folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Einstein Bulmacası

Einstein Bulmacası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

kümeler sorusu bu 

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

zekadan çok sabır ölçen bi soru bence yıllar önce bulmuştum ben de.sorun uzun sürmesi de değil sıkıcı bi şey

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Balık Alman'a ait.
    1. Birinci yani sarı evde Norveçli oturuyor. Su içiyor, kedi besler, Dunhill sigara içer.
    2. Mavi evde (2. ev) otuan Danimarkalı'dır. Marlboro içer, at besler, Çay içer.
    3. Ortadaki evde (Kırmızı) İngiliz oturuyor. Süt içer, kuş besler, Palmall sigara içer.
    4. Beyaz ev (4. ev) Yeşil ve kırmızı evin arasındadır. İsveçli oturur. Winfield sigara içer, bira içer, köpek besler.
    5. Yeşil evde (5. ev) otuan Beyaz evde oturanın komşusudur. Alman; kahve içer, Rothmans içer, balık besler.

Norveçli hakkında ilk mantık yürütme bilgileri şunlar: en baştaki (en soldaki evde oturuyor) demek ki beyaz evde değil. Kırmızı da değil çünkü oranın sahibi ingiliz.

Ortadaki ev süt içmeyi seviyor demek ki, yeşil ev (kahve içmeyi seviyor) değil, ayrıca norveçlinin yanındaki ev mavi ve mavinin sağındaki beyaz olamaz. Bu sebeplerle norveçli kırmızı, beyaz, mavi ve yeşil olmayan evde oturuyor. Norveçli sarı evde oturuyor. Dunhill sigarası içiyor.

İlk ev sarı, sağındaki mavi renkte ve ortadaki beyaz değil. Süt içtiğinden yeşil de değil. Demek ki kırmızı ortada ve burada ingiliz oturuyor. Sonra yeşil ve beyaz evler geliyor.

Yeşil ev kahve içiyordu, alman rothmanns kullandığından bira içmiyor, çay ve süt de içmiyor. Mavi ev isveçli değil çünkü atı var, demek ki alman su içen evin yanında oturmuyor. Alman kahve içiyor ve yeşil evde ( ingilizin sağında) oturuyor.

İngiliz süt, norveçli su, danimarkalı çay, alman kahve içiyor. İsveçli göbek yapıyor.

Tekrar bilgileri toparlayalım:
    norveçli en soldaki sarı evde oturuyor, su içiyor, dunhill kullanıyor. Komşusu su içenin komşusu olduğundan kedisi var.
    Mavi evdekinin atı var, ingiliz, alman, norveçli veya isveçli olmadığı kesin. O zaman danimarkalı ve zaten çay içiyordu.

Gerisi bariz işte, böyle böyle çözülüyor. Ama bir şeyi merak ettim. Çözüm için 9. önermeye gerek yok gibi geldi bana. Norveçli’nin en soldaki evde oturması gerektiği diğerlerinin sonucundan çıkıyor. Hatta baştaki ev ne demek? Nereye göre başta?

ayrıca matrislede çözülebilir soru 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TBT
    TBT's avatar
    Erkek

vay amk. ben o kadar uğraştım 1.30 saate yakın bi zamanda çözdüm siz çabucak bumuşşunuz:)

Benimde bulduğum cevapdoğru cevap

Sarı                  Mavi                      Kırmızı              Beyaz            Yeşil

Norveç              Danimarkalı           İngiliz               İşveçli              Alman

Dunhill               Marlboro                Palmall            Winfield           Rothmans

Su                     At                          Kuş                 Bira                 Balık

Kedi                   Çay                      Süt                   Köpek             Kahve

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

soruyu aynştayn sormuşmuş

aynşatayn zamanında 5 farklı sigara markasımı vardıki :/

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TBT
    TBT's avatar
    Erkek

aliyk bunu yazdı:
    -----------------------------

soruyu aynştayn sormuşmuş

aynşatayn zamanında 5 farklı sigara markasımı vardıki :/

-----------------------------

Büyük bi ihtimalle vardı bu sigara markaları çok eski markalar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

2008 yılında bu soru çıkmıştı karşıma :D 15 dakkamı almıştı ama çözmüştüm :D yanlış yaptıkça ewleri falan yeniden çiziodum :D yaşlandım bee :D

dewdim dewrildim geldim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sosyopat
    Sosyopat's avatar
    Erkek

Yok artık hala aynı sorular ya :/

Eğer En İyisi Olmak İstiyorsan Sana Saygı Duymalarını Sağla, Saygı Duymalarını İstiyorsan Kimseye Saygı Gösterme, Kimseye Saygı Göstermezsen Saygıyı Sen İcat Ettin Zannederler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Elf
    Dark_Elf's avatar
    Erkek

Bütün Dünya dergisindede buna benzer bulmacalar var (çooooook fazla) Acaba einstein yaşıyormu

my name is nigga # köprü altında çakdım sürtüğe vurdum mala inlettim ortalığı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

einstain işi gücü yok bulmacamı yazmış :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 6488 Toplam Mesaj: 45