Emniyet Kemeri Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek

arkadaşlar 2011 model d2 kasa bir doblom var bir süredir sürücü tarafındaki emniyet kemeri çektiğimde gelmiyorudu daha doğrusu bazen geliyor bazen gelmiyordu bugün aracın aküsü bittiği için önce aküyü değiştirdim sonra emniyet kemerine baktırayım dedim ancak akü değiştikten sonra kemer sorunu düzelmişti bende elletmedim.

şimdi sorum şu akü ile emniyet kemeri alakalı olabilirmi yani akünün zayıfladığına işaret olarak yoksa olan biten tesadüf mü internette çok araştırdım bir bilgi bulamadım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    34sileli
    34sileli's avatar
    Erkek

Hiç alakası yok, emniyet kemeri enerjiye ihtiyaç duymuyor ki :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek

bana da mantıksız geldi ama bu kadar nokta atışı tesadüf olurmu dedim bi an

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek

çift giriş

chirkin01 tarafından 17/Ara/19 19:08 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

saplam çukurdan geçmişsin düzelmiş :)

kapağını açıp içine bi bakarmısın hiç bi elektrik aksamı falan varmı ? 

merak ettim .

samaccc tarafından 17/Ara/19 19:10 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Emniyet kemerlerinde elektrik aksamı vardır kaza yapan arabanın emniyet kemer fişekleri patlar emniyet kemerini değiştirmeyin direnç bağlarlar....

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

Emniyet kemerleri kaza anında patlar, içinde bilye mekanizmayı sarar . 6-8 cm kadar geri çeker, emniyeti sağlamak için koltuğa adeta çiviler insanı.

Sizin sorununuz bundan mı bilemem, basit bir dişli sorunuda olabilir. D2 kasa demişssiniz, emniyet kemerinizin patlayan cinsten olup olmadığını bilemiyorum fakat şu şekilde bir konu bulunmaktadır.

https://www.teamdoblo.com/konu/d2-emniyet-kemeri-fiyati.6381/

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek

yok çukurdan geçmedim aracı elektrikçiye çektim aküyü değiştirmeden emniyet kemerini söyledim çekti gelmedi aküyü değiştik sonra bi bakalım basit göze çarpan birşeyse bakarız dedi önce kemeri çektik geldi bi kaç denedik hiç sorun yoktu bende elletmedim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek

yok araç hiç airbag açacak kaza geçirmedi bi arkadan hafif bi sağ çamurluktan hafif 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

siz yinede bir goturunun gosterin, sonucta emniyetiniz icin oradalar. ayrica arac muayenesinde emniyet kemerleri yok veya calismiyor ise agir kusur olarak nitelendirilmektedir. sag kisimdakini kontrol ederler mi belki sansiniza etmeyebilirler ama siz yinede bir goturun. belli hizlarin uzerinde kemer takilmadigindan boyunlari kirilmis insanlari goruyorum, cok acı.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek
    burhan808 bunu yazdı

siz yinede bir goturunun gosterin, sonucta emniyetiniz icin oradalar. ayrica arac muayenesinde emniyet kemerleri yok veya calismiyor ise agir kusur olarak nitelendirilmektedir. sag kisimdakini kontrol ederler mi belki sansiniza etmeyebilirler ama siz yinede bir goturun. belli hizlarin uzerinde kemer takilmadigindan boyunlari kirilmis insanlari goruyorum, cok acı.

zaten bahsettiğim o şuan kemerde hiç sıkıntı yok akü değiştiği andan beri kemeri kontrol ediyorum normal çalışıyor hızlı çekiyorum anında duruyor yavaş çekiyorum normal geliyor

ayrıca emniyet kemerini en kısa yolda bile takarım o konuda hassas sayılırım

chirkin01 tarafından 17/Ara/19 22:28 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1716 Toplam Mesaj: 14
doblo emniyet kemeri akü