Evde Kulucka Makinesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ATM-Skim
    ATM-Skim's avatar
    Erkek

merhaba

evde kulucka makinesi kullanan arkadasimiz varsa lutfen yazabilirmi acaba

nasil yapilir, nasil daha iyi verim alinir, civcivlrrin yasama sanslari yuzde kactir vs

tum detaylar hakkinda bilgiye ihtiyacim var

teorik bilgi yazmayanlar lutfen yazmasinlar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolat
    Bolat's avatar
    Erkek

merhaba Hiç kuluçka makinası görmedim ama eskiden bir ustam vardı eski buz dolabından yapmıştı

sana teorik olarak anlatayım

kapısı iyi kapanan eski bir buz dolabı buluyorsun icine yaklaşık 45 derece meyilli bir kasa (hertarafı delikli) içine yumurtaları yerleştiriyorsun

yumurtalar strafor veye sünger gibi bişeyle yanlarından sıkıştır hareket etmesin

ısıtma için ise bildigimiz ampul ve küçük bir fan bilgisayar fanı olabilir ve tabi ısı kontrolü için termostat kullanacaksın ikigüne birde 45 derece egimi ters tarafa çevir.

İnancı doğrultusunda yaşamayan : Zamanla yaşadıklarının doğru olduğuna İnanır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Bolat bunu yazdı

merhaba Hiç kuluçka makinası görmedim ama eskiden bir ustam vardı eski buz dolabından yapmıştı

kapısı iyi kapanan eski bir buz dolabı buluyorsun icine yaklaşık 45 derece meyilli bir kasa (hertarafı delikli) içine yumurtaları yerleştiriyorsun

yumurtalar strafor veye sünger gibi bişeyle yanlarından sıkıştır hareket etmesin

ısıtma için ise bildigimiz ampul ve küçük bir fan bilgisayar fanı olabilir ve tabi ısı kontrolü için termostat kullanacaksın ikigüne birde 45 derece egimi ters tarafa çevir.

yada elektronik bir ısı takip cihazı koyarsın içerdeki ısıyı kontrol altında tutar senin için... aynen bu kadar basit bir işleyişi var.. 12 saatte bir yumurtaları çevirmekte gerekiyordu sanırım..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ATM-Skim
    ATM-Skim's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    Bolat bunu yazdı

yada elektronik bir ısı takip cihazı koyarsın içerdeki ısıyı kontrol altında tutar senin için... aynen bu kadar basit bir işleyişi var.. 12 saatte bir yumurtaları çevirmekte gerekiyordu sanırım..

tesekkur ederim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=2015

hocam burda aynen anlatıyor faydalana bilirsin ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

kulucka makinesi listede iken elektronik dersinde bize yaptirmislardi. onemli olan isinin dagitimlasi. derece filan o kadar muhim degil. Buz dolabindan yapacak olursan sungerin ortasina yumurtalarin girecegi sekilde oyuklar yapilarak raflara kona billir. alttan ortadan ustten sicakligi kontrol ederk dagilimlarina bakilir alt ve ust kisimdaki sicaklik farkli ise fanlar calisir hava dagilir ortamin isisi dusuk ise isitici calisir (akkor ampul de kulllanan var bunun icin direk elektrik sobasindan cikma resistans telide) sungerlerin yerine saman kullanirsan yumurtalar catladiginda daha iyi olabilir o kismi bilmiyorum.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

şurada biri sattığı ürünle ilgili detaylar ve resimler vermiş belki yardımcı olur biraz

http://bit.ly/14W60eK

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

discoverry de bi programda gormustum adam 300 sterlin verip satin aldi yaklasik yine bir buzdolabi buyuklugunde ama icine cok fazla yumurta

aliyor ve bu is icin yapilmis tasarimi estetik simsiyah bir makine.

Adam test icin 10 farkli marka yumurta ve bir kac farkli ciftlikten getirilmis dogal yumurtalari cinine koyuyordu

simdi sayisini tam hatirlamiyorum 150 mi 300 mu ne yumurta icinden sadece 1 tanesi catliyordu yani civciv cikiyor digerleri ise

dollenmemis yumurta.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sinche
    sinche's avatar
    Erkek

çok yakından takip bu yaz hobi amaçlı denicem

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ATM-Skim
    ATM-Skim's avatar
    Erkek
    sinche bunu yazdı

çok yakından takip bu yaz hobi amaçlı denicem

bende hobi amacli yapmak istiyorum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ATM-Skim
    ATM-Skim's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

discoverry de bi programda gormustum adam 300 sterlin verip satin aldi yaklasik yine bir buzdolabi buyuklugunde ama icine cok fazla yumurta

aliyor ve bu is icin yapilmis tasarimi estetik simsiyah bir makine.

Adam test icin 10 farkli marka yumurta ve bir kac farkli ciftlikten getirilmis dogal yumurtalari cinine koyuyordu

simdi sayisini tam hatirlamiyorum 150 mi 300 mu ne yumurta icinden sadece 1 tanesi catliyordu yani civciv cikiyor digerleri ise

dollenmemis yumurta.

o discovery yayinini bulabilirmiyiz acaba ?

Toplam Hit: 2895 Toplam Mesaj: 21