folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Elimde Ruhsatı Ve Kendisi Olmayan Aracı Trafikten Çekmek Hakkında Bilgisi Olan?

Elimde Ruhsatı Ve Kendisi Olmayan Aracı Trafikten Çekmek Hakkında Bilgisi Olan?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    laser69 bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Babamın ve benim üzerime olan bir inşaat şirketi ve bu şirkete ait bir kamyon vardı.

Şirket 2018 de kapandı, babam vefat etti, şimdi bu kamyonun MTV sini her sene ödüyorum 2500 tl gibi. Kamyon nerde hiçbi fikrim yok. Bu olmayan aracı trafikten yokedip MTVsinden kurtulmak istiyorum.

Ruhsat çıkarmak istiyorum ortada şirket olmadığı için çıkaramıyorum. (Şirket müdürü olduğuma dair kağıt istiyorlar, o kağıdın da süresi geçmiş)

Kayıp ilanı vermeyi düşünüyorum ama işe yariycağından emin olmadan çıkmaz bi yola girmek istemiyorum. çünkü ardından yine notere gitmem gerekicek ve yine sen yetkili diyilsin diycekler.

Şirketi tekrar aktif etmeyi falan önerenler oldu ama o yola da giremiyorum zor kapattım.

Bu işlerden anlayan birileri yada yetkili bi abileri tanıyan birileri bu siteden çıkarmı?

Valla aynı kaderi yaşıyoruz fark sadece bizde şirket yok ve olay 92 senesinde olmuş 2012 de zırt diye bizevergi dairesinden tebligat geldi. Mtv borçlarını ödeyin diye 5 kardeş bir de anne 6 birbirimizle de görüşmüyoruz. Dedik arkadaş birimizin üzerine vekalet verelim gitsin trafik tescil ve vergi dairesinden düşelim yanaşmadılar. Ben kendi payıma düşen 6000 tl yi paşa paşa ödedim her sene de ödemeye devam ediyorum 3 kardeşim vefat etti çocuklarına kaldı iş iyice sarpa sardı. Mirasçı olarak tek başına hareket edemediğimden her yıl kuzu kuzu ödüyorum. Çözüm var diyn bir müslüman varsa bana da bi yardım etsin..

Ortaklığı bozma davası açın hocam araç icra ile satılsın ya da trafikten düşülsün

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

ilginçmiş... bikaç arkadaşa anlattım şuan hepimiz konunun devamını ve sonucu merakla bekliyoruz...
    çözülünce açıklama yazarsanız biz de bilelim :/

kolay gelsin :)

valar morghulis ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı
    laser69 bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Babamın ve benim üzerime olan bir inşaat şirketi ve bu şirkete ait bir kamyon vardı.

Şirket 2018 de kapandı, babam vefat etti, şimdi bu kamyonun MTV sini her sene ödüyorum 2500 tl gibi. Kamyon nerde hiçbi fikrim yok. Bu olmayan aracı trafikten yokedip MTVsinden kurtulmak istiyorum.

Ruhsat çıkarmak istiyorum ortada şirket olmadığı için çıkaramıyorum. (Şirket müdürü olduğuma dair kağıt istiyorlar, o kağıdın da süresi geçmiş)

Kayıp ilanı vermeyi düşünüyorum ama işe yariycağından emin olmadan çıkmaz bi yola girmek istemiyorum. çünkü ardından yine notere gitmem gerekicek ve yine sen yetkili diyilsin diycekler.

Şirketi tekrar aktif etmeyi falan önerenler oldu ama o yola da giremiyorum zor kapattım.

Bu işlerden anlayan birileri yada yetkili bi abileri tanıyan birileri bu siteden çıkarmı?

