Eminevim Olayı Nedir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Daha önce araba aldım bu sistemle. Geçen senede ev aldım.çevremde bir çok kişi var alan. Güvenilir mi diye soruyosan güvenilir. Ancak kimin ne olacağı belli Olmaz tabi. Emin evim gibi başka firmalarda var. Fuzul ve bir evim gibi. Bir evim i emin evimden ayrılan kişiler kurmuş şartlarının daha iyi olduğunu duydum. 

Naber la?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun umarım bir ev sahibi olursun.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@ShockMan , Eyvallah hocam ufaktan başlayayım dedim. Kenara atamıyorum bari kira öder gibi ev alayım dedim.

Merak ettiğim bir konu var. Bu adamlar neyden kazanıyor peki ? Neyinden kar ediyorlar ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

@ShockMan , Eyvallah hocam ufaktan başlayayım dedim. Kenara atamıyorum bari kira öder gibi ev alayım dedim.

Merak ettiğim bir konu var. Bu adamlar neyden kazanıyor peki ? Neyinden kar ediyorlar ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ordan ev alan 4-5 kişi biliyorum çok mantıklı güzel güvenilir sistem. Siyasi olarak Erbakan görüşünde ve onun uzantıları yönetiyor diye biliyorum . Çek hasılı baştan peşin güzel para verirsen İsra çabuk gelir. Krediye bulaşmak için güzel sistem. İlerde fetocu vs damgası yerse nerde durumu olmaz olsa da devlet el koyar parana zarar olmaz ama bu durumlar coook uzak

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Yıllardır battı batıyor denilen ama ne hikmetse bi türlü batmayan oluşum :)

kara paralarla ayakta durduğunu düşünüyorum.

inşaat ve yeşil sermaye hiç uzak durmuyor birbirine

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Pis muhasebe hesabı yapayım.

İlk ay kurada çıksan :)

Teslimat sonrası taksit 1400 * 80 =112.000tl

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    DuPi bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Pis muhasebe hesabı yapayım.

İlk ay kurada çıksan :)

Teslimat sonrası taksit 1400 * 80 =112.000tl

Yankılın var hocam hesap doğru 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Benim akrabam hem evini hem arabasını aldı eminevim den. Bende kayıt olmuştum ama sistemden çıktım. 100k ya girmiştim. Aslında kuram da çıkmıştı. 

Neyse sonra da birevim i araştırdım. Daha mantıklı geldi. Şuan birevim e kaydım var. 

Bu sistemlerle alakalı detaylı bilgim var. Soran olursa cevap vereyim.

Ek olarak bu elemanlar sırf organizasyon yaptığı için çok masrafları yok. Her ay toplanan parayla 1 kişiye ev/araba/arsa alınıyor. Her kişi de girdiği miktara göre organizasyon bedeli ödüyor.

Bence mantıksız bir durum yok. Sistem, bankaya bulaşmak istemeyenler için mantıklı bence.

Eminevim in sadece bir noktasına takıldım, o yüzden sistemden çıktım. O da şöyle; eminevim eski sisteminde (eski diyorum çünkü birevim yeni ve mantıklı bir sistem çıkarınca eminevim de ona rakip benzer sistemi çıkardı) diyelim 100 ay ödemeli sisteme girdiniz. Taksitler değişkendi. Kura çıkmadığı sürece taksitler yavaş yavaş düşüyor, kura çıkıp evine geçince de belli oranda artıyor ve o şekilde sabitlenip vade boyunca ödüyordun. Benim burada başta uyanamadığım bir durum var. Sonradan uyandım. Sebebi de birevim oldu. Sistemde herkes max. vade ortası(bu örnekte 50. ay) evine geçiyor. Yani artık kimse kirada değil. Fakat yine herkes kira yardımı adı altında bir dünya para veriyordu (kira yardımı: sistemde evine geçenlerin aynı grupta kirada oturanlara verdiği ekstra para). O yüzden 50. aydan sonra kira yardımı yapacak kimse olmamasına rağmen bu para veriliyordu. Özellikle ilk kuralarda çıkanlar daha fazla para veriyordu filan. Bu durum tamamen mantıksız değil bir kere önce onu diyeyim. Ama ben kabul etmedim. Çünkü neden ekstra para vereyim dedim ve sistemden kuram çıkmış olmasına rağmen çıktım. O sıralar birevim in yeni zamanlarıydı. Gittim o elemanarı araştırdım ve birevim e kaydoldum. Birevim de ekstra hiçbir para vermiyorsun (kira yardımı vs.). Kaç lık eve girdiysen onu ödüyorsun. 200k ise 200k ödüyorsun. Ek sadece aldıkları org. bedeli var. İlk zamanlar yeni kuruldukları için org. bedelini de %50 indirimli verdim. Eğer patlamazsa (ki benim hesaplamalarıma göre patması ço zor) sistem güzel. 

Olurda kurada çıkar vb. bir durumda evimi alırsam yine buradan yazarım. Sorusu olan pm den yazabilir. Forumda kaçıyor bazen.

JOE tarafından 12/Şub/18 09:05 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

ben de merak edip geçenlerde başvurdum araba alımı için. 40k lık araba almak istediğim aylık 1500 tl ödeyebileceğimi söyledim. Sadece organizasyon ücreti var fakat 14 ay ödedikten sonra para alabileceğimi söylediler. 14 ay sonra 40 k ya alacağım araba 50k olabilir ayrıca şimdi almak istiyordum. Bu sebeple bana mantıklı gelmedi. Bankaya göre daha uyguna geliyor tabi.

Toplam Hit: 2853 Toplam Mesaj: 31
emnievim