folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Eticaretle Uğraşan Kimler Var Burada?

Eticaretle Uğraşan Kimler Var Burada?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Beyler, ufaktan bi eticaret işlerini araştırıyorum. Bi yandan da ufak çapta bi yatırım yaptım. İlk anladığım şey eticarete girmek için önce ticareti öğrenmek gerektiği.

Sonraki önemli şeyler pazarlardaki komisyon oranları ve alış fiyatları. Bunlar için de dayı gerekebiliyor.

Pazar yerlerinde ya da kendi sitesinden eticaret yapan varsa bilgi paylaşımı yapalım dedim.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

bende bu ara ciddi araştırıyorum bu konuyu.

pazar yerlerin de biraz sıkıntı olduğunu öğrendim

diğer rakip magazalar sipariş verip bilerek düşük puan verip magazayı kötülüyormuş

pazar yeri komisyonları sektöre göre değişiyor.

ben pet ürünleri düşünüyorum.

bilgili arkadaşlardan püf noktalarını öğrenmek isterim bende

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Trump'tan bile zengin olan Şeyh bile ek işlere giriyorsa ekonomi cidden kötü. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

sosyal medyanın yaygınlaşması şeyhin işlerini kapadı haliyle adam farklı sektörlere yatırıp yapıyor

artık muska yazdırmaya vs gelen yok sanırım

Enişte bu işle uğraşıyordu, milletin en çok dikkat ettiği şey fiyat ve kargo süreci diyor.

Belirtilen tarihte vs göndermen gerekiyor yoksa direk olumsuz yorum geliyor vs tarzı şeyler söylemişti

Genki tarafından 14/Eyl/20 14:55 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Beyler, ufaktan bi eticaret işlerini araştırıyorum. Bi yandan da ufak çapta bi yatırım yaptım. İlk anladığım şey eticarete girmek için önce ticareti öğrenmek gerektiği.

Sonraki önemli şeyler pazarlardaki komisyon oranları ve alış fiyatları. Bunlar için de dayı gerekebiliyor.

Pazar yerlerinde ya da kendi sitesinden eticaret yapan varsa bilgi paylaşımı yapalım dedim.

Hacı Abi merakımdan değilde sana yardımcı olunacaksa eğer ne yatırımı yaptın ? Ne satacaksın ? 

Biriyle ortakmı girdin ? Ürün sanal bir ürünmü yoksa reel elle tutulan bir ürünmü ? Buz dolabı, televizyon, ps , şort,tişört vs. v.s ?

Yoksa böle havadan atılır tutulur. Her ürünün pazarlaması pazar yeri farklı. Sen muhasebe sistemi kodladın onun mu satışı yoksa organik portakalmı satacaksın ?

Erdem tarafından 14/Eyl/20 15:08 tarihinde düzenlenmiştir

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Tekstil işinde iyi kazanç var, hele ki açığı tespit edersen misal otantik giyim gibi. Kendin üretip satarsan kar oranı çok yüksek. Çok ucuza denk getirirsen alıp satma işi de güzel.

E ticaret te ucuz, profesyonel çekimi yapılan ürünün al benisi oluyor hep. 

Firmaların komisyon oranları genelde aynı, iyzico, shopier vb. Firmaların kargo antlaşması da var o da uyguna geliyor. Sen yeter ki ürün sat. 

Edit: bir de reklamını iyi yapman lazım. Reklamsız ve profesyonel çekimsiz iş merdiven altı gibi kalıyor

ehlikeyif tarafından 14/Eyl/20 15:08 tarihinde düzenlenmiştir

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

ulan şeyh bile eticarete girdiyse bizim sektörde işler iyi değil .d

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Erdem bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Hacı Abi merakımdan değilde sana yardımcı olunacaksa eğer ne yatırımı yaptın ? Ne satacaksın ? 

Biriyle ortakmı girdin ? Ürün sanal bir ürünmü yoksa reel elle tutulan bir ürünmü ? Buz dolabı, televizyon, ps , şort,tişört vs. v.s ?

