El Capitan Yükleme Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek

gerkese merhaba. makınada lion 10.7.5 yüklü el capitanı yüklemek istedim app storeden indirdikten sonra yükleme aşamasında  bu atayı alıyorum.

biraz araştırma yaptım lion'un üstüne el capitan yüklenemiyormus usb den bot etmek gerekiyormus 10 farklı siteden 10 tane dmg formatında el capitan yükledim fakat hepsinde hata aldım. hata şu şekide ve farklı varklı birkaçtane daha hata aldım

dedim yösemite kuriyim o da olmadı bot ediyorum kurulum sırasında hata veriyor.acaba nerde yanlışlık yapıyorum yardımcı olurmuusnuz. teşekürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mertozz
    mertozz's avatar
    Erkek

El capitan yerine 10.9 tavsiye ederim.

Ayrıca , apple üzerinden indirip terminal window ile bootable usb yapabilirsin. Çeşitli yazılımlar da var usb yapan.

https://support.apple.com/tr-tr/HT201372

http://diskmakerx.com/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    mertozz bunu yazdı

El capitan yerine 10.9 tavsiye ederim.

Ayrıca , apple üzerinden indirip terminal window ile bootable usb yapabilirsin. Çeşitli yazılımlar da var usb yapan.

https://support.apple.com/tr-tr/HT201372

http://diskmakerx.com/

dıskmakerx ile yaptım ama olmadı bende wındows'da transmac ıle denedım ondada olmadı. acaba indirdiğim sürümlermi uyuşmuyor :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Lion dan sonraki sistemi hatırlayamıyorum mavericks sanırım. Onu yüklesen aşama aşama gitsen Şimdi bu şekilde atıyorum 3-4 sistem ileri gitmiş oluyorsun bianda. 

Olur mu o şekilde bilmiyorum açıkcası bende el captain yüklüyordum vazgeçtim mavericks var şuan direk yüklemeye geçti herhangi bir hata vermedi iptal ettim sonrasında. 

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

Lion dan sonraki sistemi hatırlayamıyorum mavericks sanırım. Onu yüklesen aşama aşama gitsen Şimdi bu şekilde atıyorum 3-4 sistem ileri gitmiş oluyorsun bianda. 

Olur mu o şekilde bilmiyorum açıkcası bende el captain yüklüyordum vazgeçtim mavericks var şuan direk yüklemeye geçti herhangi bir hata vermedi iptal ettim sonrasında. 

mavericks 'de indirdim bu sürü mü yükleyemessin diyor :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

hala öyle mi bilmiyorum ama "el capitanın daha geliştirilmeye ihtiyacı var yükleme" diyordu yükselten bir arkadaşım. ben daha yosemite kullanıyorum, istersen yosemite dene

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mertozz
    mertozz's avatar
    Erkek

Kullandığınız mac bilgisayarın üretim yılı vs gibi bilgilerini verebilirmisiniz ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    mertozz bunu yazdı

Kullandığınız mac bilgisayarın üretim yılı vs gibi bilgilerini verebilirmisiniz ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    BURAK_X bunu yazdı

hala öyle mi bilmiyorum ama "el capitanın daha geliştirilmeye ihtiyacı var yükleme" diyordu yükselten bir arkadaşım. ben daha yosemite kullanıyorum, istersen yosemite dene

yösemiteyide denedim ondada dediği şu indirdiğiniz dosya hasar görmüş yada kopyası falan diye birdey dedi başka yerden gene indirdim ondada öyle dedi. sadece lion yüklüyebiliyotum şun sadece onda sorun çıkmıyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mertozz
    mertozz's avatar
    Erkek
    infazteam bunu yazdı
    BURAK_X bunu yazdı

yösemiteyide denedim ondada dediği şu indirdiğiniz dosya hasar görmüş yada kopyası falan diye birdey dedi başka yerden gene indirdim ondada öyle dedi. sadece lion yüklüyebiliyotum şun sadece onda sorun çıkmıyor

10.7.5 e update edin ilk başta sonra büyük olasılık ile SMC update gelebilir. Sonra kurar el capitan ama hala 10.9.5. kullanan birisi olarak en iyi performasn hala Mavericks te :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    mertozz bunu yazdı
    infazteam bunu yazdı
    BURAK_X bunu yazdı

10.7.5 e update edin ilk başta sonra büyük olasılık ile SMC update gelebilir. Sonra kurar el capitan ama hala 10.9.5. kullanan birisi olarak en iyi performasn hala Mavericks te :)

1 haftadir ugrasiyordum olmadi sonunda dedim teknik servise goturiyim adamlar 100 tl istedi neyse yaptirmadim acayip sIRs yaptim. Hemen lion yukledim sonra app  storeden el capitan yukledim kuruluma gecti bi baktim oldu :) defalarca denemistim olmadi ama bu sefer oldu su an el capitan yuklu :) hepinize tesekurler 

Toplam Hit: 2108 Toplam Mesaj: 13
macbook el capitan yöseöite