folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Driver'ını Yükledikten Sonra Mavi Ekran Hatası

Ekran Kartı Driver'ını Yükledikten Sonra Mavi Ekran Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek

merhabalar hocalar, bütün bir günümü rezil eden konudan hemen bahsedeyim. Ekran kartı driverını yükledikden sonra pc otomatik mavi ekran vermeye başlıyor sonra kendi kendine acılıp mavi ekran verip tekrar kapanıp böyle boktan bir döngüye giriyor. İndirdiğim bi kaç farklı sürüm var driver için hepsini amd nin orjinal sitesinden indirdim ama değişen hiç bişey yok.

DN: birisi bi forumda biosa reset atın düzeliyor yazmıs ama pek güvenemiyorum sizlerin önerilerini alıp öyle hareket etmek istedim. Bu olayı daha önce yaşayan varsa yada çözümü bilen bi yardımcı olursa cok makbul geçer doğrusu.

Değişim, başarısızlığı gidermenin ilk adımı. Başarıya her yolla ulaşabiliriz ama girişi tektir o da değişim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Gn_Star bunu yazdı

merhabalar hocalar, bütün bir günümü rezil eden konudan hemen bahsedeyim. Ekran kartı driverını yükledikden sonra pc otomatik mavi ekran vermeye başlıyor sonra kendi kendine acılıp mavi ekran verip tekrar kapanıp böyle boktan bir döngüye giriyor. İndirdiğim bi kaç farklı sürüm var driver için hepsini amd nin orjinal sitesinden indirdim ama değişen hiç bişey yok.

DN: birisi bi forumda biosa reset atın düzeliyor yazmıs ama pek güvenemiyorum sizlerin önerilerini alıp öyle hareket etmek istedim. Bu olayı daha önce yaşayan varsa yada çözümü bilen bi yardımcı olursa cok makbul geçer doğrusu.

güvenli moda gir ddu ile sil tekrar yükleme yap büyük ihtimalle sorunun çözülecek

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek

Bu sorunu bende yaşadım, yaşıyorum. Tam olarak çözüm olmasa da hardiskten kaynaklandığını düşünüyorum çünkü hardisklerimin 2 tanesine mbr virüsü bulaştı ekran kartı driverimi yüklüyorum ve restart sonrası mavi ekran hatası alıyorum. Herhangi bir fiziksel temas, yüksek voltaj kaynaklı oluşabilecek tüm önlemleri çok uzun zaman önce aldım ayrıca mbr virüsü bulaşan hardisklerimin ikisine de low level format atıp sektör taraması yaptıktan sonra böyle bir kanıya vardım. 

Harici hardiskime işletim sistemi kurup denedim ve ekran kartımın driverini normal şekilde kurdum ve 1 gün boyunca stabil olarak sorunsuz şekilde çalıştı, fakat aynı durum olmayabilir. 

Not : Ayrıca Mbr virüsü olabilir diye düşünüyorsan http://www.gmer.net/ denemelisin.

Liarhack tarafından 29/Eyl/18 03:30 tarihinde düzenlenmiştir

www.tithack.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Güvenli modda bütün ekran kartıyla ilgili driverleri donanım ekle kaldır menüsünden temizle. Sıfırdan driveri tekrar kur. Muhtemelen çakışmaya neden oluyor.

Syntax error..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Güvenli modda bütün ekran kartıyla ilgili driverleri donanım ekle kaldır menüsünden temizle. Sıfırdan driveri tekrar kur. Muhtemelen çakışmaya neden oluyor.

Yok hocam bunu defalarca denedim güvenli modda tüm ekran kartı sürücülerini sildim farklı kaynaklardan driver indirip tekrar tekrar kurdum ama yine aynı yine aynı 

Değişim, başarısızlığı gidermenin ilk adımı. Başarıya her yolla ulaşabiliriz ama girişi tektir o da değişim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

hocam ekran kartinin anakarta bagladigin soketinden cikip ekran kartinin icine dogru giden yollar varya onlar uzerinde smd kapasitorler var onlarda ariza olursa ekran karti driver yukleyince mavi ekran alirsin pc acilmaz. bi videoda boyle bahsetmisti elemanin teki .ekran kartinin soketinin oralara bak yollar uzerinde yanmis bozulmus biseyler var mi diye ama fiziksel bir sey olmadan bozulan da olabilir...

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    Gn_Star bunu yazdı

Konuda doğruluğunu teyit edebildiğim ki o bile kesin değil, AMD markası ama ne olduğu o bile belli değil. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sıkıntın driverle alakalı. şöyle tavsiye vereyim; otomatik driver bulucu ve yükleyici programlar görmüştüm onlardan dene. en doğrusunu onlar bulur (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

sıkıntın driverle alakalı. şöyle tavsiye vereyim; otomatik driver bulucu ve yükleyici programlar görmüştüm onlardan dene. en doğrusunu onlar bulur (;

yok hocam tüm alternatifleri denedim, amd nin kendi sitesinde bulunan driver bulma programından tut da driverbooster gibi birçok şey hiç biri farklı bi durum çıkarmadı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Hocam tam emin olmamakla birlikte ekran kartlarında bulunan biosları güncelleyerek hallettiklerini de duymuştum bir araştır istersen

Syntax error..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Muhtemelen ekran kartın arızalı. 

Toplam Hit: 2193 Toplam Mesaj: 12
maviekran driver hata