folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Ekrana Japon Yapıştırıcısı Fışkırdı, Nasıl Temizlenir?

Ekrana Japon Yapıştırıcısı Fışkırdı, Nasıl Temizlenir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

@TiThousand

Konu amacından çıkıyor sahibinden özür dilerim.

Ben biraz soğukkanlı olduğum için hemen gözümü elimle ayırdım olabildiğince, gittim hemen yıkadım.

Ama yapıştırıcı hızlı donan cinsten olduğ için çok fark etmedi.

Gözüm ve sinüslerim müthiş bir tepki verdi.Acile gittim (Türkiye de sağlık sistemi çok iyi derler lakin acile ölüp girmessen bakan yok 2 saat bekledim.) Sonra daha araştırma görevlisi olan acildeki doktorlar saf su damlattılar bayağı.

Daha sonra batma ve acıma devam ediyordu.Yaşlıca bir doktora duydu nöbetci göz doktoru varmış ona gönderdi.Oda gözüme uyuşturucu damla damlattı göz makinesi ile bakarak içini temizledi sonra antibiyotikli damla kullandım 1 -2 gün sonra hafifleyince onuda bıraktım.

Çünkü çok kan otruyordu gözüme ardından gözyaşı damlası kullandım 3-4 gün baktım normale döndümn onuda bıraktım.

Ama gözü bozacam diye biraz korktum çok şükür birşey olmadı.Siz siz olun yapıştırıcıları yüzünüzden uzak tutun.

siberturq tarafından 11/Nis/17 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Zamanla kolay çözülecek hale gelir bekle 3 5 6 ay

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    siberturq bunu yazdı

@TiThousand

Konu amacından çıkıyor sahibinden özür dilerim.

Ben biraz soğukkanlı olduğum için hemen gözümü elimle ayırdım olabildiğince, gittim hemen yıkadım.

Ama yapıştırıcı hızlı donan cinsten olduğ için çok fark etmedi.

Gözüm ve sinüslerim müthiş bir tepki verdi.Acile gittim (Türkiye de sağlık sistemi çok iyi derler lakin acile ölüp girmessen bakan yok 2 saat bekledim.) Sonra daha araştırma görevlisi olan acildeki doktorlar saf su damlattılar bayağı.

Daha sonra batma ve acıma devam ediyordu.Yaşlıca bir doktora duydu nöbetci göz doktoru varmış ona gönderdi.Oda gözüme uyuşturucu damla damlattı göz makinesi ile bakarak içini temizledi sonra antibiyotikli damla kullandım 1 -2 gün sonra hafifleyince onuda bıraktım.

Çünkü çok kan otruyordu gözüme ardından gözyaşı damlası kullandım 3-4 gün baktım normale döndümn onuda bıraktım.

Ama gözü bozacam diye biraz korktum çok şükür birşey olmadı.Siz siz olun yapıştırıcıları yüzünüzden uzak tutun.

kampa giderken bile yanımda işçi gözlüğü götürüyorum.Geçen odun kesiyordum küçük bir parça fırladı geldi göz kapağıma.Kapalı olmasa resmen içine girecekti.Hissetmiştim baltayı vurmadan önce bereyi tam gözüme 0 çekmiştim biraz da bereme çarptı yumuşadı.

Sonuç olarak 2 gün gözüme dokunamadım,güneşe çıkamadım.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

ben elma sirkesi ile silmiştim tertemiz olmuştu.  sorumluluk alıp, garanti vermiyorum ama aklında bulunsun : )

şeyini şeyettiğimin şeyi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Konu dağıldı diyen arkadaşlar canınız sağolsun hiç sıkıntı değil.

Elma sirkesi ile hangi yüzeyden temizledin usta, macbook ekranı mıydı seninki de? Ekranın materyalinin ne olduğunu bulamadım cam olduğuna emin olabilsem ona göre yardırıcam direkt ama bilemedim işte :)

Panelin boyasını söküp iade alan arkadaşın sanırsam plastik çerçeveli bilgisayarlardandı. İadeyi hakem heyeti aracılığıyla mı almış?

Şöyle fotoğrafları da ekleyeyim,

noname tarafından 12/Nis/17 12:35 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Konu dağıldı diyen arkadaşlar canınız sağolsun hiç sıkıntı değil.

Elma sirkesi ile hangi yüzeyden temizledin usta, macbook ekranı mıydı seninki de? Ekranın materyalinin ne olduğunu bulamadım cam olduğuna emin olabilsem ona göre yardırıcam direkt ama bilemedim işte :)

Panelin boyasını söküp iade alan arkadaşın sanırsam plastik çerçeveli bilgisayarlardandı. İadeyi hakem heyeti aracılığıyla mı almış?

Şöyle fotoğrafları da ekleyeyim,

Maclerde ince bir katman koruyucu plastik olduğunu duymuştum hocam. Plastik varsa japon yapıtırıcısı etkileşime girer o plastik kısmı eritir doğal olarak. Öyle tahmin ediyorum ki cam harici herhangi bir yüzeyden kimyasal yollarla çözemeyiz onu. Ancak cam ise ekranı çizmeyeceğine emin olduğun bir aparatla ( ben buna benzer bir durumda maket bçağı için ince bıçaklardan buldum ve kazıyabildim ) kazımandır. Çok geçmiş olsun inş kurtarılır.

- anlat + "malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyordum kamyonu" -ne diyorsun? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Japon Yapıştırıcı Çözücü Satılıyor n11 de . Ne kadar etkili bilmiyorum.

http://urun.n11.com/yapistirici-ve-bant/ems-force-ac-serisi-ac-68-debonder-yapistirici-cozucu-P49455374 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek

Ayni japon yapıştırıcısıni cama sıkıp verilen onerileri denedikten sonra ekranda uygula bence.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dijitalxyz
    dijitalxyz's avatar
    Erkek

wd40 sıkılır biraz pamuğa ve silinir

ilk denemede az leke kalır gibi olur ama sonra kaybolur

bir deneyin lcd ekranından silmişliğimiz var

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

uzun süre su kalırsa üzerinde japon kabuk gibi çıkıyor. bizzat tecrübe etmiştim fakat senin ortam uygun değil

imza mı gelmiş?