Ethernet Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Selamlar,

Yıllardır ethernet ucu basar ve kullanırım dün kendi evimde ilk defa başıma bir olay geldi nedenini bulamadım.

Arka odaya da duvar içinden ethernet çektim. Uçlarını bastım tester cihaz ile test ettim herhangi bir problem yok başarılı bir şekilde eşleştiriyor. Ama Modemin hangi protuna takarsam takayım internet ve ağ gelmiyor. 

Uç sıralamasını standart yapmadım. Turucu Beyaz - Turuncu - Mavi Beyaz - Mavi - Yeşil Beyaz - Yeşil - Kahve Beyaz - Kahve yaptım. Karşılıklı olarak aynı olduğundan sorun olmaması gerekir ki diğer ev içi ağımda da aynı şekilde sorunsuz kullanıyorum problem yok.

Sizce neden  ağ tanımlanamaz olabilir? 

If there are two or more ways to do something, and one of those ways can result in a catastrophe, then someone will do it.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bilgisayarın ethernet bölümünde arıza olmasın? sıralama iki tarafta da aynı ise bir sorun olmaz.  e modem portlarının hepsi aynı anda bozulamayacağına göre geriye tek bilgisayarın girişi kalıyor. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Kabloyu çıkarttığımda ağ kablosu takılı değil diyor pinlerden biri mi gidik acaba en iyisi ben harici bi ethernet takıp deneyeyim

If there are two or more ways to do something, and one of those ways can result in a catastrophe, then someone will do it.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Yeni ethernet pci taktım yine aynı sorun. Kablo da test tamam kafayı sıyırmak üzereyim :/

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Ethernet lambasi yaniyormu? Yaniyorsa windows hizmetlerinde ag yonetimi hizmetleri calisiyormu kontrol edin. Daha kolay test icin oraya baska bi cihaz baglayon veya cihazi baska kabloyla baglayin deneyin. Elle ip vermeyi denedinizmi veya ip adresleri cakisiyor olabilirmi?

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Elle ip verdim yine ağ yok,

dhcp ile ip verdirttim yine ağ yok,

pci ethernet taktım yine ağ yok,

test cihazı ile denedim 1-8 hepsi ok.

Başka bir cihaz taktım yine ağ yok. sorun kabloda mı diyeceğim de test cihazı hepsine check veriyor sorun yok diyor.

Test cihazı mı bozuldu dedim bunun için bozuk bir kablo yaptım bozuklukları gösterdi. Ama bu kabloda hiç bozukluk yok birebir sırayla ok veriyor

PLaXToR tarafından 26/Kas/16 23:33 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Kablo kalitesizdir. Kaliteli bir kablo alip dene kablo kalitesiz oldugunda direnc degeri gösteriyordur. Kolay gelsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Kablonun kalitesiz olması mümkün değil hocam çok burgulu Cat6A. Ayrıca ne kadar kalitesiz olursa olsun 10 metre de problem çıkartacağını sanmam.

PLaXToR tarafından 26/Kas/16 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

ipconfig flushdns 

ipconfig release

ipconfig renew leri denedin mi ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Denedim hocam, makineyi defalarca kapattım açtım, modeme restart attım.

Bu iş en sonunda heh elektrikler geldi sonunda rahat rahat sorunu bulabilirim karanlıkta zor oluyordu gibi birşeye çıkacak diye korkuyorum :))

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Kablo siralaman yanlis.. tbt.ybm.mby.kbk olmasi lazim renkler sen yanlis yapmissin kontrol et

Toplam Hit: 1281 Toplam Mesaj: 18
ethernet sorunu