folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Eskiden İnternet Daha Mı Güzeldi ?

Eskiden İnternet Daha Mı Güzeldi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Bu işe ilk başladığım zamanları hatırlıyorum da (yaklaşık 5 yıl kadar önce) içinde tek konu bulunmayan bir forum sitesine 200 tl para vermiştim. Ozamanın parasıyla bide. Çoook para harcadım zamanında. Şimdi herşey çok değişti 12 13 tl ye bi domain alıyosun,resellerin var ise benim o siteye verdiğim parayla 15 tane site açıyorsun.

Ucuzlamasın arkadaş host da domain de ucuzlamasın.( Ben bedava dağıtıyorum :D )

mp3indirdinle.tk - mp3dinlebegenirsenindir.tk - mp3egeeeel.tk - videoizleseyretindir.com falan filan. Bu nasıl iş anlamadım hem kaliteli site yok ortada. Hem google sıçtı batırdı kimseye istediği siteleri veremiyor artık.

Keşke .com .net .org la kalsaydı keşke domainlere 100 150 tl para ödeseydik. Benim boşta olan belki 50 tane domainim var keşke 1 ay para biriktirip 1 tane domain alabilseydim ozaman herşey daha kaliteli olurdu. İyi de sen niye böyle yapıyon diyorsanız, onlarla yarışmak zorundayım :(

Aynı fikirdemiyiz ?

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

aynen bu fikirdeyim bende önüne gelen bu işlerden hiç anlamayan adamlar site açıyor botlarla işi götürüyor her yerde birbirinin aynı yazılar üretken adamlar artık azaldı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

orta okuldayken siteleri bi kağıda yazar saklardım tekrar aramayayım diye 

arama motoru yoktu 

günde 5 adet bedava sms gönderttiren yabancı bi sayfa vardı oraya üye olmuştum 

bana otomatik bi parola belirlemişti site 

heh işte 14 yıldır o parolayı kullanıyorum =)

ve nerdeyse hergün o site aklıma gelir

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    Bazı düşüncelerin doğru ama ucuz olması daha iyi neden çünkü isteyen herkes istediğini kendi sitesinde paylaşabiliyor yok sosyal ağ siteleri var orda paylaşsin diye bilirsin ama kendi sitesi gibi özgür bir tasarımla paylaşamaz mesela bir iş yeri bir site açıp kendi iş yeri reklamını yapmak için neden O kadar para Harcasinki ücretsiz yapmak varken şimdi kim bilir ne kadar bilgili insan var ama bilgisini paylasamiyor. eskiden bir bilgiye ulaşmak bu kadar kolay değildi şimdi ne ararsan googlede çıkıyor. Eskiden daha iyiydi çünkü herkeste yoktu ben 1998 de tanıştım o zaman çok şaşırmistim chat yapılıyor bilgi paylasiliyor şimdi daha güzel google işine gelince orası doğru ama iyi bir seo ile herşey hallolur

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    sadece internet değil eskiden her şey daha güzeldi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Kesinlikle daha güzeldi...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

nerede o eski ramazanlar diyesim geldi birden konuyu okurken cidden öyle mirc ile sohbet etmek bile büyük bir zevk idi.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

x-files bunu yazdı:
    -----------------------------
     mesela bir iş yeri bir site açıp kendi iş yeri reklamını yapmak için neden O kadar para Harcasinki ücretsiz yapmak varken

hocam hepsi iyi güzel de,herkes işini yapmalı, senin dediğin olayda da web tasarımcılar aç kalıyor adam amcasının oğluna dayısının kızına yaptırıyor siteyi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    EnableTurk bunu yazdı:

x-files bunu yazdı:
     mesela bir iş yeri bir site açıp kendi iş yeri reklamını yapmak için neden O kadar para Harcasinki ücretsiz yapmak varken

hocam hepsi iyi güzel de,herkes işini yapmalı, senin dediğin olayda da web tasarımcılar aç kalıyor adam amcasının oğluna dayısının kızına yaptırıyor siteyi.

hocam senin bu mantık yüzünden işte her konuda geride kalıyoruz. Adam bir şey biliyor mesela sana onu anlatmıyor ya da paylaşmıyor. Yerimi alır diye korkuyor. Genelde muhasebeciler çok yapar bunu. Bu mantığın tam tersini denersen belki işlerin açılır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Şu dünya döneminde herşey eskiden daha güzeldi.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

stux bunu yazdı:
    EnableTurk bunu yazdı:

x-files bunu yazdı:

hocam senin bu mantık yüzünden işte her konuda geride kalıyoruz. Adam bir şey biliyor mesela sana onu anlatmıyor ya da paylaşmıyor. Yerimi alır diye korkuyor. Genelde muhasebeciler çok yapar bunu. Bu mantığın tam tersini denersen belki işlerin açılır

Bilgimi paylaşırım, paylaştığımı da bu forumda beni tanıyanlar bilir hocam. Fakat lisede HTML öğrenen adamın 600 700 TL ye firmalara web sitesi yapması pek hoşuma kaçmıyor.

http://www.cozumhukukburosu.com

al bak hocam

bunun gibi milyon tane site vereyim sana ben malmıyım her ay dünya para ödüyorum öteye beriye.

Toplam Hit: 3464 Toplam Mesaj: 28