En İyi HDD

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

en iyi harddisk markası hangisidir?

ben makeinemi toplarken teknik servislere sordum maxtor u hepsi berbat diye niteledi segate en azından daha iyi ama Western Digital kraldır dediler bende WD aldım peki bissürü donanımcı falan war bide size soralım en iyi hdd hangisi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek

Seagate saglamdir...............

maxtor seagate `den daha iyi degildir,Western digital bunlarun hepsini sollar..

samsung u cok övenler olabilir ama benden sölemesi sakin güvenme......

Laaaaaan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyHaNN
    AyHaNN's avatar
    Erkek
    western digital en iyisi..maxtor vardi bende oda süperdi hic ses cikmiyodu bomba gibi calisiyodu..

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Şimdiiik :)

Eğer dostim; bundan 2 sene önce asa idin bu konuyu, belkide çok ateşli tartışmalay yaşanacakdı. Fakat günümüz disklerinde eskisi kadar bir fark yok.. hatta yok denebilecek kadar az.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Şimdiiik :)

Eğer dostim; bundan 2 sene önce asa idin bu konuyu, belkide çok ateşli tartışmalay yaşanacakdı. Fakat günümüz disklerinde eskisi kadar bir fark yok.. hatta yok denebilecek kadar az.

Günümüzde ata 133 satandartını destekleyen hdd ler bile ki teoride bu 133 mbyte ediyor; sistem darboğazlarından dolayı en fazla 50-55-60 myte okuma hızlarına çıktığından + artık piyasadaki hddlerin %95 7200 prm olduğundan dolayı hız bakımından pek fazla bir fark yok piyasadaki hard diskler arasında..

Eğer sen ne kullanıorsun dersen elimdeki sistemde toplamda 6 adet hard disk var devamlı kullandığım( ki beni tanıyan hddlerimi ve arşivleri bilir:) ) samsung ve seagate kullanıyorum. fakat bu kendi terciğim değildi. O an öyle gerektiğinden dolaı alınmış hddler.

Fakat şu anda western digitaller çok güzel performans gösteriyor.Samsungunda altta kalır bir yanı yok. Ama şimdi gerek olsa gider wester digital 200 gb 8mb bufferlı bir disk alırım.

Disk satın alırken günümüzde artık bulunması çok kolaylaraşn 8 mb bufferlı( özellikle wd) disklerden alın. koyacağınız extra 10$ lık masraf size fazlasıyla geri dönecektir.

Pekiii SATA mı yoksa ATA diye soracak olursanız. Şu anda sata disklerin alınmasını ben çok uygun görmüyorum. en azından önümüzdeki 6 aylık sürede Normal ide bağlantılı diskler alınması daha uygun gibi gelior bana.. fakat yeni bir sistem alacaksanız eğer boardınızda her ihtimale karşı Sata takılabilecek bir board olmasına dikkat edin. yani SATA destekli sistem ATA disk :)

Hazır başlamışken ;) raid yapacak olan arkadaşlar varsa eğer içinize kesinlikle raid yaparken seagate kullanmayın. çünkü seagate diskler(üreticinin açıklamalarıda aynı yöne) tek hdd ye en iyi performans olarak fabrikadar çıkartılıyor. Onun içinde en iyi tercih westerne digital 8mb..

Gene çoşturmuşum :DD kalın salıcakla.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek
    -

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeCRoMaNCeR
    NeCRoMaNCeR's avatar
    Erkek
    elimizde kalan maxtorun sonn yıllar için diyorum haddi hesabı yoq seagate barracuda benim her zaman ilk tercihimdir iki senedir kullanıyorum üzerinde zıplamadım bitek ama hala taş gibi western nin de kalitesi tabi tartışılmaz

Her zaman dürüst ol ki ihtiyacın olunduğunda yalana başvurabilesin!!! (NeCRoMaNCeR)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Seagate nin Barakuda serisinin hdd kafa cipinde bir problem var 3-5 sene sonra çortlarsa problem yaşarsın.Wester Digital veya Maxtor derim.Seagate de iyidir ama:)

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fregarlo
    Fregarlo's avatar
    Erkek
    samsungtan şaşmayın
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Powerslave
    Powerslave's avatar
    Erkek
    bende maxtor war. 2.5 senede en az 60 defa format yemişdir. ama bana mısın demedi.

Dalımızı kesenin, ağacını kökünden sökeriz...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

Powerslave bunu yazdı:

bende maxtor war. 2.5 senede en az 60 defa format yemişdir. ama bana mısın demedi.

Format diske bir zarar vermez.. beni tanıyan bilir bilgisayarım kendini kurduğu için günde ortalama 4 format yiyor alet.. üstündede 10 gb (markası neydi lan bu diskin?) disk var :P

x11 in söylediği marka ise üstünde lucent chip olan lct serisi quantum serisi disklerdir. Tüm teknik servisler bilir :) disk ilk çalıştığında önce bi kafa atar.. sora zımpara makinası gibi çalışmaya başlar. en sorada üstündeki lct chipi yanar. :D

Toplam Hit: 4068 Toplam Mesaj: 13