folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Sorunu Yenisini Almam Gerekiyor

Ekran Kartı Sorunu Yenisini Almam Gerekiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek

Sanırım galiba yanlış anlamadıysam bi ihtimal tmm bu kadar ekran kartımda ısınma sorunu başladı dun gece supernationali izliyordum

sorun yoktu sonra kapattım pc i uyku tutmadı dedim bi bolum daha izliyim açtım ama boyle degişik harrler renkler vs işte hersey 

once virusmu dedim sonra yok ekran kartı gumledi dedim galiba açtım kasayı ekran kartı yanıyo bu demir olan sogutuculardan var uzerinde

ama yanıyor elim yapışcak kadar degil ama sıcaktı baya nese sonra bugun pcyi açtım sorun yoktu ama 10 dk filan oldu sanırım ekran gitti renlkler harfler vs

sonra win hata ekran kartı aygıtı bulunamadı

konuyu daha fazla uzatmadan sorunu dogrumu anlamışım oncelikle onu bilmiyorum ama içime dogtu ekran kartımın bi kurtuluşu yok :((

yada bir fan ile destek vericem beni aydınlatın yada yeni bi ekran kartı onerisinde bulunun :)) anakartım sanırım ddr2 i destekliyor asus p5 ks

soyle birsey anakart

yeni ekran kartı için fiyat olarakta ozellik olarkta bana bu iyi geldi evet sizin oneriniz nedir ve sessiz olursa iyi olur cpu fanından cok cekiyorum ztn

yada power sub. dan :(

http://www.bimeks.com.tr/urun/118573/volar-1-gb-gf9500gt-ddr2-pci-e-dvi-128bit-ekran-karti.aspx#photos

edit : ayrıca neden oldu birden  zarara gircez şimdi bu ara cok film izliyorum amlum ramazandan yeni cıktık sabah 7 ye kdr film izliyorum hmn hmn hergun olablirmi

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

öncelikle geçmiş olsun hocam eğer daha önce böyle ısınma sorunları olmuyorsa kasanda yeni yeni başladıysa bi kasayı temizle pervaneleri falan . olmadı termal macunu yenile ekran kartının soğutucudaki. bunların hiçbiri olmazsa ve sadece film izliyorsan makinede pasif soğutmalı düşük model bi ekran kartı alsan işini görür (kasandaki hava dönüşümü iyi olması lazım ) eğer yok ben oyunda oynuyorum diyorsan sana 9600gt falan öneririm fiyatları çok uçuk değil hemde performansları iyidir . he bide 8800gt önerebiilirim . pasif soğutmalı kart olarakta 6600gt iyidir eski bi model ama film izlemede falan sorun yapmaz . ( HD film hiç izlemedim bu kartla )

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek
    Daha once hic hatirlamyrum kendi kndine kapanrdi bazen tik diye ama bi sorun yk gbi glyrdu geri bslatp dvm edyrdum blgisyrda ck sk olmasada pes crysis cod oynrm krdsm hp oynr saten benm ism php dw fw py gbi sylrle gnlkle ama rmzndn dolayi sadce film ve net termal kaca nerde nsl kull. Pc prog. Sym tknk blgm uar ama trml kul. Hc ekrn krti almdn hlledblrmym sorunu macunla bu arada ekrn krtm geforce gt 8500
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek

hem hocam 9600gt benim anakart desteklemez sanırım gddr3 destekli o benm ankart snmıyorum o kdr destekledigini

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    gddr32139857 olsun isterse olay orda değil, onun akakartla uyşma-uyuşmama durumu yok, senin anakartındaki ekran kartı slotu PCI-E 1.1 mi 2.0 mı ona bak, anakartının modelini arat google'dan ya da en temizi git kendi sayfasına gigabyte-asus-msi artık hangisiyse... İki slot de şekil şemal olarak aynıdır zaten istediğini takarsın ama 2.0 isteyen bi ekran kartını 1.1'de tam randıman kullanamazsın boşuna para verirsin fazladan.

Metallica Rules
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek

oldwolf bunu yazdı:
    -----------------------------
    gddr32139857 olsun isterse olay orda değil, onun akakartla uyşma-uyuşmama durumu yok, senin anakartındaki ekran kartı slotu PCI-E 1.1 mi 2.0 mı ona bak, anakartının modelini arat google'dan ya da en temizi git kendi sayfasına gigabyte-asus-msi artık hangisiyse... İki slot de şekil şemal olarak aynıdır zaten istediğini takarsın ama 2.0 isteyen bi ekran kartını 1.1'de tam randıman kullanamazsın boşuna para verirsin fazladan.
    -----------------------------

hocam bulamadım

http://forum.donanimhaber.com/m_47050816/tm.htm

bitek bu var orda yazıyormu goremedim sen şimdi bana bi ekran onerebilcenmi max 100 lira

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/galaxy-gf210ddr21gb-gf210-ddr2-1gb-128bit-nvidia-dx10.1-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=50556

bu nasıl alsak

edit : onceki ekran kartı girişi

• Veriyolu Standardı PCI Express x16 

anakartın

Genişleme Yuvaları:
    1 x pcI-E x16 slot
    3 x PCI-E x1 slot
    2 x PCI slot

ayrıca bunları buldum

http://reviews.cnet.com/motherboards/asus-p5k-se-motherboard/4507-3049_7-32492048.html

1.0 x PCI - LGA775 Socket,
    4.0 x PCI Express x1 - DIMM 240-pin,
    3.0 x Processor,
    1.0 x Memory,
    2.0 x PCI Express x16

olaylar bunlar bunlara uygun bi ekran kartı onerebilcekmisn max 100 lira ve 1 gb 128 bit olanlardan :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-zt-50601-10l-gt520-gddr3-1gb-64bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=54912

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11167-02-20r-hd5570-gddr3-1gb-128bit-ati-dx11-ekran-karti-%2811167-02-20r%29/productdetails.aspx?I_ID=43725

ben bu ikisini buldum fiyat olarakta uygun başka onerebileceginiz varmı yada bu ikisinden hangisini onerirsiniz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek
    Yukari acil durum !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek
    Nerdesinz muridler acil bi durum dedm iyiki bi cvp glmdi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek
    Up!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Bütçe ne kadar ve şu anki Powersupply Watt ne kadar ?

Toplam Hit: 2097 Toplam Mesaj: 12