Email Gönderim Servisleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Üzerinde çalıştığımız projede mailleri 3rd party bir servis üzerinden göndermeyi planlıyoruz. Pazaralanı olduğu için gönderdiğimiz maillerin spam'a düşmemesi önemli olduğu için kendimiz göndermek yerine böyle bir servis kullanmayı planlıyoruz. İlk aşamada aylık maksimum 1000 mail gönderimi planlıyoruz. AWS Ses'e çok yükselmiştik ancak çok fazla spam'a düştüğü ve ücretli destek almadığınızda herhangi bir sorunda muhattap bulunamadığı ile ilgili yorumlar okudum. Şuanda mailgun'u inceliyorum ancak sizlerinde fikirlerini ve kullandığı servislerle ilgili yorumları duymak isterim.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

Mailjet kullanmıştım bir kampanya için, günlük ortalama 6k mail gönderimi yapıyorduk yamulmuyorsam. hiç spam vb. olayı yaşamadık. 

https://www.mailjet.com/

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

mailchimp denedinizmi hocam aylık 2k bedavaydı inboxa düşüyor.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

mailchimp ve amazon ses harici gerisi spama düşüyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Düzenlediğimiz etkinliklerde mailchimp kullandık ve bir problem görmedik. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

sender.net - api dahil ücretli hizmetleri var. Ücretsiz olarak 2.000 kullanıcıya aylık 12.000 gönderim izni var. Bir süre idare eder. Bildirim sistemide var.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

mailchimp varken aksiyona gerek yok :) 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Bu tür olaylarda beni biraz idare etsin sonra servis değiştiririm olarak bakmayın; en başta kullandığınız mail servisi sağlayıcısı ne ise onu kullanmaya devam edin; çünkü bunu değiştirdiğinizde gmail yandex hotmail vs. sizin spam yaptığınızı düşünüp spam'a veya tanıtım bölümü gibi yerlere atabiliyor mailinizi, bundan mütevellit ne ile başladıysanız onunla devam edin; başta mailgun sonra amazon sonra mailjet geçeyim demek riskli bir hareket bilginiz olsun, eğer güzel bir şekilde optimizasyonunu yapacaksanız ses iyidir hem ucuzdur hem inbox gönderir; ama süreci iyi ayarlamanız lazım üyelik maili olsun news olsun notification mailleri olsun hepsini düzgün bir şekilde organik olarak gönderilmesi önemli sonrası sıkıntısız inbox gider.

"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

mailchimp onceden cok iyidir. sınırsız mail grupları yapabiliyorduk ama gonderim limiti aynı idi. o sorun değil kücük işler için.

ve cok işimi görüyordu. sonra mail grup sayısını 1 e düşürdüler ve benimde gözümden düştü.

bana da mailchimp 'in eski hali gibi birden fazla mail grubu yapabileceğim kullanıcı sınırı 2-3 k olan aylık gonderimi de makul seviyelerde olan alternatif lazım bilen varsa cok sevinirim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Eyeos

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Amacım kampanya mailleri göndermek değil, sistem maillerini (sipariş geldi, sipariş hazır, ıvır zıvır.). Mailchimp bu işi yapıyormu tam anlayamadım. AWS Ses spam'a düşmeme konusunda dediğiniz kadar başarılımı? Çünkü fiyatları ve şartları çok uygun gözüküyor.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 2291 Toplam Mesaj: 19
aws ses smtp mailgun