folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Elektronik Elektrik Sayacı Pc Bağlantısı Kurmak (Çılgın Elektronikçileri Bekliyorum)

Elektronik Elektrik Sayacı Pc Bağlantısı Kurmak (Çılgın Elektronikçileri Bekliyorum)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

1 aydır kafama taktım bununla uğraşıp duruyordum (daha öncede konu açmıştım biraz bahsetiştim) sonunda bir sayaç siparişi verdim geldi içini açtım bu gece eve geç geldiğimden fazla ilgilenemedim tek bağlantısı optik port gibi görünüyor yani en azından içini açmadan şimdi bunların optik okuyucularından sipariş vermeyi düşünüyorum ve ben bunun içindekileri okumak müdaheler etmek istiyorum bunu nasıl becerebilirim

bir iki fotoatayım sizinde kafanızda şekillensin

hadi bakalım beyin fırtınası yapsın elektronikçi yazılımcı arkadaşlar neler olabilir neler yapılabilir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam onun entegrelerde gerekli önlemleri almışlardır. onu kırmakla uğraşacağına nasıl çalıştığını iyice anlamaya çalış sonra yeni bi entegre tak onun emulasyonunu yapsın, ekrana senin istediğin yazı ve sayıları bassın bence. Beklemedikleri yerden vurmuş olursun

HolyOne tarafından 14/Eki/14 00:52 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam onun entegrelerde gerekli önlemleri almışlardır. onu kırmakla uğraşacağına nasıl çalıştığını iyice anlamaya çalış sonra yeni bi entegre tak onun emulasyonunu yapsın, ekrana senin istediğin yazı ve sayıları bassın bence. Beklemedikleri yerden vurmuş olursun

kaçak elektrik kullanmak değil amacım :) sadece çözmek istiyorum olayları çok taktım kafaya takmama neden olan şeyde haberlerde gördüğüm vurgun du adam saate kumanda yapmış açıp kapatıyor şok oldum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

neyini öğreniceksin hocam bir tane voltmetre var gelen voltajı elektrik idaresinin birimine çeviriyor hafızalıyor...
    teriand yazan chip bunun için sanırsam lcd nin datashitine bakmak lazım lcd nin katalog numarasını bulmak lazım ordan entegrenin bacaklarıda çıkar... ondan sonra entegreyi yeniden programlarsın... tabii ki ürün seri üretim ürünüyse ve piyasadan temin edebilirsen " sanmıyorum ki elektirik idareleri özel malzeme ürettirsin" 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

hacı saat üzerinde ır led alıcı verici var  71m6521 in datasheet var 
    nerden resetleniyo devreyide incele 

yada bir düzenek kur pic ile ır sinyal kayıt edici yap   saat yanına alıcı ır led gizlice montajla    saatleri okutmaya gelen vatandaş  elindeki cıhazı saate tuttuğunda ır sinyal vericek senin kayıt edicide alınıp verilen bilgiyi protokol kayıt edicek 
    frekans kodlarınıda eline geçirdiğine göre devreyi rahatlıkla çözersin mesela niyeti kötü olan ee piss kaka insanlar saati belirlediği tarihlere sıfırlaya bilir 

Bedaş bu yazıyı okuyosa  saatleri online yapın kardeşim :)

onekine?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    volkan bunu yazdı

hacı saat üzerinde ır led alıcı verici var  71m6521 in datasheet var 
    nerden resetleniyo devreyide incele 

yada bir düzenek kur pic ile ır sinyal kayıt edici yap   saat yanına alıcı ır led gizlice montajla    saatleri okutmaya gelen vatandaş  elindeki cıhazı saate tuttuğunda ır sinyal vericek senin kayıt edicide alınıp verilen bilgiyi protokol kayıt edicek 
    frekans kodlarınıda eline geçirdiğine göre devreyi rahatlıkla çözersin mesela niyeti kötü olan ee piss kaka insanlar saati belirlediği tarihlere sıfırlaya bilir 

Bedaş bu yazıyı okuyosa  saatleri online yapın kardeşim :)

Hocam bunlarin okuyabilen yazilomlari var yani onlarin ir a ihtiyac yok da mudahele edemezsin onunla sadece dugmeye bastiginde ki cikan veeilwri veriyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Abicim sayac makelse icinde 32 bacakli bir mikroislemci var, onu sok, bagla bir pic programlama devresine, istedigin degisikligi yap ordan. 

Ben makelde staj yaptim, olayin yuzde 80i yazilimda bitiyor. Hardware de anlasilmayacak pek birsey yok.

Edit: sayac vikoymus. Farkeden birsey yok ama. Mantik hepsinde ayni

mizahi tarafından 14/Eki/14 10:21 tarihinde düzenlenmiştir

All I need is a possibility.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

Abicim sayac makelse icinde 32 bacakli bir mikroislemci var, onu sok, bagla bir pic programlama devresine, istedigin degisikligi yap ordan. 

Ben makelde staj yaptim, olayin yuzde 80i yazilimda bitiyor. Hardware de anlasilmayacak pek birsey yok.

Edit: sayac vikoymus. Farkeden birsey yok ama. Mantik hepsinde ayni

Iste aradigim insan :)

Dostum pm den ayrinti versene

Modlar bu konuyu gizlese iyi olur millete kotu ornek olacagiz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DesertSun
    DesertSun's avatar
    Erkek

Bircogu rf ile uzaktan okunuyor yada okunacak yakinda ihaleleleri yapildi bosuna vakit kaybetme derim

::: REALHACKERS.NET ADMIN :::
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    DesertSun bunu yazdı

Bircogu rf ile uzaktan okunuyor yada okunacak yakinda ihaleleleri yapildi bosuna vakit kaybetme derim

Derken biraz acarmisin rf nedir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

rf = radiyo frekansi ile kablosuz'a verilen bir terim haline geldi gibi gunumuzde.

senin elindeki ir (kizil otesi)

entegrenin onunde 6 tane pin girisi var muhtemelen SWD veya jTag firis ST-link gibi bir seyle icine veri atilabilen bir chip varidir orda resmi cok incelemedim chip modellerine bakmadim ama gozume ilk carpan antisabotaj swichi mevcut yani muhtemelen cihazin icini actigin icin cihaz artik kullanilmaz duruma gelmistir.

edit: on yuzdeki tam belli olmayan sey RTC kristaline benziyor. bu demek oluyorki chipin icinde bir tarih sayaci mevcutmus ve sen bunu suanda sifirladin.

bu cihazlarin her biri kendine ait sifre ile disarisiyla iletisim kurmasi mantikli olandir. (ben yapsam boyle yapardim)

sen ne yapmak istedigini soylersen muhtemelen daha farkli ve daha kolay bir yol ile senin istedigini yapabiliriz fakat istegin legal bir seyse yardimci olurum.

rakkoc tarafından 14/Eki/14 13:43 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 3911 Toplam Mesaj: 19