folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartının Oyunlarda Tam Kullanılmaması

Ekran Kartının Oyunlarda Tam Kullanılmaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

aida64 indiriyorsun, stress test yapıyorsun testi yaparken sıcaklık değerinin yanında throttle olup olmadığını gösteriyor sana karşim. (stress cpu fe fpu seç sen diğerleirni değil)

Hocam aynı şekilde yaptım 2 3 dakika açık kaldı testi yaptım aşağıdaki sonuç çıktı

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Şu anda yaptığım test   işlemcinin hepsini bazen kullanıyor bazen kullanmıyor sıcaklık 100 ü buluyor tabi donmalar oluyoe ama ekran kartını kullanması hiç yüzde 60 ı geçmiyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Şu anda yaptığım test   işlemcinin hepsini bazen kullanıyor bazen kullanmıyor sıcaklık 100 ü buluyor tabi donmalar oluyoe ama ekran kartını kullanması hiç yüzde 60 ı geçmiyor

Laptop modeli nedir ? bu arada en son resim görünmüor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

anlaşıldığı üzere notebook kullanıyorsun..

işlemcin hayalet sürücü gibi alev alev olduğu için sorun yaşıyorsun.

işlemci fanını temizleyebiliyorsan yapa yapamıyorsan hava çıkışına ağzını daya mızıkaya üfle gibi höörr diye üfle güçlü bir şekilde..

cihazın rahatladığını anlayacaksın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Laptop modeli nedir ? bu arada en son resim görünmüor.

Toshiba Qosmio  X75 A 295 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Normalde benim kullandığım termal macun kalitesiz teknik servis ürünü acaba ondan olabilir mi ?
    Bu linkteki gibi termal macun alsam boşa mı para veririm ?

Eğer paraya kıyıcam diyorsan bu zalmanı değil de Thermal Grizzly Kryonaut sür, onun haricinde bi daha ucuz alternatif olarak Arctic MX4 var ama o kadar iyi değil. Ama sorunun tam olarak termal macundan mı bilmiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    TheM4D bunu yazdı
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Normalde benim kullandığım termal macun kalitesiz teknik servis ürünü acaba ondan olabilir mi ?

Eğer paraya kıyıcam diyorsan bu zalmanı değil de Thermal Grizzly Kryonaut sür, onun haricinde bi daha ucuz alternatif olarak Arctic MX4 var ama o kadar iyi değil. Ama sorunun tam olarak termal macundan mı bilmiyorum.

Hocam artık bir şekilde çözüm bulmam lazım termal macun olmadı soğutucu olabilir bu ikisini denicem bilgisayar daha yeni formatlandı yazılımsal değil problem donanımsal muhtemelen çözüm olarak termal macun ve soğutucu dışında bir şey gelmiyor aklıma 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Dostum en son attığın resim CS go içi ise, ısınıyor alet işte throttle oluyor bir şekilde. sen afterburner Dan cpu hızlarını göstermeyi de aktif etsene

Oyun içi işlemci hızlarını da göster,, bak sen de göreceksin aşırı ısınma var 

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Mobilden görünmüyor link.

Zalman ZM-STG2

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

https://www.nanokatalog.com/Thermal-Grizzly-Conductonaut-heat-sink-compound-73-WmK-1-g-TG-C-001-R-Sogutma-Sistemi,PR-736844.html?gclid=CjwKCAiAz7TfBRAKEiwAz8fKOENooMrUXoTNdnUX3zOaatjEdvu_m6iepWiNrYKg_zURkAQtc0FJFRoCrH8QAvD_BwE

15-20 derece fark yaşarsın. Fakat elektrik iletkenliği olduğu için biraz tehlikeli. Nasıl uygulandığını videoları izleyerek görebilirsin. En iyi sonuç alacağın şey bu.

Şafak 1152!
Toplam Hit: 4729 Toplam Mesaj: 42
ekran