folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder El Terminalleri İçin Yazılım (Sigara Mümessilleri İçin) Nasıl Yazılır ?

El Terminalleri İçin Yazılım (Sigara Mümessilleri İçin) Nasıl Yazılır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar

Bana büfe benzeri yerlere sigara satan sigara mümesillerinin kullandığı el terminalleri için bi yazılım yazmam için teklifi geldi.

Ama sorun şu ki ben her ne kadar VB6.0 da iyi olsamda bu tarz bi yazılımı hiç yazmadım ve nasıl yazılacağına dairde pek bi fikrim yok.

Aklıma gelen ilk şey VB.NET te Mobile yazılım geliştirme kısmından yapılabileceği ama ne VB.NET te çok iyiyim nede böyle bi deneyimim var.

Ama bu program içi verilen fiyat çok cazip geldi bana, bu programı yazmak için 15000 dolar teklif ettiler bende bi araştırayım dönerim dedim.

Bana bu işin nasıl yapılabileceğini zormudur kolaymıdır VB6.0 ile yapılabilirmi yapılırsa nasıl denenir (el terminalim yok nede olsa) gib gibi... konularda bildiklerinizi yazın müridler.

Para iyi para kaçırmak istemiyorum ama işi bok etmekte var o yüzden  iyice araştırdıktan sonra cevap vermek istiyorum.

Ne biliyorsanız bu konuyla ilgili yazın müridler.

Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ediyorum....... 

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Burayı ben alayımda lazım olur.....

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

iş yerinde kullandığımız winsat programı war hocam pepsi kullanıyor aynı programı istersen sana atabilirim  olduğu gibi online offline özelliği ile muhteşem bir yazılım +'ları war daha bütün muhasebe programlarına entegre biz mikroda kullanıyoruz

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

visual studio ile rahatlıkla kasabilirsin. kastım ordan biliyorum... takılırsan yardım ederim ama c# kasmıştım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

DevilKingtr bunu yazdı:
    -----------------------------

iş yerinde kullandığımız winsat programı war hocam pepsi kullanıyor aynı programı istersen sana atabilirim  olduğu gibi online offline özelliği ile muhteşem bir yazılım +'ları war daha bütün muhasebe programlarına entegre biz mikroda kullanıyoruz

Atarsan çok iyi olur hocam en azından çalışma mantığını inceleyebilirim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

Dengbej bunu yazdı:

DevilKingtr bunu yazdı:

Atarsan çok iyi olur hocam en azından çalışma mantığını inceleyebilirim.

bende istiyorum merak ettim ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

Bu WinPos ilk uygulamamızdı memnun diildik ve yenisini yazdırdık

DOWNLOAD

veeeee WinSat mükemmel bir program

DOWNLOAD

WinPos

WİNPOS 2005 LOJİSTİK UYGULAMALARI OTOMASYONU

Winpos 2005 lojistik uygulamaları.

Günümüz dünyasında artık sadece bilgiye sahip olmak yetmiyor. Özellikle gıda, ambalaj, içecek, temizlik sektöründe, bilgiyi ne kadar süratli ve verimli kullanabildiğiniz çok önemli. Hangi koşullarda rekabet ederseniz edin, bilginizi amaçlarınız doğrultusunda hızlı ve verimli şekilde kullanmanız sizi bir adım öne geçiriyor.

Çamlıca Barkod bilgi çağında bilgiyi yönetmeniz için size teknolojik çözümler üretiyor. "Müşteri için değil, müşteriyle birlikte" felsefesiyle, şirketinizin rekabet gücünü artırmasında, sizinle bir çözüm ortağı gibi çalışıyor.

Çamlıca Barkod; gittikçe hızlanan iş dünyasında, bu hıza ayak uydurmanız için, şirketinizin en önemli hazinesi olan bilgiyi korumanıza yardımcı olmak için 1994'den beri aralıksız çalışıyor.

Hayat hızlanıyor, koşullar hızla değişiyor, saha sürekli büyüyor...  Peki şirketiniz bu hızlanmaya, büyümeye ve değişime ayak uydurabiliyor mu?

Çamlıca Barkod, giderek mobilleşen ve hızlanan yaşama uygun teknolojik çözümleri, hızla hayata geçiriyor. Şirketinizin cirosunu artırmak, masraflardan tasarruf ettirmek, işlerinizde sürat kazandırmak için size özel lojistik çözümleri tasarlamaya devam ediyor.

Winpos 2005 mal kabul, sipariş, etiket baskı, sayım, depo sevk işlemleri, fiyat kontrol modüllerinden oluşan el terminalleri üzerinde çalışan bir yazılımdır. Çamlıca Barkod tarafından geliştirilen yazılım bir çok zincir mağazada terminalin üzerinde oluşan database sayesinde arka ofisteki bilgisayarlar çökse ya da bağlantı kopsa (ADSL veya Wi-Fi bağlantısı) terminal çalışmaya devam eder ve bağlantı kurulunca kendi üzerindeki bilgileri arka ofise aktarır. Terminalin üzerinde bulunan database den dolay access pointlere olan uzaklık ya da mağaza veya depo içinde oluşan kör nokta handikaplarıına neden olmaz. (Bir çok yazılım online çalıştığı için access pointlerden uzaklaştıkça hız problemi ortaya çıkmakta veya kör noktalarda terminalin çalışması durmaktadır.)

