Elektro Gitar Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı

grg121 miş 170 miş aralarında ahım şahım fark yok.

kime ne kadar sustain gerekecek ki?

kim lambalı amfide çalacak ki bunlar hep piyon olarak kullanılmalı.

Başlangiç için sabit köprü ya da tek yollu köprü idealdir.

FLoyddan uzak dur.

Drop d isteyeceksin yapamayacaksın söveceksin :D

grgr121 yalnız grg121 ile karışmasın :F

@delete

bakayım hocam ses etsin ayarlarız o da pek 2.el piyasasını bilmiyor ama orta yolda anlaşırsınız. bende ikinizin bi çayını kahvesini içerim :F

tamam hacı haber bekliyorum anfi hangisi gerçi anlamıyorum da

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

FLoyddan uzak dur.

@delete

bakayım hocam ses etsin ayarlarız o da pek 2.el piyasasını bilmiyor ama orta yolda anlaşırsınız. bende ikinizin bi çayını kahvesini içerim :F

nefarkı la grg121 le grgr121 ikiside çook yakın sesleri verecektir

ulan şimdi mydukkana baktım da 700 800 olmş bizim zamanımızda 300 400 tlydi :D 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

FLoyddan uzak dur.

@delete

nefarkı la grg121 le grgr121 ikiside çook yakın sesleri verecektir

ulan şimdi mydukkana baktım da 700 800 olmş bizim zamanımızda 300 400 tlydi :D 

onun için diyorum arkadaş yanlış anlamasın diye :F

bende gitarı 400e aldım sıfır gibiydi hala öyle gerçi baktım 900 olmuş yuh yani dolar ne hale gelmiş.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

700 liraya faturasız sıfır Evl X4 + Marshall 15 CDR almıştım :D

EVL X4 1400 lira olmuş vay amk.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

gitar konusunda söylenen söylenmiş, herkes o gitarın floyd rose'una giydirmiş, çünkü giydirilmeyi hakediyor. cort almanı tavsiye etmiyorum ancak içine sindiyse al gitsin. çünkü bu tarz işlerde özellikle yeni başlayanlar için aletin sana çekici geliyor olması motivasyon açısından fazlasıyla önemli. o alet seni çekmezse öğrenemezsin, sonra 5 yıl duvarında asılı durur, tozlanır.

onun dışında ben insanlardaki amfi manyaklığını anlamıyorum. evde ihtiyacınız olan sesi dandik bir speaker bile karşılar. müzikte bilgisayar kullanımını pek desteklemiyorum bu yüzden ekolayzır olayını en basit prosessorle bile karşılarsın ki o amfi parasında temizinden ikinci el bir boss me 25 ile elektro gitar ve efektin mantığını da öğrenirsin. şimdilik yüksek seslere hiç ihtiyacın yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Cort'dan kesinlikle uzak dur hocam. Sıfır gitar almaktan da uzak dur. SX gitarlarına bakabilirsin, bazen fiyatına göre çok güzel gitarlar çıkıyor SX'den. Stagg de fiyatına göre güzel gitar yapardı. Bende var hala bir tane srv strat çakması. Arada sahnede bile kullanırım.

Amfi konusunda ise, neden ses kartı düşünmüyorsun? Bence o bütçedeyken kıytırık bir amfiye para vermektense, bir ses kartı almak daha mantıklı. Hem kayıt yapabilirsin, hem de zevkine göre farklı tarz amfileri dener, efekt pedallarını tanırsın.

Bu arada önceliğin gitar ise şu an makina müzikte gözüme takılan 2002 korea les paul var. 1000 TL istemişler. O gitarlar da güzeldir ama denemek lazım almadan.

swalker tarafından 23/May/15 21:21 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek

Anfiye önem vermemek büyük hata olur. Ben sıkıntısını yıllarca yaşadım. Fende squire elektro gitraım vardı. Gitarın tonlarını hiç beğenmiyordum. Birgün arkadaşımın marshall anfisini kullandım, fark inanılmazdı. Başlangıç için fender squire öneririm. Hiç kötü bir gitar değil. Hatta fiyat/performans olarak değerlendirirsen en iyisi diyebilirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    dreamth bunu yazdı

Anfiye önem vermemek büyük hata olur. Ben sıkıntısını yıllarca yaşadım. Fende squire elektro gitraım vardı. Gitarın tonlarını hiç beğenmiyordum. Birgün arkadaşımın marshall anfisini kullandım, fark inanılmazdı. Başlangıç için fender squire öneririm. Hiç kötü bir gitar değil. Hatta fiyat/performans olarak değerlendirirsen en iyisi diyebilirim.

hocam fender squier numetal rapcore için nasıl kullanışlı olur mu? yada bu tarz için elektronun nasıl bir tonu olmalı (sert-yumuşak?)..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Ibanez grg270dx te bakabilirsin aslnda

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 4108 Toplam Mesaj: 41