Yoksa böle havadan atılır tutulur. Her ürünün pazarlaması pazar yeri farklı. Sen muhasebe sistemi kodladın onun mu satışı yoksa organik portakalmı satacaksın ?

Bi arkadaşların mevcut büyük toptan alım yaptığı ve komisyon alabildiği kategori olduğu için anne bebek üzerine yatırım yaptım hocam.

Neden dersen daha buyuk alımda daha ucuza alıyorsun, eticarette de kar oranları düşük. Teknoloji ürünlerinde rekabet yüksek.

Dijital değil reel şeyler satılacak, kendi bi domianim yok, gittigidiyor vs gibi pazaryerlerinden yolluyoruz.

gittigidyor trendyol vs gibi yerlerde tanıdığı olan varsa yönlendirsin =)

HolyOne tarafından 14/Eyl/20 15:18 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Ürünü ucuza temin etmişsen piyasaya göre bir fiyat koyarsan satılır.Trendyolda ürüne yorum yaptırarak anasayfaya çıkarıyorlar diye biliyorum.Kendi domainin olması önemli müsteriyi kendi sitene çekersen komisyonlardan kurtulursun.Trendyol gittigidiyor gibi yerlerinde taksit yapabilme avantajı var.Mesele incehesap kendi sitesinde satıyor ürünlerini e-ticaret sitelerinde de satıyor.Müsteri taksit olması nedeniyle biraz daha pahalı olan bu sitelere yöneliyor.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

swordfish e ulaş, adam hepsiburada daki en büyük mağazalardan biri

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bu yil dunyanin en zengin insani Amazon'un kurucusu oldu.

Adamin bir tane dukkani yok ama zengin. Ustelik suan herkes internet alisverisine sardigina gore cok mantikli bir hareket. 

Ticaret icin profesyonel bir sekilde yaklasayim dersen önce  

Marka nasil olunur?

Markalasma?

Konularini arastirmani oneririm. Bastan bunu yapmazsan sonradan arapsaci oluyor. Bilgisayarci diliyle izah edeyim :)

Marka yönetimi demek programlamanin algoritmasidir. 

Ne satacagim

Kime satacagim ( zengin kitleye, atiyorum yat satacaksan reklamini en ucuz biziz diye yapmazsin en havali en kaliteli biziz dersin :) hedef kitleye göre şekilleniyor çoğu şey.

Nerede satacagim ( amacim ulke sinirinda kalmak diyorsan,  alirsin turkce isim olur biter ama yurtdisina acilacaksan ismini uluslararasi secersin. )

Buna endeksli olarak

Sirket ismi , logosu,  faaliyet alani, rakiplerinin kim oldugu, vermek istedigin imaj,  ambalajlama, reklam ve pazarlama....... Olarak tek tek belirledikten sonra 

Bunlarin hepsine marka yonetimi deniyor ki

Bunlari belirler ve

E ticaret icin Domain alirsin. Siteyi kurarsin

Ama illa kendi sitemde satayim diye bir kaide yok cogu kaliteli dunyaca ünlü firma kendi sitesinde satis yapmiyor.  Satis kismina link koymuslar seni bayiliklerine e ticaret yapilan baska yerlere yönlendiriyor.

Ama onuda ben yapayim diyorsaniz 

Depolama - ambalajlama ve lojistikte harikalar yaratmani beklerim.  Bunlarda ekstra eleman ve para demek. 

Her dk calisacak musteri hizmetleri demek.

Yani is bayağı büyür.

Anlatirken gözüm korktu :)

Her satici ayni zamanda müşteridir. Ne satarsin bilmemde . 

1- ürün cesitliliginin bol oldugu yerler ( kalite fiyat marka...)

2-ucuz - fiyat farkliliginin bol oldugu

3- kaliteli 

Olarak 3 sac ayagina oturtursan rahat edersin.

Kolay gelsin. Benimde ilgimi ceken bir konu. Cok bilmedigim sey var. Bildiklerimi belirttim yukarda 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)