folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Titremesi Sorunu[Soru]

Ekran Titremesi Sorunu[Soru]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

S.a müridler mürideler,

4-5 ay önce filibis marka 190CW monitor aldım.Şimdi bu alet açıldıktan belli bir süre geçince titreme vs yapıyor.Biraz araştırdım,ekranın driver update'ını yükledim ayarlar yaptı otomatik düzeldi gibi oldu ama tekrarladı.Daha sonra bunun topraksız prizden kaynaklanabileceğini öğrendim,3lü prizi taktıım yerdeki anahtarı topraklı yaptım yine hırt.

Ürünü darty'den almıştım,gittiğim zaman adam şöledir ondandır vs dememesi için bu ekran titremesinin başka nelerden kaynaklandığını az çok bilmem lazım ki adam kesin bundandır diye elime geri vermesin.

Ekran kartı ile alakası yok,ekranı laptop'a bağladım aynı sorun oluyor.

Bu titreme,çalkama olayı neden olur?Olası sebepleri(yukarıdakilerin dışında) nelerdir bilgilendirirseniz sevünürüm.Eğer herşeye rağmen düzelmezse artık dilekçe ile darty yollarına koyulacam.

Saygılar.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    190CW yazısını görür görmez monitörün sol üst kösesine gitti gözüm :D Aynı alet bende de var,3'lüde kullanıyorum hiç bir sorun cıkarmadı bu zamana kadar hocam...

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    ekran benimkide titriyor...19 inç flat var bendede bende senin gibi çok debelendim ama sonunda çözdüm.. olay elektriğin yetmemesi gibi çok çok saçma bir nedenden.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    evdeki elektrikli aletleri özellikle şohben çamaşırmakinasu buzdolabı kapalıyken dene. benim monitör çamaşırmakinası yada şohben çalışınca titreme yapıyor. birde yakında yüksek gerilim hattı geçiyorsada olabiliyormuş. bizzat ben yaşadım ve hala yaşıyorum  bu elektrik olayını o yüzden denemende yarar var

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

Andrei bunu yazdı:
    -----------------------------
    190CW yazısını görür görmez monitörün sol üst kösesine gitti gözüm :D Aynı alet bende de var,3'lüde kullanıyorum hiç bir sorun cıkarmadı bu zamana kadar hocam...

benimde senin postunu görür görmez gözüm sol üst köşeye gitti fakat sonuç hüsran çünkü orta alt köşede eşşek kadar vestel yazıyo bunda:D 

Yapay zeka, zeka değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yucel
    Yucel's avatar
    Erkek
    benim ekran bi telefon çaldığında titrer :/ vestel crt monitor takoz :).Hocam düzelmezse -garantisi vardır herhalde ?- servisine götürsen ?

less than one, more than zero.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı:

ahaha aynen :) bende hiç sorun yaşamadım ama elektriğin yetmemesi olayı bana mantıklı geldi bi araştır hocam.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek
    ses sistemini monitörden uzak tutun hoparlörün içindeki mıknatısta titreme yaptırıyor

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serioususer
    serioususer's avatar
    Erkek
    ekranın hertzını yuksek se alcalt alcaksa yukselt

9 canli bile olsaydin en fazla 8 kez kacabilirdin ölümden. Bil ki 7 düvele sultan dahi olsan yerin 6 mekan olacak sana... En fazla 5 metre kumas götürebileceksin 4 acsan da gözlerini. Bu 3 günlük dünyada MEZARCIYA 2 kat olup yalvarsan da nafile. Ecel geldiginde 1 gün sende öleceksin. iste o an her sey 0 dan baslayacak...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

bortecine357 bunu yazdı:
    ses sistemini monitörden uzak tutun hoparlörün içindeki mıknatısta titreme yaptırıyor

Solak Cerrah
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

DesquneR bunu yazdı:
    benim ekran bi telefon çaldığında titrer :/ vestel crt monitor takoz :).Hocam düzelmezse -garantisi vardır herhalde ?- servisine götürsen ?

Servisine götürücem zaten de adamlar,masanda miknatıs var ondan dese hee deyip geri getirmemek için olası nedenleri araştırıyorum zaten.Şu elektrik yetmeme olayı olabilir.Onu deniyim bi de bakalım.Yalnız ondansa sı.tım,düzeltme şansı da yok :|.Güç kaynağı falan alcam artık :(

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
Toplam Hit: 7187 Toplam Mesaj: 20