folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Emeklilere 500 Liracık Zam

Emeklilere 500 Liracık Zam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. benide ilgilendirdiği için sıkı takipteyim (: internette olan haberleri vereyim;

TÜED Başkanı Ergün emekli maaşlarındaki bu fark için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup gönderdiklerini ve talepte bulunduklarını açıklarken ayrıca en düşük emekli maaşının da asgari ücret seviyesinde olmasını istediklerini dile getirdi.

Yapılan tüm bu açıklamalar sonrasında milyonlarca emekli ise gözünü son dakika gelişmelerine çevirmiş durumda. Ekim ayı emekli maaşları artacak mı? TBMM’de Emekli intibak yasası çıkacak mı gibi bir çok sorunun yanıtı arama motorunda araştırılıyor.

Emekliler, Ekim ayında biran önce meclis gündeminde intibak yasasının görüşülmesini ve onaylanmasını bekliyor. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açıklamalarından yola çıkarak bakıldığında meclisin Ekim ayında ilk gündemi 3600 ek gösterge düzenlemesi olacak.

Bu konunun karara bağlanmasının hemen ardından da emeklilere son dakika müjdesi verileceği tahmin ediliyor. Yani milyonlarca emekliyi ilgilendiren intibak yasası Ekim ayında onaylanabilir.

İntibak yasası emekliler için önemli. Çünkü yapılan düzenleme ile beraber emekli maaşlarına en az 500 TL zam gelecek. Bu durumda en düşük emekli maaşı asgari ücret düzeyine çekilecek. Ekim ayının ilk günlerinde intibak yasası görüşülür ve onay da alırsa emekliler Ekim ayı maaşlarını zamlı olarak cebine koyabilir.

Kaynak : Yeniçağ

ssk primi yatıran, yatırmayan her mürid dua edinde intibak yasası ( artık her neyse ) onay alsın (: sonra yeni zamcıklara hazır olun. primi yatıran her mürid; her ay priminizin 5-10 lirasını ben yiyorum rahat olun :D

bu arada yazmayı unutmuşum; ben 1000 lirayla başladım sonra en düşük 1500 yapıldı şimdide 2000 olacak inşallah. mübarek tam zamanında malulen emekli olmuşum yada benim yüzü suyum hürmetime emekli maaşlarına olanlara bakın (((:

ajan1111 tarafından 09/Eki/21 11:47 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

bazı insanların aldığı hava bile ziyan..

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Sen degil miydin 1500 lira bana cok geliyo diyen.

Fakfakirlikten zevk alan?

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

genelde her yıl sonu böyle haberler çıkar. ama gerçekleşen şu olur : Hazine bütçesi yıl kapanışında daha az zarar açıklayabilmesi için trafik cezalarında rekor patlama olur. Tüm polisler heryerde ellerinde ceza makbuzları ile dolaşmaya başlar...

Bugün 1500Tl emekli maaşı alan adamlar var ki daha altında alanları da biliyorum. Bu kişilere 500tl zam yapınca nasıl asgari ücret oluyor onu anlayabilmiş değilim. Ha benim düşüncemde ülkede devlet tarafından verilen gazi, dul, emekli her ne aylığı varsa minimum asgari ücret olması gerektiği yönünde. Ama yıllardır olamadı olacağını da sanmıyorum. Çünkü iktidar kendisi " emekliler bize yük oluyor " demişti.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

Sen degil miydin 1500 lira bana cok geliyo diyen.

Fakfakirlikten zevk alan?

Hee geçende emekliye paraya gerek yok diyordun sankii...

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candemirhalil
    candemirhalil's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

sa. benide ilgilendirdiği için sıkı takipteyim (: internette olan haberleri vereyim;

TÜED Başkanı Ergün emekli maaşlarındaki bu fark için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup gönderdiklerini ve talepte bulunduklarını açıklarken ayrıca en düşük emekli maaşının da asgari ücret seviyesinde olmasını istediklerini dile getirdi.

Yapılan tüm bu açıklamalar sonrasında milyonlarca emekli ise gözünü son dakika gelişmelerine çevirmiş durumda. Ekim ayı emekli maaşları artacak mı? TBMM’de Emekli intibak yasası çıkacak mı gibi bir çok sorunun yanıtı arama motorunda araştırılıyor.

Emekliler, Ekim ayında biran önce meclis gündeminde intibak yasasının görüşülmesini ve onaylanmasını bekliyor. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açıklamalarından yola çıkarak bakıldığında meclisin Ekim ayında ilk gündemi 3600 ek gösterge düzenlemesi olacak.

Bu konunun karara bağlanmasının hemen ardından da emeklilere son dakika müjdesi verileceği tahmin ediliyor. Yani milyonlarca emekliyi ilgilendiren intibak yasası Ekim ayında onaylanabilir.

İntibak yasası emekliler için önemli. Çünkü yapılan düzenleme ile beraber emekli maaşlarına en az 500 TL zam gelecek. Bu durumda en düşük emekli maaşı asgari ücret düzeyine çekilecek. Ekim ayının ilk günlerinde intibak yasası görüşülür ve onay da alırsa emekliler Ekim ayı maaşlarını zamlı olarak cebine koyabilir.

ssk primi yatıran, yatırmayan her mürid dua edinde intibak yasası ( artık her neyse ) onay alsın (: sonra yeni zamcıklara hazır olun. primi yatıran her mürid; her ay priminizin 5-10 lirasını ben yiyorum rahat olun :D

bu adam emeklilerin aldığı zamma bile karşı çıkan adam. 1500tl ile hayatını en iyi şekilde idame ettireceğini beyan eden insan. siz düşünün işte 180 derece ne demektir. geometri kuralları yeniden yazılması gerekir.

Veni, vidi, vici
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    candemirhalil bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

bu adam emeklilerin aldığı zamma bile karşı çıkan adam. 1500tl ile hayatını en iyi şekilde idame ettireceğini beyan eden insan. siz düşünün işte 180 derece ne demektir. geometri kuralları yeniden yazılması gerekir.

doğruuu 1500 lira neyimize yetmiyor? zaten emekliyiz (: 180 derece muhabbetini pek anlayamadım ama madem bize sormuyorlar zaten ve böyle zam yapılıyor niye hayır diyelim? biz mi istiyoruz zammı?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

bazı insanların aldığı hava bile ziyan..

maalesef, sokiyim o ekole

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Varsa eğer senin aklını s...

Ban atıyorsanız atın aq

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ülkenin dengesini asgari ücret, emekliler ve memurlar bozuyor... Her yıl yüklü yüklü yapılan zamlardan dolayı enflasyon yükseliyor... Devletin acilen memur sayısını azaltması ve bu asgari ücret - emekli maaşlarına bir ayar çekmesi lazım.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

Ülkenin dengesini asgari ücret, emekliler ve memurlar bozuyor... Her yıl yüklü yüklü yapılan zamlardan dolayı enflasyon yükseliyor... Devletin acilen memur sayısını azaltması ve bu asgari ücret - emekli maaşlarına bir ayar çekmesi lazım.

doğru söze ne hacet (;

Toplam Hit: 3609 Toplam Mesaj: 31
emekliye zam