de mahkemeye çıkması gerekiyomuş.

Biraz araştırdım 1 aylık hapis cezası varmış ama para cezasına çeviriliyomuş galiba. Ne yapılması gerekiyor ve ne kadar ödeniyo bileniniz var mı ?  

Zimbabwe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Bişi yapmıcaksın hoca, cezası standart zaten :) seni cağırmazlar bile mühaşir haydaaaar beey die bağırana kadar zaten cezan kesilir :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    tilk 150 alıyolar 15 gün içinde ödernirse bide mahkemeye cıkmaz para cezası olursa 650 oluyo 15 içinde ödersen 500 oluyo bana kesitrkleri için biliyorum :d

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    158 Ytl Ruhsata 655 Ytl Ehliyetsiz Araç Kullanan Arkadaşa Toplam 813 

Arabayı Bağlamışlardır Önce 158 Ytl Ödeyip Arabayı Çıkaracaksın Sonra 655 Ytl Ödeyip Hapis Cezasından Kurtulacaksın

isterse 4 taksitede bölerler...

Zamanında İlk Dakkada Lise Konvoyumun İçine Eden Polis Amcalar Saolsun

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

16  yasımda kamyon surerken yakalandım buzdolabı taksıdını odettı.

17 yasında  otomobılle yakalandım 3  kere babama yıne  bı kac taksıt odetmısler.

18 yasımda motorbıskletle yakalandım ehlıyet yok fren yok debrıyaj yok sadece 4 ncu vıteste gıdıyo motor. motorunda senınde... dedı trafık jandarma bişi yapmadı.

yaş 25 hala ehlıyetım yok sen gec kalmısısn yegenım bı yeşilliğe bakardı o iş :)

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahraman
    Kahraman's avatar
    Erkek

ben yakalandıgım da mahkemeye cıkmıstım eet 712 milyon du ondan sonra hakim cart curt bi seyler söyledi 356 milyon yatırdım öle kapandı konu simdi ne kadar bilmiyorum..

Bir tek gece vardır insanın hayatında. Ömür boyu sürer nöbeti... Bu da öyleydi. İyi ol... Sağ ol.. Uzak ol... Ama bir daha görme beni!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sk8er
    Sk8er's avatar
    Erkek

bişi olmaz babam o kadar savcıya gitti ben oarayı ödemezsem hapis yatar mı falan diye ısrar etti ama

savcı çağırdı bi daha yapma emi yavrucum dedi gönderdi :F 

dipnot: yediğim cezalar

ehliyetsiz araç kullandırmak

ehliyetsiz araç kullanmak

şehiriçinde hız sınırını %30dan fazla aşmak(motor 600'lük bnm hız 200-220 :E)

tehlikeli araç kullanmak(jandarma kontrolünü tek teker geçmiştim plaka okumasınlar diye :F)

Kırmızı ışıkta geçmek

Kolluk kuvvetlerinin dur ihtarına uymamamak

Muayenesiz araç kullanmak

birde motor parka çekildi falandı fişmandı derken  2 milyarlık olmuştum bi gecede xD

Kefillik işleri için kalite ; 10 yıldır hizmetinizdeyiz , Kefillik 10 lira. Lütfen daha yüksek id"li arkadaşları tercih etmeyiniz. Kefil olduğumuz binlerce kullanıcıya sorabilirsiniz...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

çok olmadı arkadas yakalandı

önce bi 200 sonrada 700 almışlar

çocuktum,büyüdüm
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek
    2008 itibariyle 750 ehliyetsizlik+200 lojman+eksik belgeler için(sigorta+bandrol vs) böle akıp gidiyor :)

eski bir dost mu aradınız?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ben şimdi prosedürü merak ediyorum. Arkadaş cezayı yemiş önce dediğiniz gibi 200e yakın bi para vermiş. Sonra mahkemeye çıkması gerektiğini söylemişler. Şimdi bu adam mahkemeye ne zaman gidecek? Mahkemede hangi bölüme gidecek?

Bi de hapis cezasının paraya çevrilme olayı nedir ? Kendi isteğiyle mi oluyo bu yoksa mahkeme mi karar veriyo. 

adam 18 yaşın altında bu arada 

Zimbabwe
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek
    1 aylık para cezası var. Bu ağır bir suç olmadıgı ve Türk Ceza Kanunlarına göre 12 aydan kısa cezalar para cezasına çevriliyor. Çocuk olması bir şey değiştirmiyor, çocuk ıslah evleri var. ama hiç kimseyi ehliyeti yok diye ceza evine atmazlar. Şayet! anlaşmaya gidipte 15 gün içerisinde ödücem (4/3 ünü ödemek) için anlaşma. eğer bu kuralları ihlal edersen o zaman hapis cezası çıkıyor. Ama bu cezada yine para cezasına çevriliyor. BURASI TÜRKİYE :)

eski bir dost mu aradınız?
Toplam Hit: 23850 Toplam Mesaj: 12