folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Eskiden Kalan Yanlış Bir Yargıyı Kafamdan Atmak...

Eskiden Kalan Yanlış Bir Yargıyı Kafamdan Atmak...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

Evet müridler benim böyle bi derdim var.Şu sıralar kişisel gelişim zımbırtılarına baya sardım kitaplar falan okudum bununla ilgili ve gerçekten hiç tahmin etmeyecegim şeylerin farkına vardım...Benim şimdi ihtiyacım olan bu konuda bilgisi olan ve Olumlama işinden gerçekten anlayan bi mürid.Çünkü bana öyle bi cümle öyle bi düşünce lazımki içimi rahatlatsın ve ben bu konuyu bir daha düşinmiyim...Bilgisi olan mürid bana pm le ulaşırsa sevinirim.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

git bi abtes al,namaz kıl hoca :)

al sana cümle

All I need is a possibility.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turuncu
    turuncu's avatar
    Erkek
     yaa cümle değilde çok takdir ettiğim az konusan öz konusan bi abimin lafını getirdin aklıma aşırı dinci değildir ama çok usluplu çok örnek insandır derki insanın içinde Allah sevgisi olmadıgı sürece o insan ne kendi istediği gibi biri olur nede mutlu huzurlu bereketli olur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

Geçmişte olan geçmişte kalır, gelecekte olan gelecekte olacaktır, insan sadece anda vardır.

Buna katılıyor musun?

Katılmıyorsan çok yazık...

Geçmiştekini değiştiremezsin doğru mu? 

Peki gelecekte olacak olanı ve senin elinde olmayanı değiştirebilir misin? HAYIR.

O halde en rahat olman gereken zaman elinden hiçbirşeyin gelmediği zamandır.

Yani geçmiş için kendine işkence çektirme çünkü bu geleceğini yaşanılmaz kılacaktır.

Namazla niyazla ben mutlu olamadım ama istersen sen dene. 

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnT_X
    EnT_X's avatar
    Homo
    kişisel gelişim zırvalıgı okuma öyle boktan şeyler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar bence hıc bosuna dınle ılgılı cumleler kurmayın kısısel gelısım kıtapları kısnın kendı ıcındekı gucu ortaya cıkartmak gıbı sacma sapan bır mantıkdadır cogunlukla dıne kolay kolay yonelmezler. İnsaının ıcındekı gucu sadece kendısı cıkrta bılır zamanla durumlar karsısında tecrube ederek kaznılır ve fark edılır. Arkadasım benden sana tavsıye kıtaplarla kendını gelıstrmezsın kendını tanımanın kendını gelıstırmenın en ıyı yolu yasamdır. Yok illa ben bir cumle istiyorum diyorsan. Gıt yasam tecrube gıbı ıvır zıvır cumleler kur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lethe01
    lethe01's avatar
    Erkek
    cem karaca'nın bi lafı var derki "bana dönek diyorlar fakat ben dönek değilim sadece içimdeki boşluğu din'de doldurdum"  anlayanaa

bknz: http://www.ilkimwebtasarim.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    Çok Okudum..ama huzuru  Elde etmek..vs gibi konular için değil...İnsanların buna neden bu kadar ihtiyacı oldugunu anlamak için...Bnce Asılanmak istene sudur...Eger Siz dunyaya geldiyseniz ve bir gun ölecekseniz...Sıkıntı dert ve keder anlamsızdır..Yasayacagız her Anın Degerini bilin..Ve herseyi mutlu olarak yapın asıl felsefe..Bir şeyi illaha yapacaksan bunu mutlu olarak yap sıkıntı dertli bir şekilde yapman sana bir şey  kazandırmaz.....Mutluluğu Ara.. vs...Bu kitabı kişilik bozuklugunu engellemek içinde  okuyan lar da vardır muhakkak....Ben hissedemediğim için baska bir yorum yapamıcam...

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

ne lan bu kişisel gelişim dalgası?

ben dünyanın en yakışıklı adamıyım tarzında egonu okşatıp kendi kendine gaz veren şeyler mi? 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

şimdi hoca sizin dediginiz de içine giriyor yani ben süperim ben muhteşemim mevzusu da benim niyetim o degil hoş onu yapmakta insana zarar vermez gayet güzel gaza gelip gerçekleştirebilirsin o şeyleri ayrıca adamların dediklerinde bi saçmalık yok arkadaşlar bok atmayın şimdi mantıklı şeyler anlatıyolar.Din bakımından yaklaşan arkadaşlarda benim içimdeki inanç daha ziyade salih amele dayanıyor yani namaz nası desem bana biraz garip geliyor.Ama böyle deyince konuya atlayıp başka yere çekmeyin benim dedigim 'kişisel gelişim zırvalıklarından' bişeyler anlayan varsa bi pm atıversin hem denemekten zarar gelmez dediginiz gibi hayat yaşanılarak ögrenilir ;) bizde bu yalan yanlış bişeyse yaşayarak ögrencez

Edit : ayrıca hayatını bu işleri okuyarak geçirmiş insanların ortaya sundugu iyi veya kötü(şimdiden bi yorumda bulunamam) eserlere nasıl olur da bu kadar kolay laf atarsınız? İnsanlar onların okullarını okumuş yıllarını vermişler önce bi eleştirdigimiz adama sonra kendimize bakalım içimiz rahat ediyosa sorun yok ;)

Ki bu alanda bi dolu şey var yazılıp çizilmiş hepsi birliktemi sallıyorlar bazı arkadaşlara göre?

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı:
    -----------------------------

ne lan bu kişisel gelişim dalgası?

ben dünyanın en yakışıklı adamıyım tarzında egonu okşatıp kendi kendine gaz veren şeyler mi? 

-----------------------------
    hahaha süpersin hoca ;) :D
Toplam Hit: 3305 Toplam Mesaj: 22