Eskişehir'de Bal Mumu Müzesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

http://galeri.sozcu.com.tr/2013/foto/foto-haber/ataturk-cikip-gelse.html?pid=1

Ben bu adamla gurur duyuyorum. Annem Anadolu Üniversitesi'nde okudu ve yar. Doç. kadar orada devam etti. Yılmaz Büyükerşen'in oraya yaptıklarını biliyorum.

Eskişehir tarihinde 2 kez üst üste seçilen adam oldu ve 3. kez seçildi (inşallah 4 olacak). 70 küsür yaşında (76 sanırım).

Dayım kemancıdır ve güzel sanatlardadır. Eskişehir'e sanat alanında, kültürel alanda neler kattı hepsini iyi bilirim.

Bu adamla gurur duyuyorum.

---

Sadece Eskişehir'de yaptıklarının Türkiye'ye büyük katkısı vardır. 3 otobüs Çinli'nin Eskişehir'e tur için geldiklerini ; Antalya'dan oradan buradan Eskişehir'e gelen turları bilirim (normalde tatil için anadoludan deniz kenarına gidilirdi).

Anadolu'yu düşünün. Gelişmesi zordur, normalde daha tutucudur. Fakat adam bir Avrupa şehri yarattı. Hollanda dan gelen tanıdıklar şaşırıyor.

Büyüksün , Yılmaz hoca.

Türkiye'de yapılan güzel bir adım olduğunu düşünüyorum. Hayırlı olsun. Bilginiz olsun istedim ama bir Eskişehir'li, Eskişehirspor'lu ve Eskişehir hayranı olarak gerçekten gurur verici birşey.

Umarım yazın denk gelir ve Eskişehir buluşması yapılır, çevre illerden (veya başka illerden) sizleri karşılarız; gezdiririz. Gezecek, görecek çok şey var Eskişehir'de. 

Şehir, Eskişehir'dir. Aşk-ı şehir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

edit

u235 tarafından 19/May/13 14:29 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Zumsukun dolaylı yada direk olarak annesinin doçent olduğunu söylediği 491756. konu hayırlı uğurlu olsun.

çok akademik bi noktaya parmak bastın :)

neyse, büyükerşen iyidir, severiz kendisini.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

hocam seni tanımam şimdi ekstra bilgi mesajında yazdıgın kişilerle aynı profile girmiş olucam ama "Ekstra Bilgi" mesajın ile çelişiyorsun sil istersen :)

"Konu açtığımda, koyu yazıyı okumaktan aciz yada okuyup anlamaktan aciz adamların ; uyarmama rağmen konuyla ilgili değilde benim kişiliğimle ilgili yorum yapmasından ve yöneticilerin, çözümü sen bulacaksın diyerek bana bırakmasından dolayı , artık yeni konu açmıyorum. Gözünüz aydın ! İlgili mesajım : http://tahribat.com/Forum-Irade-Ve-Odaklanma-Denemesi-176493/5/#2121320 "

GUS tarafından 19/May/13 13:53 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Zumsukun dolaylı yada direk olarak annesinin doçent olduğunu söylediği 491756. konu hayırlı uğurlu olsun

EDIT:Adamın yaptıkları takdir edilesiymiş.

Evet Annem yardımcı doçent, dünyada yaptığı işte ilk 20 arasında'dır.

Annemin'in, kendimin, Büyükerşen'in, Eskişehir'in, Eskişehirspor'un reklamını ypaıyorum.

Başka sorun var mı ?

----

@ GUS ;

http://tahribat.com/Search.asp?Murit=zumsuk&Yer=Konu

O mevzunun açıklamasını yapmıştım ;

linux, php yada herhangi birşey konusunda döküman konusu açmayacağım demiştim.

Zaten o zamandan beri, açmıyorum. Ama ekstra bilgi yanıltıcı olmuş, onu değiştireceğim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

edit

u235 tarafından 19/May/13 14:29 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Bütün şehir bu adamın gidip elini öpmesi lazım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

http://galeri.sozcu.com.tr/2013/foto/foto-haber/ataturk-cikip-gelse.html?pid=1

resimlere baktımda çalışmalar okadar gerçekçi okadar kaliteli okadar özenilmiş durmuyor pek 

fotoğraftanda kaynaklanıyor olabilir bilemeyeceğim 

anıtkabir deki heykel  gerçek insan gibi ona lafım yok

anıtkabirdeki ayakta heykel ile karşılaştırdığımızda 

ama buradakiler pek üstünde durmamış gibi duru

genede emek harcanan bir iş taktir etmek lazım 

wert tarafından 19/May/13 17:12 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Hocam şunuda düşünmek gerekir ki ; bal mumu üzerine kaç kişi ne derece eğtim görmüştür ve daha önce yapılmış mı ?

Bir çok ünlünün, bir çok önemli kişinin balmumu yapıldı. Mutlaka tecrübe kazanmışlardır. Zaman içinde daha gerçekçi hallerinin olabileceğini düşünüyorum.

Türkiye'de olmayan ve olması gereken bir işti. Büyükerşen 'in Eskişehir'de yapması gerçekten gurur verici oldu.

http://galeri.haberturk.com/diger/galeri/427774-yilmaz-buyukersen-balmumu-heykeller-muzesi-acildi

Kaç balmumu varbilmiyorum, net bir bilgi bulamadım ; bakıyorum hala haberlere falan. Önümüzdeki günlerde açıklarlar, ama 200 civarı olduğunu düşünüyorum. Tiyatrocular, siyasetçiler, liderler, oyuncular, sanatçılar, gandi gibi önemli kişiler...

edit;

gazeteciler falan fişmanda var.

Bu adamın kendi heykelleri var Eskşehir'de. Sokaklara koyduğu ve kendi yaptığı. Sanırım çalışmada kendisininde katkısı olmuş;

Eskişehirde%20balmumu%20ünlüler%20müzesi

Yine yakından görmek lazım ama çok fark olduğunu düşünmüyorum. Çünkü heykel konusunda çok uzmanlar. İnce detayları falan dikkat edip ypamışlardır. 

Örneğin Erdoğan'ın pozu, konuşurken sürekli durduğu şekilde.

Çok fark olduğunu düşünmüyorum da, gidince bakıcam

Ayro tarafından 19/May/13 17:24 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

hacı bilmdiğim kadarı ile anıtkabir deki büyükerşenin çalışması

o yüzden biraz farklı geldi anıtkabirdeki ile bu müzedeki fotoğraflardaki çalışmalar

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    WALLACEs bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Zumsukun dolaylı yada direk olarak annesinin doçent olduğunu söylediği 491756. konu hayırlı uğurlu olsun.

çok akademik bi noktaya parmak bastın :)

shdgbkadhgjdhfgl ahahah :D:D:D

Toplam Hit: 2824 Toplam Mesaj: 14