folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Erasmus Sınavıyla Litvanya'ya Gitmek

Erasmus Sınavıyla Litvanya'ya Gitmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Analitik
    Analitik's avatar
    Dişi

Hayırlı akşamlar arkadaşlar, üni. 3.sınıf ingilizce öğretmenliğinde okuyorum ben. Bu dönemin başında okulumuzda düzenlenen Erasmus sınavına katıldım ve 2. dönem için Litvanya'ya asil olarak gitme hakkı kazandım; fakat gitme konusunda bazı tereddütlerim var. Okul anlaşmalı olduğu için bir miktar hibe veriyor, 2 arkadaşım da benimle aynı okulu kazandı, aynı bölümdeyiz hem de. Yalnız daha önce gitmediğim için ülke hakkında pek bir bilgim yok, o yüzden biraz kararsızım. Litvanya'ya giden, ora hakkında bilgi sahibi olan ya da tavsiyeler verecek mürit varsa, yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim. :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Kesınlıkle git ,sakın kaçırma yok bilmiyoruz yok naparız düşünme elbet zor olacaktır ama dönuste pişman olmazsın ah keşke benımde notlarım yuksek olaydıda gidebilseydik nere gıttıgın onemlı degıl nasıl olsa derslerden kalacaksın :)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

litvanya ya gitmedim.. giden arkadaşımda olmadı.. ama polonya almanay vs erasmusla giden çok oldu.. gidipte ağlayarak dönen hiç görmedim.. kesinlikle kaçırma derim, git bi gör.. hatta eğer gideceğin yer çokta tırt değilse, gittiğinde nası daha fazla uzatabilirim diye düşünceksin :) 2.dönem sonudna bide staj ayarlarsan kendine yaz stajı içinde erasmus u kullanabilirsin. normal dönemdekinin iki katı kadar aylık hibe verirler ayrıca yaz stajında: d şimdi ayda 200 alıcaksan yaz stajıdna ayda 400 alırsın :d bence kaçırma git.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Analitik
    Analitik's avatar
    Dişi

Şöyle bir şey var, zaten gidince dersi düşüncek hâlim yok, gezmeyi plânlıyorum :) ülke bakımından kararsız kaldım, hani gelişmiş midir, rahat edilebilir mi, yabancılık çeker miyim vs.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Analitik bunu yazdı

Şöyle bir şey var, zaten gidince dersi düşüncek hâlim yok, gezmeyi plânlıyorum :) ülke bakımından kararsız kaldım, hani gelişmiş midir, rahat edilebilir mi, yabancılık çeker miyim vs.

ülke hakkında ib bilgim yok, vikipedidende bakıp yazmanın manası yok onus ende araştırırsın.. ama şöyleki, gezecek olduktan sonra bence hepsinde rahat edersin :) polonya ya gitti bizim bi çok arkadaş hepside uzatmanın yollarını arayarak döndüler, biz almanyaya staja gittik damağımzıda kaldı tadı, bölümden  bi arkadaş finlandiya ya gitti hala dönmedi oraya yerleşti :D :D gideyim mi gitmeyeyim mi diye düşünme benc ehiç, daha çok nerelerden başlasam gezmeye diye plan yap bence :D

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Estonya'ya gitmiş bir arkadaşım var.Benzer durumlarda olduğunu sanıyorum.Senin için biraz araştırdım eğlenceli bir ülkeye benziyor.Yaşam standartları ortalamanın üzerinde gibi.Domuz eti sıkıntısı olabilirmiş onun haricinde iyi ve eğlenceli bir ülke.Bir de okul ne kadar hibe verecek onu merak ettim?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Analitik
    Analitik's avatar
    Dişi
    MaviGozluDev bunu yazdı

ülke hakkında ib bilgim yok, vikipedidende bakıp yazmanın manası yok onus ende araştırırsın.. ama şöyleki, gezecek olduktan sonra bence hepsinde rahat edersin :) polonya ya gitti bizim bi çok arkadaş hepside uzatmanın yollarını arayarak döndüler, biz almanyaya staja gittik damağımzıda kaldı tadı, bölümden  bi arkadaş finlandiya ya gitti hala dönmedi oraya yerleşti :D :D gideyim mi gitmeyeyim mi diye düşünme benc ehiç, daha çok nerelerden başlasam gezmeye diye plan yap bence :D

Tamam teşekkürler dikkate alıcam bu yorumu, amaç zaten gezmek, farklı yerler görmek ve mümkünse İngilizce'yi geliştirmek :)

Yine de ülke hakkında gezip görmüş biri varsa onun da yorumlarını duymak isterim :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Analitik
    Analitik's avatar
    Dişi
    Kutengri bunu yazdı

Estonya'ya gitmiş bir arkadaşım var.Benzer durumlarda olduğunu sanıyorum.Senin için biraz araştırdım eğlenceli bir ülkeye benziyor.Yaşam standartları ortalamanın üzerinde gibi.Domuz eti sıkıntısı olabilirmiş onun haricinde iyi ve eğlenceli bir ülke.Bir de okul ne kadar hibe verecek onu merak ettim?

Evet yiyecek konusunda yurt dışında genelde yaşanıyor bu gibi sıkıntılar, ona göre dikkat edicez :) Hibenin tam miktarını şu an bilmiyorum, sonuçlar yeni açıklandı sayılır, okula uğrama fırsatım olmadı şu sıra; ama öğrenince yazarım :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

litvanya küçük bir ülkedir gezilecek yeri çok yoktur ancak bazı doğal güzellikleri bulabilirsin. alacağın vize schengen kapsamında olacağı için diğer ülkelere gidip gezebilrsin. hocalar fazla yüklenmezler derslerde.. 2. dönem gideceğin için ilk baharın ortalarından itibaren avrupa turunu planlamak daha iyi olur çünkü soğuk olur genelde gideceğin ülkeler ama güney ülkelerine gidebilirsin.. peki genel olarak gideyim mi dersen gözlerini kapat ve git derim. bana göre her öğrenci hele ki üniversite öğrencileri avrupada en az 6 aylık bir okul ve staj eğitimi almalıdır.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

Erasmus sınavını hazırlayanların mk ben gecn seneki sorulara baktım my ... is ahmet gibi sorular sormuşlar bu sene kraliyet ailesine misafir olcuaz sanki öyle kastırmışlar 530 kişiden 26 kiş, 75 barajını geçmiş 

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Allah cezanı vermesin

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
Toplam Hit: 2434 Toplam Mesaj: 11