Enpara Benim İşime Nasıl Yarar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

Sık sık duyuyorum enparayı ama çok anlamış değilim avantajlarını.. bazı ücretler yok v.s. deniyor ama yani atıyorum eft ücreti 2.5 tl kesiyor normalde bende, onun ücreti alınsa ne olur alınmasa ne olur..

türkiye de iş bankası kullanıyorum tüm online alışverişlerde v.s. Güvenlik açısından sanal kart oluşturup onla istediğim limiti belirleyip korkum olmadan alışveriş yapıyorum, bu sayede bi kere bile kazık yemedim. Ayrıca cep telefonuna indirdiğim bankanın uygulamasıyla güvenli giriş yapıyorum v.s. kart ücreti kesilmedi henüz, üniveristedeyken almıştım, bitirdim ama hala aynı şekilde..

şimdi bu enpara bana finansbank ın kartını mı verecek? yoksa kartsız mı işlemler oluyor? y.dışında nasıl kullanılır, avantajları nelerdir ya da neler olabilir? sitesine baktım mesela swift de ücret kesilebilir.. gelen para 100 dolar/euro eksik olabilir diyor. Ben 23 500 frank yolladım 150 lira kesildi iş bankasında mesela.. bu gözönüne alınınca enparanın kestiği ücret fazla görünüyor ki zannetmiyorum 23500 frank için 100 euro kessinler..

kısacası bu kartın benim durumumda olan birine ne gibi avantajları olabilir? 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Aylık 9.80 mevduat faizi veriyor. Üstüne altındır dolar euro alıp satabiliyorsun. Ben son 1 senede 62 para transferi yapmışım, 1.5 lira diyorsun ama bedava yapmak gibisi var mı =D 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hesap işletim ücreti denilen saçmalık yok daha ne olsun. Ek olarak yıl sonuna kadar steam, google play, appstore ödemelerinde yarısını geri veriyorlar. Geçen sene 500 liraya kadar olan ödemelerde %20 geri iade olayı vardı o süperdi işte. 

Şimdi ise onlıne kredi olayını çıkarmışlar. İnternet üzerinden başvuru yapıyorsun onaylanırsa paran direk hesaba yatırılıyor. Banka şubesine gidipte niye kredi çekmek istiyorsun diye sorguya çekilmekten kurtuluyorsun. 

mkyb tarafından 29/Ağu/14 00:38 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Hesap işletim ücreti denilen saçmalık yok daha ne olsun. Ek olarak yıl sonuna kadar steam, google play, appstore ödemelerinde yarısını geri veriyorlar. Geçen sene 500 liraya kadar olan ödemelerde %20 geri iade olayı vardı o süperdi işte. 

İyi hatırlattın, yazıcı aldım 100 lira trink hesabıma dönüş yaptılar, kim kime veriyor 100 lira. Hele o yemeksepeti kampanyası yok muydu, 5 kilo bıraktı üstümde.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Enpara çıktığından beri kullanıyorum Türkiye deki en iyi bankacılık sistemidir yapı Kredi Novo ile taklit etsede tırnağı olamaz sırf enpara kullandığım için 500 TL tasarruf etmişim bunlar neler? 

Havale ve efeler : siz aynı banka i çi  bile transfere para öderken ben her yöne masrafsız gönderi yapıyorum. 

STEAM : STEAM üzerinden satın aldığım oyunların 50tl ye kadarını enpara ödüyor (aylık) 

Google Play ve App Store yine 50tl ye kadarını ödüyor 

EN iyi faizi veriyor ve gecelik veriyor yıllık aylık vs paranızı kitlemiyor 

Daha ne yapsın 

Geçen yıl çiçek sepetinde 75tl lik indirim yaptı bütçemi rahatlattı

Mobil uygulaması çok iyi

Müşteri hizmetleri hemen açıyor bekletmiyor 

Her yıl büyük kampanyalar yapıyor

+ atm arama derdi yok , komisyon yok ( limited time offer )

http://i.imgur.com/3XSU0fr.jpg

http://i.imgur.com/OMcU3u2.jpg

http://i.imgur.com/kE6tdD2.jpg

PanxeR tarafından 29/Ağu/14 01:16 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Edit 3 tane enpara kartım var biri ticari paypal için 

Biri annemin biri şahsi 

Enpara rulez

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Onu bunu boşver, kartın kutusunu eve getirip veriyorlar ve kutudan bir de hediye kalemle not defteri çıkıyor. Kaleme bayıldım :D sırf o yüzden bir daha alasım var :D

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı

Onu bunu boşver, kartın kutusunu eve getirip veriyorlar ve kutudan bir de hediye kalemle not defteri çıkıyor. Kaleme bayıldım :D sırf o yüzden bir daha alasım var :D

Seramik beyaz renkli değil mi, hastasıyım ben onun ya hergün dokunuyorum =D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı
    mfatihbodur bunu yazdı

Seramik beyaz renkli değil mi, hastasıyım ben onun ya hergün dokunuyorum =D

Sen ne diyorsun :) Arabada taşıyorum onu

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar, ben bi hesap açmak istesem kaç günde açılır acaba? 3 ünde gidiyorum çünkü .. eğer posta işleri v.s. varsa yetişmez gibi.. sanırım artık döndüğümde bakacağım bu işe

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Kurye seni arıyor hocam 2 veya 3 günde geliyor. Hadi bilemedin 4 gün.. 

Toplam Hit: 2487 Toplam Mesaj: 25