Entitiy Framework Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Kod Yapım bu şekilde ;

[WebMethod]

public void ResetCredits()

{

var USER_TABLE = Entity.UserTable;

foreach(var items in USER_TABLE)

{

UserTable Table = Entity.UserTable.Where(x => x.UserName == items.UserName).FirstOrDefault();

Table.UserRestCredit = items.UserCredit;

// Response += Count + " : " + items.UserCredit + "," + Table.UserRestCredit+"   ";

Entity.SaveChanges();

}

} 

Aldığım Hata;

<string xmlns="http://tempuri.org/">
    Sağlayıcı bağlantısında bir işlem başlatılırken bir hata oluştu. Ayrıntılar için iç özel duruma bakın.
    </string>

Tabloya veri ekleyip veri silebiliyorum güncelleme vs vs herşey oluyor ama bu kod yapısında bi hata var sebebi ne olabilir ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    hata geldiğinde inner exception denilen bir yer var hocam, orada detaylar yazıyor.. istiyorsan team ver bakayım yatmadan önce

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    hata geldiğinde inner exception denilen bir yer var hocam, orada detaylar yazıyor.. istiyorsan team ver bakayım yatmadan önce

Üstad çalışmaya devam ediyor :)

Kolay gelsin :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sanırım uyudun ya da çıktın hocam :) 

neyse ben de yatayım iş var yarın.. 

bu arada Entity.SaveChanges(); satırını döngü dışına alırsan muhtemelen çalışacaktır..

kolay gelsin

@zeybekustasi, benim için yazı yazacağına sen cevapla hocam :) senin de yeteri kadar tecrüben, bilgin olduğunu düşünüyorum.. iyi geceler

unbalanced tarafından 26/Şub/16 01:06 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

@unbalanced yazdığı gibi Entity.SaveChanges();  loopdan çıkarman lazım. Bir kere çağırman yeterli olacaktdır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Homer bunu yazdı

@unbalanced yazdığı gibi Entity.SaveChanges();  loopdan çıkarman lazım. Bir kere çağırman yeterli olacaktdır.

Entity bilmeyen birisi olarak (yada cok az biliyor desek daha dogrudur) sormak istiyorum, her serferinde SaveChanges methodunu 2-3 kere cagirdiginda hata vermesinin sebebi nedir ? bunu sormamin sebebi ben her seferinde degisikligin db ye kayit olmasini ve farzi misal bir noktada yazilim kirilirsa yapabildigi kadarini yapmis olmasini istesem try catch finaly mi yapmam gerekecek dongu disinda ?

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@rakkoc abimin dediği gibi ben tek bir değişiklik yapmıyorum ki  bu yüzden üst üste savechanges yapmam gerekiyor.  

üst üste değişiklik yapmak için mutlu change nasıl olacak? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Şimdi düşündüm de :D o alan için select işlemi yapılıyor yani aynı tabloda farklı sütunlar değişiyor tel seferde yapmak yetiyor :D.  Şu durumu hiç sevmiyorum yahu 8-9 saat kod yazdıktan sonra bi anda saçma sapan hatalar yapıyorum bi ara.  İf içerisinde !< yapmıştım :D ne gülmüştüm ya birde hocayı çağırıp hocam bu neden olmuyor c++ da farklı mı demiştim birdaha koda bak düşün dedi. Sonra dank etti utandım :D

@rakkoc abi aradığımız bu galiba 

MhmdAlmz tarafından 26/Şub/16 10:11 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

yazdiginiz dongu baska bir threadin isleminin (transaction) bitmesine izin vermedigi icin SqlException firlatir.

bunu cozmek isterseniz listeleme isini dongunun disinda yapip o sekilde degisiklik yaparak cozebilirsiniz

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

yazdiginiz dongu baska bir threadin isleminin (transaction) bitmesine izin vermedigi icin SqlException firlatir.

bunu cozmek isterseniz listeleme isini dongunun disinda yapip o sekilde degisiklik yaparak cozebilirsiniz

Oldu abi Mantık hatasıymış bizimki Kod hatası değil :/ teşekkürler yardımların için:)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

hocam gördüğım hataları yazıyorum. dikkate alıp almaman sana kalmış.

FirstOrDefault() kullanıyorsun ama Table değişkenin için null kontrolü yapmıyorsun. büyük ihtimal null bi kontrolün içerisine bilgi girmeye kalktın. bu yüzden o şekilde oldu. eğer null gelme olasığı yoksa First() kullanman daha uygun ve performanslı olur.

- Where kontrolünden sonra FirstOrDefault() kullanıyorsun. Sorgu bu şekilde daha mantıklı ve performanslı olacaktır : Entity.UserTable. FirstOrDefault(x => x.UserName == items.UserName);

Entity bilgisini WebMethod içerisinde oluşturmadın. Bu şekilde aynı Entity üzerine bir işlem bitmeden başka bir işlem gelirse transaction hatası verir. Eğer web servisini tek bir kişi senkron olarak kullanmayacaksa her method un içerisinde yeni bir bağlantı oluştur. Bu şekilde iki kişi aynı anda sql'e query gönderemez.

Toplam Hit: 1641 Toplam Mesaj: 12
asp entitiy