folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ekonomik Kriz Hakkında

Ekonomik Kriz Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Bir yıldır işsizim... Ordan al burdan satmat anca 3-5 para bulabiliyorum,

Daha dolarin yükselişini meyveye sebzeye vurmamişken açlık sınırı 1416 TL iken 1300 Tl verip yasal haftalık çalişma saatini 45 saat demesine rağmen haftalık 65 saat çaliştiran işletmelere bile giremiyoruz 1 ilana  5000 kişi başvuruyor.

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

gelmiş geçmiş en tehlikeli krizi yaşayacaz. bu sefer öyle kemal derviş gelip kurtaramaz. ben bu krizin etkisinin çok uzun süre boyunca kalacağını hissediyorum.yani 4-5 ayda geçecek bir kriz değil bu. en az 2 yıl boyunca hissedilecek. kötü tarafı bu sefer kurtulma durumumuz olmayabilir. yani biz her seferinde bu krizlerden kurtulup yaşamaya devam ettik fakat bu sefer kurtulmak gibi bir durum olmayabilir. Hindistan gibi bir duruma dönebiliriz. Yani insanlar sefalet içinde yaşıyorlar ya hani o hindistan ve bunun çözümü yok. adamlar yıllardır öyle yaşıyorlar.bizde de öyle bir durum oluşacak. hindistanın bir artısı var çok gelişmiş teknolojileri ve yazılımcıları var. adamlar bi yerden toparlıyorlar. Türkiyede ne var ? bana anlatın hele Türkiyeyi kurtaracak bir özellik bende öğreneyim.

Zenginler çok aşırı zengin fakirlerde fakir ötesi olacak. Ha gelelim bunları herkes yazar. önemli olan çözümü yazmak. Ülkenin geldiği şu durumda hiçbir çözümü yok. yani eldeki verilere bakalım bi, turizim ile ülkeye para girdirsek en kısa yoldan, türkiyeye düşman olmayan komşu ülke kalmadı. Teknolojik bir gelişme zaten hak getire. Ben şu anda hiç bir çözüm bulamıyorum. Devlet harcamalarını arttıracak piyasaya para sürecek fakat devletin elindeki para bitince ekonomi kendisini nasıl döndürecek? bunun üstüne bir sürü firma kapanmış olacak.

Ha bunları zaten senelerdir söylüyoruz. üretmeden ekonomi güçlenmez. gel gelelim kimse anlamadı. borçla, özelleştirmeyle ülke bir refaha kavuştu zenginleşti fakat kimse bunun nasıl olduğunu sorgulamadı. Bence bu adamlar bunu bilerek yaptılar. Bakın 20 yaşındaki adam bile bu ülkeyi çok çok daha iyi yönetebilirdi. fakat bu adamlar bilerek ekonomiyi güçlü temellere oturtmadılar. Neyse ben artık çok takmıyorum. Türkiyenin bu kadar gelişmesi bile mucizeydi zaten. Ülkenin %80'i cahil yada okumuş aptal. bi sürü okumaz yazmaz adam var sonra tutup teknoloji devi olmayı beklemek salaklık olurdu zaten.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    AmoR bunu yazdı

Bir yıldır işsizim... Ordan al burdan satmat anca 3-5 para bulabiliyorum,

Daha dolarin yükselişini meyveye sebzeye vurmamişken açlık sınırı 1416 TL iken 1300 Tl verip yasal haftalık çalişma saatini 45 saat demesine rağmen haftalık 65 saat çaliştiran işletmelere bile giremiyoruz 1 ilana  5000 kişi başvuruyor.

yaklaşık 3 aydır bende iş arıyorum dediğin gibi 1 kişi alınacak işe 5000 ile 10.000 kişinin başvurduğunu gördüm. çalışan, evlenme arifesinde olan arkadaşım geçen hafta kriz var küçülmeye gidiyoruz diye işten çıkarıldı 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Antalya'da emlak sektöründe çalışıyorum şu an piyasa berbat ötesi.Önce faiz oranları yüksekti telefon susmazdı şimdi faiz düştü ,ev fiyatları düştü(imkansız gözüyle bakıyorduk) şimdi telefonu arayan yok....Yabancı gayrimenkul satışına ağırlık verecem ama oda   ne kadar olur .Parası olan için krizler bulunmaz nimet gerçekten..5 liralık evi 3-4 liraya kapıyor kriz geçince 6 liraya satacaklar..

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

Bir çağ kapanıyor arkadaşlar. Kapitalizm çöküyor. 

https://twitter.com/ElliotticianRB
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

olsun la ne olacak teğet geçer sizi, hem reis var kurtarır sizi o, maaş bağlar hepinize geçinirsiniz mis gibi, reis sizin kurtarıcınız değil mi kurtarıcınız

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

patlayacak az kaldı..

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Ya o değil de geçen ntv deydi sanırım bu kredi faizlerinin düşmesi, emlak konut kampanyası filan... Ekim de ipotekli satış patlaması olmuş geçen yıla göre.

Ben anlamıyorum kim alıyor bu evleri? Bankalar bu kadar kredi parasını nerden veriyor? Ne zamana kadar verecek? Ne olacak bu memleketin hali! Aklımda dei sorular!

Lan ben cesaret edemiyorum o borcun altına girmeye, millet braveheart olmuş :O

JOE tarafından 28/Kas/16 13:14 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Ya o değil de geçen ntv deydi sanırım bu kredi faizlerinin düşmesi, emlak konut kampanyası filan... Ekim de ipotekli satış patlaması olmuş geçen yıla göre.

Ben anlamıyorum kim alıyor bu evleri? Bankalar bu kadar kredi parasını nerden veriyor? Ne zamana kadar verecek? Ne olacak bu memleketin hali! Aklımda dei sorular!

Lan ben cesaret edemiyorum o borcun altına girmeye, millet braveheart olmuş :O

bankalar kredi verdikçe para kazanırlar. bu nedenle ne kadar kredi verilirse o kadar çok kar ederler taki kredi batığı olana kadar. bir çizgi film vardı bunları anlatan. american dreams mi ne çok bilgilendirici

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Konu ile alakalı böyle bir film vardı. 

http://www.imdb.com/title/tt1596363/?ref_=nm_flmg_act_5

Not late for nothing
Toplam Hit: 3368 Toplam Mesaj: 29
krz