folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Eve Klima Alacağım Marka / Model Önerisi?

Eve Klima Alacağım Marka / Model Önerisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

6 kasımda evleniyorum.
    Evi tuttum. Malum alanya'da yaşıyorum klima keyfi değil mecburiyet.
    İlk olarak oturma odasına bir tane takayım önümüzdeki yaza 2. klimayı salona takma planım var.

Bütçem düğün masrafları gereği çok fazla değil.
    Ev 120 metrekare oturma odam 12 metrekare (yaklaşık)
    Oturma odasına taktığım klima ile salon hariç evi soğutma düşüncem var.

12000 btu'luk bi makine işimi görür mü?
    Bir de marka model bilemiyorum. Inverter olsun istiyorum.

Mitsubishi klimalar çok enerji dostu faturayı kabartmıyor diyorlar ama fiyatları pahalı..
    2000 civarında bi klima önerebilir misiniz? 
    Aramızda klimacı varsa aydınlatsın beni bi :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

12 m2 çok değil hocam 9btu baymak var bende 20m2 için kullanıyorum 5 yıl garantili tavsiye ederim 

Baymak Elegant Plus 09 A++ 9000 Btu/h Yeni Nesil Inverter Klima

fiyatlar artmış doğal olarak ben 1350 ye almıştım 2 ay önce

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    snnyk bunu yazdı

12 m2 çok değil hocam 9btu baymak var bende 20m2 için kullanıyorum 5 yıl garantili tavsiye ederim 

Baymak Elegant Plus 09 A++ 9000 Btu/h Yeni Nesil Inverter Klima

fiyatlar artmış doğal olarak ben 1350 ye almıştım 2 ay önce

kapıyı açık tutup tüm evi soğutma planım var alanya sıcak ya.. (salon hariç)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

120 m2 ev öyle soğumaz soğusada çok cep yakar

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Bizimkiler de alanyada, salonda 9k var sanırım o yetiyordu, hatta hole kadar oğuk geliyordu. 140 m2 ev bizim yamulmuyorsam. Çoh özledim la evimi :D

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

3 kuruş fazla ver. Elektrik az kullanan klima al. 

Mitsubishi, Daikin, vb.  Ürünleri incelemeni tavsiye ederim. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek

Mitsubishi Kaliteyi çok düşürdü.Sürekli malzemeden kaçmaya çalışıyor.Mitsubishiyi unut.TOSHİBA veya DAIKIN İnverter klimalarından birini tercih edebilirsin.

12 mt2 oda ve 120 mt2 evi soğutmak istersende dairenin planını çıkar at buraya da ona göre yorum yapalım :D

NOT: daha önce TOSHİBA servisinde yıllarca çalıştım.Yardımcı olurum klima teknik konusunda.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bosch kullanıyoruz uzun yıllardır evlerde iş yerinde en eskisi 15 senelik hiç biri arıza yapmadı ilginç :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

bosch kullanıyoruz uzun yıllardır evlerde iş yerinde en eskisi 15 senelik hiç biri arıza yapmadı ilginç :)

Eski cihazlar genelde sağlam oluyor.

+Montajını yapan kişide çok önemli.İyi bir kurulum ile klima 15-20 yıl çalışabilir.

-Eğer klima alırsanız,klimanın daha verimli çalışması için,gelen teknik ekipten klimaya vakum yapılmasını ısrarla isteyin.

-tabi iş yerlerinde yıllık bakımları yapılırsa 20 yıl da kullanırsınız.yapılmazsa 5 veya 6 yıl içerisinde arıza çıkarabilir.

-Evdeki klima için sürekli kullanılıyorsa 2 yılda 1 bakımı yapılabilir.

-Klima her derecede aynı soğukluğu veya sıcaklığı verir.Örnek : Kumanda ile soğutmada 18 dereceye ayarladınki daha çok soğuk olsun,olmaz.Çünkü kumanda ile 18 dereceye aldığında klima sürekli çalışır yani çalışma süresi uzar.oda 18 dereceye gelene kadar klima kendini var gücüyle zorlar ki gelmezde. 24 derecede de aynı soğukluğu verir 30 da da .

-Klimanın elektiriğinden tasarruf yapmak isterseniz derece 18 de değil 24 de olsun.Klima 24 dereceye daha çabuk gelir ve Dış ünite(dış motor) 24 dereceyi gördüğünde otomatik olarak kendini durdurur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Eski cihazlar genelde sağlam oluyor.

+Montajını yapan kişide çok önemli.İyi bir kurulum ile klima 15-20 yıl çalışabilir.

-Eğer klima alırsanız,klimanın daha verimli çalışması için,gelen teknik ekipten klimaya vakum yapılmasını ısrarla isteyin.

-tabi iş yerlerinde yıllık bakımları yapılırsa 20 yıl da kullanırsınız.yapılmazsa 5 veya 6 yıl içerisinde arıza çıkarabilir.

-Evdeki klima için sürekli kullanılıyorsa 2 yılda 1 bakımı yapılabilir.

-Klima her derecede aynı soğukluğu veya sıcaklığı verir.Örnek : Kumanda ile soğutmada 18 dereceye ayarladınki daha çok soğuk olsun,olmaz.Çünkü kumanda ile 18 dereceye aldığında klima sürekli çalışır yani çalışma süresi uzar.oda 18 dereceye gelene kadar klima kendini var gücüyle zorlar ki gelmezde. 24 derecede de aynı soğukluğu verir 30 da da .

-Klimanın elektiriğinden tasarruf yapmak isterseniz derece 18 de değil 24 de olsun.Klima 24 dereceye daha çabuk gelir ve Dış ünite(dış motor) 24 dereceyi gördüğünde otomatik olarak kendini durdurur.

hacı toplam kullandığımız 6 tane klima var evlerde iş yerlerinde hepsi bosch en eskisi 15 yıllık bu iç ünitenin yılda 1 kere filitresinden başkasını temizlemiyom :D

dış üniteyide sabunlu suyla yıkadım hortumla benim bakım bu daha başka nasıl yapıyolar pahalımı oluyo

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    TheRunZex bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

hacı toplam kullandığımız 6 tane klima var evlerde iş yerlerinde hepsi bosch en eskisi 15 yıllık bu iç ünitenin yılda 1 kere filitresinden başkasını temizlemiyom :D

dış üniteyide sabunlu suyla yıkadım hortumla benim bakım bu daha başka nasıl yapıyolar pahalımı oluyo

Yani yaptığın bakım aslında doğru.ama kimyasal ilaçları var iç ve dış ünitenin batarya kısmının.

Klimanın filtresini temizlediğin zaman bütün tozun gittiğini sanıyorsun ama bataryaya sızan tozlar ve mikroplar daha fazladır.

Klima bakımını yıllık bir servis ile anlaşırsın maximum 150 tl dir klima başı.

Ama ciddi anlamda yıllık bakım yapılmalı iş yerleri klimalarına.

Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim, bir insan klimadan kesinlikle hasta olmaz sadece kafasını sokmayacak o aşağı yukarı inen flapın içine anca öyle hasta olur :).birde bakımı yapılmazsa,klimaya bulaşmış mikroplar direk hava yoluyla size hastalık bulaştırabilirler.Heleki evde çocuk varsa zaten çocukların bünye zayıf oluyor ve mikropu hemen alıyorlar.Kesinlikle klimalarıınıza bakım yaptırın,zararlı çıkmazsınız.

Toplam Hit: 3083 Toplam Mesaj: 28
klima btu