folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder En Uygun Döviz Nerden Alınır

En Uygun Döviz Nerden Alınır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar, 

50 bin tl ye denk gelen bir paraya Euro almak istiyorum ya da 20 bin Euro..

bankaların kuru çok KazıK. TCMB nin Eurosu 2,72 ama bankalar 2,76 dan satıyor ve benim zararım da 720 tl oluyor..

şimdi İstanbul kapalı çarşıda daha önce kron falan almıştım ama şimdi yüksek miktar döviz almak isteyince dikkat çekip başıma bela alabilirim. O yüzden de riski az olsun istiyorum.

Ben merkez bankasına gitsem bu kur fiyatından alabilir miyim? Parayı alır almaz da bankaya yatıracağım.

fikirlerinizi bekiyorum...

not: yatırım amaçlı değil vize için o parayı göstermem gerek Euro Yada dolar istiyorlar ama Euro daha iyi olur diyorlar.

teşekkürler

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

abi gir bi bilindik mekandaki döviz bürosuna istediğin oranı söyle ben bu orandan almak istiyorum euroyu de mevla büyük olunca pazarlık payıda oluyor.

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Valla pazarlık edeceksin dövizcilerle, eğer tanıdığın ne nazının geçtiği banka müdürüde varsa dışarıda şu fiyat senden alırsam ne sayarsın diyeceksin, gerçi meblağ az bankalar pek sıcak bakmaz sen en iyisi dövizciye git, Gaziantep te isen yardımcı olurum sana tanıdığım dövizcilere yönlendiririm seni,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Evet hocam öyle ama mümkün mertebe işi garantilemek istiyorum zaten adamlarda o kadar döviz çıkmaz sanırım. Benim merağım merkez bankasında döviz işlemi yapabilir miyim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Evet hocam öyle ama mümkün mertebe işi garantilemek istiyorum zaten adamlarda o kadar döviz çıkmaz sanırım. Benim merağım merkez bankasında döviz işlemi yapabilir miyim

20 bin euro yu dövizcilermi çıkaramaz :), 15 dk içinde hallederler, en son 350.000 $ için pazarlık etmiştim, takriben 1 saat içinde hazırladılar güvenlik konusunda haklısın, tek gitme,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

20 bin euro yu dövizcilermi çıkaramaz :), 15 dk içinde hallederler, en son 350.000 $ için pazarlık etmiştim, takriben 1 saat içinde hazırladılar güvenlik konusunda haklısın, tek gitme,

Daha önce halk bankasından 2000 euroyu çekene kadar anam ağladı :) bi hafta uğraştım para yokmuş Merkez'den bekliyorlarmış falan.. O yüzden dövizciler için de düşündüm..

Merkez bankası hakkında kimse bilgi sahibi değil mi :) 

olmadı arkadaşın biriyle giderim direk arabaya bineriz falan sıkıntı olmaz gibi 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

döviz komisyoncularına gitçen bankalara göre masrafları düşük olduğu için daha yüksek teklif verirler

iyide vize almak için kambiyo mu yapılır amk tl cinsinden ispatla ne farkedio ki

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

komisyoncu kim hocam nerelerde var o adamlar hiç görmedim ama tekin de olmayabilirler..

vize konusunda çok sıknıtı var. sadece euro hesabı bile yetmiyor, isviçre bankası olmalı ya da isviçre de şubesi olan bir banka olmalı. o yüzden iş bankasından açacağım hesabı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

komisyoncu kim hocam nerelerde var o adamlar hiç görmedim ama tekin de olmayabilirler..

vize konusunda çok sıknıtı var. sadece euro hesabı bile yetmiyor, isviçre bankası olmalı ya da isviçre de şubesi olan bir banka olmalı. o yüzden iş bankasından açacağım hesabı

hoca bir sürü broker hizmeti veren firmalar var hangini yazayım şimdi genelde sigortacılık yapanlarda yapıyor oralara gitçen veya internet üzerinden irtibata geç onlar en yüksek teklifi verip exchange yaparlar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

pek güvenilir gelmedi hocam bunlar :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

aksaraydar laleli tramvay durağının tam karşısında döviz büroları var en uygun onlardır 50 bin tl hiçbirşey onlar için her gün ayaküstü cebinden tomar tomar dolar euro çıkartıp alıp satanlar mevcut sen yinede tek gitme güvenliği düşün

Toplam Hit: 11462 Toplam Mesaj: 13