Valla aynı kaderi yaşıyoruz fark sadece bizde şirket yok ve olay 92 senesinde olmuş 2012 de zırt diye bizevergi dairesinden tebligat geldi. Mtv borçlarını ödeyin diye 5 kardeş bir de anne 6 birbirimizle de görüşmüyoruz. Dedik arkadaş birimizin üzerine vekalet verelim gitsin trafik tescil ve vergi dairesinden düşelim yanaşmadılar. Ben kendi payıma düşen 6000 tl yi paşa paşa ödedim her sene de ödemeye devam ediyorum 3 kardeşim vefat etti çocuklarına kaldı iş iyice sarpa sardı. Mirasçı olarak tek başına hareket edemediğimden her yıl kuzu kuzu ödüyorum. Çözüm var diyn bir müslüman varsa bana da bi yardım etsin..

Ortaklığı bozma davası açın hocam araç icra ile satılsın ya da trafikten düşülsün

Pazartesi avukatla görüşeyim bakalım ne diyecek hocam sağol..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

öyle gaza gelip çalıntı ihbarı yapma, karakolda ifade alınırken şüpheli şekilde konuşursan ya da çelişkili ordaki adamlar mal değil siktir eder ya da yalan beyan sana işlem yapar o sebeple bunu geçtik.

şirketle ilgili evrakları toparla,

öncelikle konu ile ilgili notere gidiyorsun hangi evraklar gerekiyorsa noterin yapacağı işlerle ilgili öğreniyorsun.

sonrasında vergi dairesine gidip evrakları verip düşümü yaptırıyorsun. 

kafanı çok bulandırma her kafadan bir ses gelir dediğim gibi yaparsan doğru iş yapmış olursun

imzayı bıraktım basıyorum artık
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dertli bunu yazdı

öyle gaza gelip çalıntı ihbarı yapma, karakolda ifade alınırken şüpheli şekilde konuşursan ya da çelişkili ordaki adamlar mal değil siktir eder ya da yalan beyan sana işlem yapar o sebeple bunu geçtik.

şirketle ilgili evrakları toparla,

öncelikle konu ile ilgili notere gidiyorsun hangi evraklar gerekiyorsa noterin yapacağı işlerle ilgili öğreniyorsun.

sonrasında vergi dairesine gidip evrakları verip düşümü yaptırıyorsun. 

kafanı çok bulandırma her kafadan bir ses gelir dediğim gibi yaparsan doğru iş yapmış olursun

Olur mu öyle şey hocam ? Sonuçta araç sahibi, bu aracın nerede veya kimin elinde olduğunu bilmiyor yani araç kayıp. Emniyete değil de nereye gitmeli ?
    Umarım o kalın kısım bir şakadır :D

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek
    tri bunu yazdı

aracın bilgilerini mesaj olarak yazarsan pazartesi daireye gittiğimde bakarım mutlaka bir çözümü vardır.

Bu arada ben noterde calışıyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Şeyhin konular mükemmel ya. Kafa da öyle. Merakla bekliyorum devamını :D 

Bence trafikten düşürmeden önce nerede olduğunu bul :D

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Motorsikletim çalinmişti bir iki yil vergisimi ne geliyordu amca oğul gitti trafikten men ettirdi. Zaten emniyete çalindi diye gittiğim de adamlar ehliyetin varmiydi gibi sorular soruyordu. Çalindi de trafikten men edersin. 

Realseyler tarafından 25/Oca/21 01:53 tarihinde düzenlenmiştir

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Şeyhin konular mükemmel ya. Kafa da öyle. Merakla bekliyorum devamını :D 

Bence trafikten düşürmeden önce nerede olduğunu bul :D

Bir tane amca oğlum var hangi işe girse o sektör o sene batar bu sene dükan açti korana geldi her gün kapali.. onun da kaderi öyle gibi.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

emniyet artık araçlarla alakalı işlem yapmıyor. bu işi bilen bir noter bulman gerekiyor çevrendeki noterleri ara sırasıyla ya da trafik tecil işlemleri yapan komisyoncular var bi sor bence önce işi yaptır sonra para ver ama peşinde bide onların peşinde gezme şeyhul tahribat.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
Toplam Hit: 5396 Toplam Mesaj: 47
trafikten araç çekmek