folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Eskiyi Çok Özlüyorum

Eskiyi Çok Özlüyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Biz Pepe ile Cailou ile büyümedik ki.. Pokemonlarla büyüdük. Havalı çocuk, Facebook’ta 1000 tane arkadaşı olan, durumlarını 2000 kişi beğenen değildi. En çok kimin tasosu varsa, oydu en havalı. Kaldırımlarda toz içinde kalırdık, dizlerimiz kanardı. Kabuk tutunca da yarayı kaldırmayı severdik. En azından ben çok severdim Sehpaları ters çevirip içine oturur sonrada kendimizi i...terdik. Minderlerle kendimize ev yapardık.. Misketlerimiz vardı, kızı da erkeği de oynardı. Edep vardı, aşk vardı, saygı vardı, çocukların ağzında bu kadar küfür yoktu eğlence vardı, dostluk vardı.. Şimdi ise hiç biri kalmadı.. Dostlar dost olmayı bilmiyor, aşıklar aşk yaşamayı.. Nerde o kaldırımlarda taso oynayan çocuklar? Nerde bisikletin arka tekerleğine pet şişe sıkıştırıp, motor sesi çıkaran çocuklar? Evine ekmek götürebileni “erkek" biliyorduk. Şimdi, sigara içip, kızlara laf atmanın “erkeklik" olduğu sanılıyor… Çok değil, 9-10 yıl önceydi bunlar. Ne oldu da değiştik. Ben ESKİYİ ÇOK ÖZLÜYORUM 'bu devrin insanlarını sevmiyorum' içleri boş, özenti bi gençlik, kimseyi düşünmeyen, bencil insanlarla dolu heryer...

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    boşver pampa, değişime ayak uydur, sen de sahte erkek ol, sen de küfret. o_O

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Sanki eskinin insanı bencil değildi amk

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Düne değil bugüne bak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    splintercell
    splintercell's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

Düne değil bugüne bak.

adam haklı

splintercell tarafından 25/Eki/13 21:42 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

teksas tommiks e bozuk para atmış biri olarak ben de özlüyorum heleki eski kan kardeşlerimi :(

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

eski nesil hep yeni nesili eleştirir. örnek olaraktan aaaah o eski bayramlar.

bu aslında yaşlanmayı kabul edememedir sadece kendi neslini daha üstün görerek yeni nesli aşağılamaktır.

ama şuda var ki apaçi ve ''incici'' sayısında %100 lük artış var bu iki hastalık bizi bu durumlara sokuyor.

Converse giyen uzaylı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

19 yaşında olmama rağmen bunları diyorum. Dedigin gibi. Çok değil 9 10 yıl öncesi bunlar. Bana küfür et derlerdi. Hani erkeğiz ya. Sibop derdim. Daha büyük küfür derlerdi. Sibop olu sibop derdim :). Şimdi 5 yaşındaki birine küfür et de... Genç olmam rağmen ben daha çok şey yazarım.

Millet playstation oynardı, biz tüplü televizyon da ateri. Oyun kaseti almak için para biriktirmeler... 

Fırıldak vardı. Sonra onun da beybiled mi ne osu çıktı...

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    kadirozdemir bunu yazdı

19 yaşında olmama rağmen bunları diyorum. Dedigin gibi. Çok değil 9 10 yıl öncesi bunlar. Bana küfür et derlerdi. Hani erkeğiz ya. Sibop derdim. Daha büyük küfür derlerdi. Sibop olu sibop derdim :). Şimdi 5 yaşındaki birine küfür et de... Genç olmam rağmen ben daha çok şey yazarım.

Millet playstation oynardı, biz tüplü televizyon da ateri. Oyun kaseti almak için para biriktirmeler... 

hahahah aynı durum benim bildiğim en büyük küfür aptal dı. onu dedimmi bile annem kızardı.

12 yaşına kadar hiç küfür bilgim olmadı o yaşlara kadar hep aptalı küfür sanardım.küfüre de kelime derdim :D

Converse giyen uzaylı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı

eski nesil hep yeni nesili eleştirir. örnek olaraktan aaaah o eski bayramlar.

bu aslında yaşlanmayı kabul edememedir sadece kendi neslini daha üstün görerek yeni nesli aşağılamaktır.

ama şuda var ki apaçi ve ''incici'' sayısında %100 lük artış var bu iki hastalık bizi bu durumlara sokuyor.

kalın yere kesinlikle katılıyorum, hadi bir yere dek tamam ama resmen milletin dil yapısını, vizyonunu değiştirdi... kimsenin birbirine saygısı kalmadı ne yazık ki...

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı
    kadirozdemir bunu yazdı

hahahah aynı durum benim bildiğim en büyük küfür aptal dı. onu dedimmi bile annem kızardı.

12 yaşına kadar hiç küfür bilgim olmadı o yaşlara kadar hep aptalı küfür sanardım.küfüre de kelime derdim :D

ben de o kadar küfür hatırlamıyorum, belki o yüzden hala en fazla yakın arkadaşlarımın yanında küfrederim. cidden eski iyiydi be bilgisayarım o zaman da vardı ama şimdiki kadar çok oynamıyodum, genelde atari, lego(hala alma planlarım var), her tür elektrik şeyleriyle uğraşıyodum evdeyken. dışarda taso beyblade futbolcu kartları filan takılıyoduk, misket oynuyoduk bi bizim kapının önünde bi de arsada toprakta güzel oynanıyodu, oyun çetemiz vardı, mahalle mahalle dolanıyoduk. önümüzdeki boş arsalarda yukardaki toprak sahada filan maç yapıyoduk, beyzbol oynuyoduk, bizim arka bahçede tenis oynuyoduk raketlerim hala duruyo heralde depoda. bisiklet-paten yapıyoduk, sahile kadar bisikletle kuzenin önünde gidiyodum sonra paten akar, yaş küçük yollar çetin, malum.. ben biraz şanslıydım sanırım 2 kocaman arsa bizim binanın önünde, yukarda top sahası var, binanın arka bahçesi geniş, önü geniş, her gün binanın çevresinde abartısız 30-40 çocuk oluyodu, tee nerelerden oynamaya geliyolardı, biz de 4. kattan kapış yapıyoduk kartları filan, o yüzden hiç koleksiyonum yok.. evdeyken bile her tarafım çocuktu komşunun çocukları filan bilgisayar oynamaya geliyodu, yalnız başıma pcnin başında olduğumu hatırlamıyorum :)

bi de birileri şu apaçilere özentilere kezbanlara incicilere etiket-gösteriş meraklılarına dur desin. ben daha bu yaza kadar bostancıyı filan görmemişken, şimdi ergenler her gün biyerlere gidip resim çektirip checkin yapıp dönüyolar, özellikle lisedekilerde bi birbirini ezme havası mevcut. millette saygı kalmamış, diller ve akıllar gittikçe yozlaşıyo, ne biliyim durum kötü bana göre

özentilik şeysinden sonra benim arkadaşlar hadi lan sen de küpe taktın filan demesin, milletin gazına geldim, annem bile sen küpe taksan yakışır diyodu :/ 2-3 haftadır da takmıyom, zaten sürekli takıp çıkarınca kulağımın içini parçaladım, şimdi elimi atınca hissediyorum.

test 1 2
Toplam Hit: 3208 Toplam Mesaj: 28