folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evde Gelincik Beslemek ?

Evde Gelincik Beslemek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aramızda örümcekten tutun şahine kadar çeşitli hayvanlar besleyenler olduğundan buraya konu açayım dedim.

Bir kaç gündür YouTube'ta Amerika ve Kanadalıların gelincik besleme videolarına sardım. Videolardan çıkardığım sonuç bu gelincik hayvanı vahşi doğada bal porsuğuyla Kuzey Tekinoğlu (Simay benim karım lan) karışımı bir hayvan.

Ancak yavruyken alınıp insana alıştırılınca kedi gibi sayko, köpek kadar sahibine bağımlu bir ev hayvanı oluveriyor.

Şimdi sorum daha önce gelincik beslemiş olan var mıdır ? Amerikalılar Ferret diyor ama kendi içinde cinsleri var sanırım. 

https://www.youtube.com/watch?v=ZBoz2mitPiY

https://www.youtube.com/watch?v=--9qTOXNX_w

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tugay diye bir eleman vardı adını yanlışta hatırlıyor olabilirim. youtube da sincap besliyordu  ama evdeki eşyaların amına koyuyormuş dişleri çok keskin oldugu için parçalıyormuş herşeyi.

Hayvan beslemen baya emek isteyen birşey. seste çıkarıyor bunlar baya 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sincaplar doğası gereği gibi fare gibi davranır. Mesala ceviz bulur yarısını yer yarısını götürür toprağa gömüp ileriki günler için zula yapar. Hatta çoğu kez gömdüğü cevizleri unutur ve o cevizin tohum olmasını sağlar ve dünyadaki ağaç sayısına katkıda bulunur. 

Sincap ev ortamında doğası gereğini yapıyor ve dişinin geçtiği şeyleri delerek zula yapıyordur.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

Çok güzel olur ama bu hayvanlar kemirgen grubuna girmiyormu eve aşırı zarar verebilir ve sayko dediğimiz kedi gibi misafiri yalamaya üstüne yatmak için zıplamayabilir  aksine ısırır falan aman dikkat hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Bize bir keresinde vatandaş getirmişti yavru olarak, nerden buldu tam hatırlamıyorum uzun zaman oldu çünkü.

Küçükken hiç bir sorun yok, çok oyuncular aynı kedi gibi. Hayvan büyüdükçe oyun oynarken bile hırçın oluyordu sanırım iç güdüsel olarak.Dişleri çok keskin. Zaten yeteri olgunluğa geldiği zaman doğaya geri bırakmıştık.

Doğadan olmayıp da üretim olanlarda farklılık olabilir belki o konuda birşey diyemem.

Çok esnek hayvanlar, giremeyecegi yer yok gibi bir şey, bir de çok meraklılar, eğer alma gibi bir durumunuz varsa bu söylediğim iki şeyi göz önünde bulundurun.

Bortubocek sever
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

kemirgen zor ya, tavşan vardı benim, kabloları zor kurtarıyodum ibneden. kemirmesi mevzu değil elektrik çarpıp ölecek diye tetikte geziyodum. kesip yedim sonra

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kendi elinden beslenmiş hayvanı kesmekte yani bilemiyorum. İster istemez duygusal bir bağ oluşuyor aranda.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Kendi elinden beslenmiş hayvanı kesmekte yani bilemiyorum. İster istemez duygusal bir bağ oluşuyor aranda.

köylüyüm ben kanka, çocukluğumda yediğim her etle duygusal bağım vardı. bu yüzden bana aykırı bişeymiş gibi gelmiyo.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

http://www.vetstreet.com/our-pet-experts/10-things-you-should-know-before-getting-a-ferret

Biraz baktım bakımı kolay gözükmüyor. Epey egzersize ihtiyacı varmış. Kafeste bırakılınca obez oluyorlarmış.

Preventive Care for Ferrets

Ferrets should have a complete physical examination every 6 to 12 months from a veterinarian who has experience with ferrets, in addition to the following preventive care:

• Annual vaccinations for canine distemper virus and rabies
    • Annual fecal examination for parasites
    • Examination for ear mites as recommended
    • Year-round use of heartworm and flea preventives year-round
    • Annual dental cleaning
    • Routine blood tests and measurement of fasting glucose level as recommended
    • Toenails trimming as needed
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Benim bildiğim, bu hayvanlar etçil. kümes'de tavuk filân boğup yediklerini duymuştum. 

Etrafta kendi boyutuna eşit ve/veya küçük hareketli 2ayaklı canlı bulursa, şikâyet almadan yetiştirmek biraz sıkıntı gibi. ^^`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    baracuda81 bunu yazdı

http://www.vetstreet.com/our-pet-experts/10-things-you-should-know-before-getting-a-ferret

Biraz baktım bakımı kolay gözükmüyor. Epey egzersize ihtiyacı varmış. Kafeste bırakılınca obez oluyorlarmış.

Preventive Care for Ferrets

Ferrets should have a complete physical examination every 6 to 12 months from a veterinarian who has experience with ferrets, in addition to the following preventive care:

• Annual vaccinations for canine distemper virus and rabies
    • Annual fecal examination for parasites
    • Examination for ear mites as recommended
    • Year-round use of heartworm and flea preventives year-round
    • Annual dental cleaning
    • Routine blood tests and measurement of fasting glucose level as recommended
    • Toenails trimming as needed

Onların hepsi kediler için de geçerli hacı o yüzden bi kediden zor olduğunu sanmıyorum. Zati kedi gibi bişi göbüşünü ısırdıklarım.

Olay nasıl yavru bulacaksın? :(

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 2558 Toplam Mesaj: 20
gelincik