folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder En Eski İnsan İskeleti Kaç Yaşında?

En Eski İnsan İskeleti Kaç Yaşında?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı
    erdemcakmak bunu yazdı
    arabaci88 bunu yazdı

"Lucy" olarak adlandırdıkları bu iskelet nasıl oluyorda 3.2 milyon yıldır toprağın altında bozulmadan günümüze gelebiliyor? İnsan iskeleti bu kadar süre dayanabilir mi? Toprağa karışması gerekmez miydi? Ayrıca bunun yaşını nasıl tahmin ediyorlar? Hangi tekniği uyguluyorlar?

karbon testiyle hocam.

c14 testi 5000-6000 yıldan uzağa gitmez hocam, başka izotop testleri ile yapılıyor ama carbon degil

konuyu açan arkadaşın amacınıanladım kuran 1600 yıllık, nasıl oluyorda insanlar daha eski oluyor
     yanılıyorsam söyle, milyon yıllık dinazor kalıntıları bulunuyorda insan kemikleri niye bulunmasın

Konuyu açma amacım senin dediğin gibi değil. Sırf meraktan açtım. İnsan merak ediyor tabi. Dünya'da kaç yıldan beri insanlar yaşıyor. Bu insanar nereden ve nasıl geldi diye...

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Allah gecinden versin.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nuh tufanı birçok izi silmiştir. Sağlıklı bilgi alınamaz bence. Tabi bilim ilerledikçe tahminden öte daha kesin sonuçlar alacaağız. Şuanda bildiğim kadarıyla bilim adamları en eski bulunan iskeletin 1.2 milyon yıl öncesine ait olduğu ama insanların daha öncesinde bulunabileceğidir. O bulunan iskelet te iskelet sayılmaz zaten. Bildiğin taşlaşmış fosil.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı

Nuh tufanı birçok izi silmiştir. Sağlıklı bilgi alınamaz bence. Tabi bilim ilerledikçe tahminden öte daha kesin sonuçlar alacaağız. Şuanda bildiğim kadarıyla bilim adamları en eski bulunan iskeletin 1.2 milyon yıl öncesine ait olduğu ama insanların daha öncesinde bulunabileceğidir. O bulunan iskelet te iskelet sayılmaz zaten. Bildiğin taşlaşmış fosil.

Aslında çok ilginç duvar resimleri de mevcut. Mesela bildiğimiz dinazor nesli 65milyon yıl önce tükendi. Bulunan ilk insanımsı örnekleri en erken 7 milyon yıl öncesini gösteriyor. O da insan değil yani bildiğin maymun ama azcık daha zekisi, belki şimdiki şempanzeler kadar zeki.

Neyse arada bu kadar milyonlarca yıl var yani insanlarla dinazorlar aynı zamanda yaşamamış.

Ama şöyle çok ilginç ayrıntılar var. Mesela ankor wat tapınağında bazı duvar ve sütonlarda bildiğimiz dinazor oymaları var.ynı şekilde peru da da taşlara kazınmış dinazor resimleri var. Peki bu tarih öncesi dönemlerde yaşamış insanlar nasıl oluyor da kendilerinden milyonlarca yıl önce yaşamış yaratıkların resimlerini ayrıntılı yapabiliyorlar.

Yani kısacası insanlık tarihi bildiğimiz şekilde yaşanmamış olabilir.

Dediğim fotolar da burda:

http://i152.photobucket.com/albums/s175/Kquinn856/CambodianTemple2.jpg

http://i152.photobucket.com/albums/s175/Kquinn856/Stonecarvings2.jpg

http://i152.photobucket.com/albums/s175/Kquinn856/Stonecarvings.jpg

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

bize öğretilen derslerde ilk insanlar australipithecus africanus hocam onlarda afrika kıtasında bulunuyor sonradan geçiyor homo erectus homo habilis homo sapiens neanderthalensis homo sapiens sapiens diye

ama yaş olarak en eski kemik sibiryada bulundu diye biliyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı

Nuh tufaninin varligina dair hicbir delil yok, bir yere su gitti zaman bu suyun kalinligi basinci gibi ozellikler o bolgenin toprak yapisina yansir, kil minerallerinden taslarin oval veya yuvarlak olmasina kadar her yerde iz birakir, bolu daginda vardir ancak nuh tufanina dair dunyanin belirli bir bilgesinde olsa dahi herhangi bir kanit yoktur. Dinle bilim beraber yurumuyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek

baslagancita 2 farkli tür vardi diye izlemistim belgeselin birinde. sonra bizimkiler dagitmis onlari falan aradim da kaynagini bulamadim. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    glaurung bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı

Nuh tufaninin varligina dair hicbir delil yok, bir yere su gitti zaman bu suyun kalinligi basinci gibi ozellikler o bolgenin toprak yapisina yansir, kil minerallerinden taslarin oval veya yuvarlak olmasina kadar her yerde iz birakir, bolu daginda vardir ancak nuh tufanina dair dunyanin belirli bir bilgesinde olsa dahi herhangi bir kanit yoktur. Dinle bilim beraber yurumuyor

Konu sapmaya başlıyor sanırım, ama ara girmeden durmadım. Nuh tufanına ait delil yok derken hangi kaynaklara göre konuşuyorsun ? gerçekten son zamanlarda cevabını bu kadar çok merak ettiğim başka bir şey olmadı... İnancın beni bağlamaz ama ota- boka tanrı deyip tapanlar bile bilirken, bunu açıkça reddetmen gerçekten büyük bir zekaya ya da kanıta sahip olduğun izlenimi uyandırıyor.

elcondor tarafından 31/Eki/13 20:02 tarihinde düzenlenmiştir

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı
    glaurung bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı

Konu sapmaya başlıyor sanırım, ama ara girmeden durmadım. Nuh tufanına ait delil yok derken hangi kaynaklara göre konuşuyorsun ? gerçekten son zamanlarda cevabını bu kadar çok merak ettiğim başka bir şey olmadı... İnancın beni bağlamaz ama ota- boka tanrı deyip tapanlar bile bilirken, bunu açıkça reddetmen gerçekten büyük bir zekaya ya da kanıta sahip olduğun izlenimi uyandırıyor.

olmayan delilin kaynağı  mi olur hocam? Eğer varsa delil, kaynak bak kardeşim burada delil var dersin.

Bu şey gibi oldu biraz cebimde bir şey yok ama bunu kanıtla hadi gibi.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    erdemcakmak bunu yazdı
    arabaci88 bunu yazdı

"Lucy" olarak adlandırdıkları bu iskelet nasıl oluyorda 3.2 milyon yıldır toprağın altında bozulmadan günümüze gelebiliyor? İnsan iskeleti bu kadar süre dayanabilir mi? Toprağa karışması gerekmez miydi? Ayrıca bunun yaşını nasıl tahmin ediyorlar? Hangi tekniği uyguluyorlar?

karbon testiyle hocam.

karbon testi okadar geriye gitmez müdür 

karbon 14 yarılanma ömrü 5000 küsür yıl

3 200 000/5 000 yapsan 

640 yarılanma yapar 

bukadar yarılanma geçirdikten sonra ziksen karbon 14 ten gelen radyasyonu doğal radrayondan ayırt edemezsin 

şöyle düşün 10 yarılanma geçirdikten sonra (50 000) yıl 

ilk andaki yaydığı radyasyon şiddeti 1000de 1 düşer ki buradaki rakam 640 yarılanma

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 7803 Toplam Mesaj: 67