folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Elektriği Kablosuz İletmeyi Başardılar..!

Elektriği Kablosuz İletmeyi Başardılar..!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Japon bilim adamları, elektriği kablosuz olarak iletmeyi başardı.

Japonya'da “Nagano Japan Raido” firması tarafından geliştirilen yeni teknoloji heyecanlandırdı. Bu teknolojiyle 1 metre ötedeki bir cihaza kablosuz olarak enerji gönderilebiliyor.

Uzmanlar bu sistem sayesinde cep telefonundan elektrikli araçlara kadar birçok aletin şarj edilebileceğini tahmin ediyor. Fiziksel temas olmadan elektrik enerjisi sağlayabilen sistemler daha önce elektrikli diş fırçaları gibi basit aletlerde kullanılıyordu.

Ancak bu teknoloji birkaç milimetre mesafeden ve oldukça az miktarda enerji kullanan cihazlar için kullanılabiliyordu. Yeni sistem, enerjisini spirallerle yolluyor ya da alıyor ve konumunu elektriği göndereceği cihaza göre ayarlayabiliyor.

Sistem şimdilik 1 metre uzaklıktan ve yüzde 95 verimlilikle çalışıyor. Japon bilim adamları, gönderilen elektrik miktarını kilowatt'lara yükseltmeyi umuyor.

----------------------

Var ya ben biliodum böle bişe olacağını :D. Bluetoothla şarz :D

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek
    Hey yavrum Tesla senin yıllar önce icat ettiğini daha caponlar yeni buluyor

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek
    bu yanlış hatırlamıyosam 2006da bilim teknikte yayınlanmıştı, odanın üstünde ampulün oraya bi elektromanyetik cihaz koyuyolar telefonu filan şarj ediyo. bakalım endüstriyel boyutta üretimi nezaman başlıcak ama daha erken gibi geliyo, netice de diğer tüm cihazlarında ona göre konfigüre edilmesi gerekiyo filan..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

OOOO gündaydın kardesım .

Kafana elma düşse sen yerçekimini buldum sanıcan heralde =D tesla nedır bı arastır ya

edit: kimdir araştır 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    1 metre aralıktan geçsek nolur acaba böhöhöyt lan öle şey olmaz ben kablomu takarımmm keyfime bakarımmm

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    matematik1 bunu yazdı:
    -----------------------------

OOOO gündaydın kardesım .

Kafana elma düşse sen yerçekimini buldum sanıcan heralde =D tesla nedır bı arastır ya

edit: kimdir araştır 

-----------------------------
    Yer çekimi ne hocam harbiden?

Bi sitede okuyodum alıntı yaptım. İşim olmaz teslayla elektrikle

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

fikir güzel gelişirse ilerlerse devrim niteliğinde ama yaydığı radyo dalagalar radyasyon bize zararı ne kadar olacaktır ? 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    ne japonu yav geçen yılmı ney inteldeki araştırmacılar yapmıştı onu :S

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    tesla çoktan yapmıştı onu boşuna bulmuşlar :D

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    tesla çoktan yapmıştı onu boşuna bulmuşlar :D

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    Madem bu yeni sorarım o zaman yıllardır sahneye çıkan gruplar nası jack kablosu olmadan elektro gitar kullanabiliyorlar :D Sonuçta gitarda elektrikle çalışıyo bunlar aşıldı bence abi xD

Avukat/Hukukçu
Toplam Hit: 3399 Toplam Mesaj: 25