folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder En Kararlı Ve Stabil Linux İşletim Sistemi 2016

En Kararlı Ve Stabil Linux İşletim Sistemi 2016

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opeth644
    opeth644's avatar
    Erkek

Sizce hangisi deneyimlerinize bağlı olarak ben ubuntu ve mint denedim wifi ile bağlıyken nette kopmalar ve sitelerin geç gelmesi sorunu ile karşılaştım ve ne yaptıysam bu sorunu bir türlü aşamadım,
    Önerilerinizi bekliyorum.

opeth644 tarafından 28/Şub/16 01:55 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

hocam valla en kararlı en stabil dağıtım olarak 2sini kullanmışsın bence.yani mint te ubuntuda kullandım şuan ubuntu kullanıyorum.hiç böle bi sorun yaşamadım ilginç 

ReyiZ tarafından 28/Şub/16 02:02 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opeth644
    opeth644's avatar
    Erkek

birazda donanımla alakalı galiba bende lenovo b590 var

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

ubuntu 14.04

15 çok hatalı

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Hocam her zaman LTS versiyonlarını kullanın. Ara sürümlerde her halt olabiliyor :) Ben Ubuntu'da bir ara ekran kartı ile ilgili bir problem yaşadım. Başlangıçta login ekranını açmıyordu. Ekran kartı fazla geliyor diye de bi uyarı veriyordu :D Konsoldan kendim başlatıyordum problem olmuyordu. Bir ara da laptopun mouse pad'ini görmedi. Onu da çok rahat hallettim. Başka da problem yaşamadım 5 senede.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Pisi linux,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Pisi linux,

Adamı öldürcen herhalde.

Zaten aslında en stabil en kararlılarını kullanmışsın isim olarak yalnız.Version olarak ne kullandın ubuntu tarafında ? 14.10 15.10 falan mı eğer öyleyse LTS'lere geç hocam ve o şekilde problemlerini belirt yardımcı olmaya çalışalım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Arch linux hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Hazır sorular yağıyor :D Şuan Win 10 kullanıyorum virtual olarak ubuntu var bazen işim düşüyor. Yakında format atıcam pcye ikinci birde hdd takacağım. İkinci hdd sadece linux olacak. Fakat ne kursam bilemedim. Çok aşırı bilgili değilim linuxta ama hiçte bilmiyor değilim. Başlangıç seviyesinin üstü diyebiliriz. Windowstan sıkındım biraz sadece oyun için win geçerim diye düşünüyorum.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Arch linux hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Hazır sorular yağıyor :D Şuan Win 10 kullanıyorum virtual olarak ubuntu var bazen işim düşüyor. Yakında format atıcam pcye ikinci birde hdd takacağım. İkinci hdd sadece linux olacak. Fakat ne kursam bilemedim. Çok aşırı bilgili değilim linuxta ama hiçte bilmiyor değilim. Başlangıç seviyesinin üstü diyebiliriz. Windowstan sıkındım biraz sadece oyun için win geçerim diye düşünüyorum.

arch için aslında linux bilgisinin önemi yok çünkü adamların muhteşem wiki sayfası var.

gel gelelim ben üşengenç adamım uğraşamam araştıramam diyorsan kesinlikle kurma ben kurdum ama üşengençlikten sildim bilgisayarında bulunması gereken her haltı senin yüklemen/yapılandırman gerekiyor

arch tabanlı manjaro var onu kullanabilrisiniz. manjaronun mhwd diye bi aracı var sistemin donanımıyla hiç uğraşmıyorsunuz direk kendisi kurup konfigure ediyor ister free ister non-free oalrak driverları değiştirebiliyorsunuz.

edit: bide şu ubuntuya bir tek ben mi uyuz oluyorum

BlackApple tarafından 28/Şub/16 13:00 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Yeni başlayanlar icin,  mint ve ubuntu dan başkası yalan. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    BlackApple bunu yazdı
    interfector bunu yazdı

arch için aslında linux bilgisinin önemi yok çünkü adamların muhteşem wiki sayfası var.

gel gelelim ben üşengenç adamım uğraşamam araştıramam diyorsan kesinlikle kurma ben kurdum ama üşengençlikten sildim bilgisayarında bulunması gereken her haltı senin yüklemen/yapılandırman gerekiyor

arch tabanlı manjaro var onu kullanabilrisiniz. manjaronun mhwd diye bi aracı var sistemin donanımıyla hiç uğraşmıyorsunuz direk kendisi kurup konfigure ediyor ister free ister non-free oalrak driverları değiştirebiliyorsunuz.

Arch'ı kullanmak wiki sayfasından vs birşekilde bulunur ama kurmak zülum abi . BlackArch kuramadım geçen bütün grub vs gitti . cfdisk hata verdi hani işin özü arch ' da şu ne kadar çok hata o kadar çok deneyim.Hatalar sana deneyim öğretiyor.

Toplam Hit: 5049 Toplam Mesaj: 35
linux en iyi stabil en kararlı