folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder "ERKEKLER MUTASYONA UĞRAMIŞ DİŞİLERDİR"

"ERKEKLER MUTASYONA UĞRAMIŞ DİŞİLERDİR"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExCTaZiii
    ExCTaZiii's avatar
    Erkek

Hepimizin bildiği gibi,cinsiyet X ve Y kromozomları ile belirlenir.embriyonun belli bir gelişim dönemine kadar tüm embriyolar x ,yani dişidir.Y kromozomu gelmezse sadece XX kromozomları ile dişi olunur.Y kromozonu gelirse ,mutasyon gerçekleşir ve XY kromozomları ile erkek olunur.

"Yani anne karnındaki tüm bebekler oluşumlarının ilk dönemlerinde dişidirler,sonradan eğer Y kromozomu gelirse erkeğe dönüşürler.Mutasyon derken bir olumsuzlama söz konusu değil.Temel alt yapının dişi olduğunu,bunun erkeğe dönüşebileceği söylüyoruz."

Sizler şimdi bütün erkekler dişi kökenlimi diyeceksiniz.
    Evet öyleymiş bende okuduğum bir kitaptan öğrendim ne kadar doğru ve bilimsel açıklamasını olup olmadığınıda bilmiyorum.ama sizlerin bu konuda ne bildiğinizi ve neler düşündüğünüzü öğrenmek istiyorum.
     alıntı

((¯`»¦«´¯)) CeHeNNeMdEn CıKAn cILgIN TÜrk ExCTaZiii((¯`»¦«´¯))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmetdiyarbekir
    ahmetdiyarbekir's avatar
    Erkek

Böyle saçma bir teori 'ye ilk defa rastlıyorum.Şu ana kadar okuduğum bilimsel makalelerde anne karnında dişi bir birey olup, daha sonra erkeğe dönüşenine rastlamadım.

olay şundan ibarettir;annede XX kromozomu vardır,babada ise XY kromozomu .Anne her ay adet döneminde en az bir yumurta hücresi üretip ,döllenme borusuna  akıtır.Eğer anne cinsel ilişkiye girmiş ise babadan gelen spermlerdeki kromozom cinsiyeti belirler,anneden gelen yumurta h.si,babadan gelen spermdeki x ile döllenirse dişi zigot,Y ile döllenirse erkek  zigot oluşur,Oluşan bu 2 hücreli zigot annenin uterusa yerleşerek çoğalmaya devam eder.

kısacası:döllenme borusunda(fallopi tüpünde) dölennen yumurta ve spermin oluşturacağı zigot(bebek) ilk günden bellidir.

NOT:alıntı değildir, kendi bilgilerim doğrultusnda sizi aydınlatmak istedim.

Azimle defakasyon, Mermerde perforasyon...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheOutlaw
    TheOutlaw's avatar
    Erkek
    bi bu eksikti zaten a.q. ulan daha ortaya atılacak teori kalmadı sıra buna mı geldi töbe töbe :D

Nerde Gençliğim:(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

x ler ve yler bizim belirlediğmiiz şeyler belkide xy asıl olandır ve dişiler mutasyondur ha ?

bide mutasyon dediğin şey böyle gerçekleşmez

Zimbabwe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek

yakında insanlar dışkılarından türediler derlerse şaşmam bi pokumuz kaldı atamız olmian..

bir imzam bile yok
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jellLLY
    jellLLY's avatar
    Dişi
    bence bayanlar mutasyona uğramış erkeklerdir:D

jelly bone meumeumeue
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darksurfer
    darksurfer's avatar
    Erkek
    Gerçeği aşağıdaki paragrafta açıkladım.Tamamen bilimsel bilgilerle aşağıda yazıyor.Dikkat çekmek için koca koca harflerle konuya başlık atman ve milleti boş yere polemiğe çekmen bi yana bu kadar saçma bir mantık kuran az olur herhalde.
    Cinsiyet oluşumu bir bileşimdir.Anne XX tir.Ve döllenme onun vücudunda olur.Anne X kromozomunu verir baba ise XY kromozomuna sahiptir ve bunlardan birini verir ve verilen kromozoma göre cinsiyet belli olur.Yani ne tek başına X bir cinsiyettir ne de Y tek başına bir cinsiyettir.Dolayısıyla sen X e kız Y ye de erkek diyemezsin onlar sadece kromozom.Ancak bir araya gelirlerse bir cinsiyetten bahsedilebilir.Bundan dolayı hiçbir cinsiyete "o ondan mutasyon" diyemezsin."Zaten kızdı Y gelmeyince kız kalıyo" diyemezsin çünkü X tek başına canlı bir cinsiyet veya bir insan oluşturamaz.Dolayısıyla iki tane  X yanyana gelip XX olmadan sen o varlığa dişi diyemezsin.Bu nedenle de erkek dişiden veya dişi erkekten mutasyonla diil, hem erkek hem de dişi, cinsiyeti belli olmamış ve genlerinin yarısı olmayan bir varlığa gelecek kromozom türüne göre dişi veya erkek olur.İnşallah anlamışsındır.Bilmeden kafadan yorumlar yapıp da bilim kanunuymuş gibi de söylemezsen iyi olur.

NO FEAR, I'M ALWAYS HERE..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    lütfen götümüzden teori uydurmayalım.

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djburack
    djburack's avatar
    Erkek

Kadınlar erkeklerin kaburga kemiğinden yaratılmıştır.... Araştırın bulursunuz Kuran-ı kerim'de...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIZILYILDIZ
    KIZILYILDIZ's avatar
    Erkek
    götten uydurma falan değil bu. mutasyon denmiyor tabiki ama tıbbi gerçektir. detaylı bilgi için doktorunuza danışınız. :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    ya yok olurmu oyle şey ya. bilmsel bir acıklama varmı kardeşm kaynak gösterin.
Toplam Hit: 9162 Toplam Mesaj: 34