folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Eskişehirde Gezilecek Yerler?

Eskişehirde Gezilecek Yerler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyler haftaya persembe tek gunluk eskısehıre gıtmeyı dusunuyorum.Yanımda bayan arkadasımda olacak gidebilecegim görebilicegim güzel nereler var ? Manzarı olan yerler veya tarıhı olarak gezılecek yerler ? Porsuk cayı etrafını az cok bılıyorum bide 222 nin adını duydum ama gıtmedım onerılerınızı beklıyorum .

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

222 ve hayal'e gece eğlenmeye gideblirsin. kahvaltı için barlar sokağında dieseli öneririm çok iyidir. yemek için leman kültür olabilir. onun dısında gezmek için manzaralı diyebileceğim tek şelale park var. o da bizim gibi çamlıca tepesi görmüş adamlar için tırt :)

Seastar tarafından 18/May/13 02:29 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Seastar bunu yazdı

222 ve hayal'e gece eğlenmeye gideblirsin. yemek için leman kültür olabilir. onun dısında gezmek için manzaralı diyebileceğim tek şelale park var. o da bizim gibi çamlıca tepesi görmüş adamlar için tırt :)

Persembe gunlerı canlı muzık felan oluyormu hayalde veya 222 de hocam ? gunduz yapılacak pek birsey yok sanırım , birde porsuk cayı manzaralı guzel kahvaltı yapacagımız bı mekan varmı ?

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    Seastar bunu yazdı

222 ve hayal'e gece eğlenmeye gideblirsin. yemek için leman kültür olabilir. onun dısında gezmek için manzaralı diyebileceğim tek şelale park var. o da bizim gibi çamlıca tepesi görmüş adamlar için tırt :)

Persembe gunlerı canlı muzık felan oluyormu hayalde veya 222 de hocam ? gunduz yapılacak pek birsey yok sanırım , birde porsuk cayı manzaralı guzel kahvaltı yapacagımız bı mekan varmı ?

porsuk çayının manzarası yok ki , varsa da iştah açmaz yani

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

222'de her gece eğlence olur hocam merak etme :)

porsuk etrafında her yerde kahvaltı yaptım ve kesinlikle önermem. hiç biri beş para etmez.

kahvaltı için barlar sokağı diesel kesinlikle pişman olmazsın. ya da porsuk etrafnda passage diye bi mekan var orda da yapabilirsin.

gündüz yapılabilcek pek bişey yok ama odunpazarı evlerini gezebilirsin, kültürpark'a gidebilirsin, devrim arabasını görebilirsin, başka da aklıma gelmiyo. eğer aklıma gelirse yine yazarım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Seastar bunu yazdı

porsuk etrafında her yerde kahvaltı yaptım ve kesinlikle önermem. hiç biri beş para etmez.

kahvaltı için barlar sokağı diesel kesinlikle pişman olmazsın. ya da porsuk etrafnda passage diye bi mekan var orda da yapabilirsin.

gündüz yapılabilcek pek bişey yok ama odunpazarı evlerini gezebilirsin, kültürpark'a gidebilirsin, devrim arabasını görebilirsin, başka da aklıma gelmiyo. eğer aklıma gelirse yine yazarım.

Saolasın hocam bırde çakma dısneyland felan dedı bızım arkadas orası neresı yahu :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

Gündüz vakti git göletli park var milyarlık gemi maketi var bide masal şatosu , şehir manzarı istiyorsan şelale park uygundur  ordan odunpazarına geç tarihi evler lületaşı dükkanları gözleme falan feşman

Akşam vakti adalardan başla gezmeye ordan barlar sokağına geç baktın kesmedi 222 yada hayale ordan kahve dünyasına takıl sonra alışveriş olarak espark,kanatlı avm

Media tarafından 18/May/13 02:54 tarihinde düzenlenmiştir

....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    Seastar bunu yazdı

Saolasın hocam bırde çakma dısneyland felan dedı bızım arkadas orası neresı yahu :D 

kültürpark

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

eyw hocam saolun

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

şelale park'a çıkın güzel bir kahvaltı yapın. Tüm eskişeri ayaklarınızın altına alabileceğiniz çok da harika kahvaltı yapabilceğiniz bir mekandır.

ardından odunpazarı evlerine inin güzelce gezin.

odunpazarı evlerinden restore mekanlar var o çehrede girin birisinde kahve ve nargile için.

oradan çıkın kentpark'a gidin kentparkı gezin. öğle yemeğinde kentpark'daki "Kırım Çibörekçisi" adlı mekandan çibörek yiyin.(Çibörek Eskişehir'in ünlü yemeğidir.)

Sonra tramvaya binin çarşı durağında inin sorarak köprübaşına çıkın köprübaşından porsuk çayının geçtiği "adalar" dediğimiz yürüyüş yolu tarzı mekana gidin isterseniz oralardaki mekanlarda oturun ya da gezin dolaşın.

ordan kalkın adalar muhitinin bir üst caddesi olan doktorlar caddesinde alışveriş mağazalar falan gezebilirsiniz.

doktorlar caddesinin bir arka sokağı da boydan boya barlar sokağıdır güzel cafe&bar mekanlar mevcuttur oralarda takılabilirsiniz.

Akşam yemeğinden önce sorarak herhangi bir vasıta ya da taksiyle ortalama 15-20 tl arası vererek sazova parkına gidebilir. arkadaşının çakma disneyland dediği dünyanın meşhur kulelerinden parçalar içeren şatolu parka gidebilirsiniz. Muhitteki Kocatepe Kahve Evi'nin verandasında göl kenarında şato manzaralı birer kahve içebilirsiniz.

Espark avm'ye gidip alışveriş yapabilirsiniz. Espark Avm'nin yanındaki kahve evleri ve cafe&bar larda takılabilirsiniz.

Akşam yemeğinde fast food tarzında ama hem kaliteli hem de güzel bir yemek yemek isterseniz Eskişehir'in yerelinden çıkmış fast food firması Pino'yu tercih edebilirsiniz. Menüdeki her şey önerimdir.

Akşamüstü vaktinizi de 10 civarına kadar geçirdikten sonra Espark AVM'nin karşısında bulunan 222 park'a gidip isterseniz cafe&bar kısmında oturabilirsiniz isterseniz one night kısmında kopkop tribine girebilir şansınıza o gün bir grup çıkıyorsa falan dinleyebilirsiniz.

EDİT : Perşembe günleri demişsin. Perşembe günleri barlar sokağı Şat Pub adlı mekanda çok sevdiğim bir abim olan Gürkan POLAT sahneye çıkıyor olması lazım. Kendisi Eskişehir'in sayılı gitaristlerinden ve vokallerindendir. Blues kafası çok hatrı sayılır bir program yapar. Mekanı kolayca bulursun öğle saatlerinden zaten sorarsan akşam çıkıyor mu Gürkan POLAT diye yer ayırtırsın duruma göre :)

aklıma gelirse daha eklerim. Aslında gelmişken yazılıkayayı falan gezmeniz de gerekir ama günübirlik gelmelerle hepsi bitecek iş değil.

Ephesus tarafından 18/May/13 03:42 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Porsuk Çayı

Kent Park

Şahin Tepesi ( Tüm Eski Şehir Ayaklar altında) Bilakis ben güneşin batışını videolamışımdır orda.

Odun Evleri

Saz Ova

Uzay Ve Bilim Evi

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
Toplam Hit: 1321 Toplam Mesaj: 12