Deponuz ne kadar düzenli

Bir firmanın en zor yeri deposudur. Eğer firma deposunu kontrol altına alamıyorsa işini sağlıklı büyütmesi çok kolay değildir. Winpos 2005 burada devreye girerek depoyu kontrol altına almaktadır. Firmalardan gelen ürünler sağlıklı bir şekilde teslim alındıktan sonra şube siparişlerine göre yada piyasadan başka firmalardan gelen siparişlere göre el terminali ile sevkiyat yapılmakta ve hatalar minimize edilmektedir. Bir çok firmanın lojistik tarafını el terminali ile kontrol altına aldıktan sonra iş yükü çok azalmış ve hatalar ortadan kalkmıştır. Winpos 2005 sayım modülü ile deponuzu çok hızlı bir şekilde ister koli barkodu ister ürün barkodu üzerinden sayabilmekte artık çok kolay.

Raflar ne kadar düzenli!

Winpos 2005 mağaza ayağından el terminali ile merkez depo ya veya firmalara siparişler oluşturulabilir. Terminal satışa göre sipariş önerisinde de bulunabilmektedir. Terminal üzerinden verilen siparişe göre gelen mallar planlı mal kabul ekranından mal kabul yapılır ve merkez ofiste tekrar fatura işlemek zorunda kalınmaz.(Ürünler barkodlar okutularak alındığı için hatalı stok girişelrinin de önüne geçilmiş olur.) Günlük gelen ürünler ise normal kabul ekranından teslim alınır. Firmalara ve Merkeze iade ürünler terminalden gönderilebilir. Terrminal üzerinde fiyat kontrol yapabilir ve etiketsiz ürünlerinizi etiketleyebilirsiniz.

Winpos ile şirketinizin depodaki bütün operasyonlarına kolayca hâkim olup, bilgiye tek elden ulaşabilirsiniz. Sistem kaynaklarınızı sürekli kontrol altında tutacağınız için, şirketinizi de kontrolünüz altında tutarsınız. Böylece elde olmayan masraf kalemleriniz azalır, verimliliğiniz ve dolayısıyla cironuz artar.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

WGMobile İle Neler Yapabilirsiniz?

Sahada sıcak satış, sipariş toplama
    Tahsilât (nakit, çek, kredi kartı uygulamaları),
    Stok kontrolü ve yönetim,
    Satıcı performansı takibi,
    İade takibi ve kontrolü,
    Zincir mağazalar yönetimi,
    Satış hedefi takibi,
    Fiyat listesi yönetimi,
    Araç yükleme, 
    Kampanya, promosyon, indirim,
    Sahada bir gün içinde ziyaret edilen nokta sayısının kontrol altında olması.

WGMOBIL Temel Modüller  

Temel modül Malzeme, firma, personel, depo ana kayıtları. 

WGMOBIL sistem yöneticisi WGMOBIL SQL Analyzer ile SQL komutlarını çalıştırabilme, sistem yöneticileri için veri tabanı işlemlerini gerçekleştire-bilme, sistem loglarını kontrol etme. Sistem mesajlarını kontrol edebilme, kişiselleştirme, veritabanı ve bağlantı seçimlerini yapabilme.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.welcat.co.jp/english/

Haci, ben bu sitedeki el terminallerini yaziyordum, bizim kullandigimiz dil, C ve VBscript idi, istersen sana programi gondereyim, program vbscript ile yaziliyor.

Hazir sirasi gelmisken birsey danisayim, bu amk rapidshare inden dosya indiremiyorum, Cookieleriniz tanimli degil gibi birseyler zirvaliyor. amk ibnlerine mesaj attim "premium alin" diye cevap verdiler. Fikri olan murit varmi?

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

sniperscope bunu yazdı:

http://www.welcat.co.jp/english/

Haci, ben bu sitedeki el terminallerini yaziyordum, bizim kullandigimiz dil, C ve VBscript idi, istersen sana programi gondereyim, program vbscript ile yaziliyor.

Hazir sirasi gelmisken birsey danisayim, bu amk rapidshare inden dosya indiremiyorum, Cookieleriniz tanimli degil gibi birseyler zirvaliyor. amk ibnlerine mesaj attim "premium alin" diye cevap verdiler. Fikri olan murit varmi?

Gönderirsen iyi olur hocam onuda bi inceleyeyim, ki VBScript biliyorum diğer projeden daha kolay olur benim açımdan..... 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Up.....

Toplam Hit: 5122 Toplam Mesaj: 19