folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Evin İçinde Türeyen Sineklere Çözüm

Evin İçinde Türeyen Sineklere Çözüm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theagartaman
    theagartaman's avatar
    Erkek
    tek çözüm

AGİTA isimli bir ilaç veterinerlerde bulabilirsin sadece

özellikleri=içinde bulunan sineklerin cinsellik hormonu sayesinde bulunduğun çevredeki tüm sivrisinekleri kendine çekiyor daha sonra içinde inhibitör maddelerle anında sineği öldürüyor.

not=bu ilaç daha çok bataklıklar ahırlar vb sivrisineğin aşırı çok olduğu bölgeler için üretilmiştir gönül rahatlığıyla evde kullana bilirsiniz.

kullanımı=içinde bulunan tozu 10 litre su ile karıştırıyoruz herhangi bir şişeye koyup fısfıs şeklinde evin bütü dış duvarlarına ve tuvaletlere sıkıyoruz (hava sıkılmıcak duvarlara uygulanacak) aradan geçen bir gün sonra tüm ölüleri süpürgeyle temizliyoruz. bir hafta sonra aynı işlemi tekrarlıyoruz böylece yumurtadan yeni çıkanlarda ölüyor.

ilaç fiyatı 30 tl idi

eğer bulamassanız MUSCID diye bi ilaç daha var o da aynı işlevi görüyor.

bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theagartaman
    theagartaman's avatar
    Erkek
    bu agita=

http://www.tarimstore.com/kara-sinek-ilaci-agita-100-p-159.html?osCsid=bjnsfieewkn

inanın bana DDT den sonraki en güçlü ilaç

bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canafar
    canafar's avatar
    Erkek

denedim ekmek mayası şeker su olayını hiç bi işe yaramıyo :D bir de meyvesuyunu deniyeyim onu da yazarım işe yarayıp yaramadıgını 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek

bir arkadaş bitkiyi sormuş fesleğen sanırsam

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu lanet tatarcık sinekleri bizim evde de var nasıl kurtuluruz bilen varmı ? deneyen eden varsa yazsın 

http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Tatarcık_(sinek)

OCEANUS tarafından 07/Haz/13 06:31 tarihinde düzenlenmiştir

KNOWLEDGE IS POWER!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

Arkadaşlar bu lanet tatarcık sinekleri bizim evde de var nasıl kurtuluruz bilen varmı ? deneyen eden varsa yazsın 

http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Tatarcık_(sinek)

Konuyu hortlatmışsın.İyikide yapmışsın.2 gün önce bu tatarcıklara karşı kazandığım zaferi bende paylaşacak yer arıyordum zaten.Evet arkadaşlar haftalarca süren mücadeleden sonra kazanacağı zaten aşikar olan ben bu sinsi ve acımasız düşmana karşı çok basit bir şekilde galip gelmiş durumdayım.İki gündür evde tek bir tatarcık üvez üçgen kanatlı hangisini diyorsan artık yoklar.

Öncelikle bu amansız düşman için 6 kutu raid bitirdiğimi ve şu parasızlıkta evlat acısı gibi koyan cephanenin hiç bir işe yaramadığını, köklerini kurutamadığını ve hatta raid'e sanırım bağışıklıkları olduğunu bilmenizi isterim.İnternette söylenen stratejiler (Banyoyu ıslak bırakma, çöp bırakma, lavoboyu kirli bırakma) gibi tavsiyelerde işe yaramıyor baştan söyleyeyim.

Bu tatarcıkların her şeyden önce kökünü bulmanız gerekiyor başka yolu yok.Ve ben bölgemenin tamamen tellerle çevrili olduğunu, dışardan içeri bir tane bile sinek (düşman) giremiyeceğini bildiğim için çok sinsi bir şekilde acaba nereden ürüyor olabilirler mantığı ile uykusuz gecelerimi istikbaarat toplayrak geçirdim.Fark ettim ki kaynak banyo idi.Ama bu nasıl oluyor banyo ıslak değil ve raid sıkıyordum sürekli.O zaman raid'in ulaşamadığı bir yerden geliyorlardı.İki seçenek vardı.Ya lavabo içi ya da 2 tane gider.Sonunda deneme yanılma yöntemi ile 2 tane gideri tabakla kapatmış ve iki gündür düşmanın önünü tamamen keserek geçici bir zafer kazanmış bulunmaktayım.Bu tatarlar gözle fark edilmeyecek kadar küçük olduğu için kullandığım tabek giderler ile fayans arasında tek mm bile ara bırakmadı ve onlar geceleri oradan çıkamıyorlar.Çözüm giderdi arkadaşlar.Sizde kendi bölgenizde zafer kazanmak için giderleri kapatın.

edit// Bu konuda her türlü lojistik desteği ücretsiz olarak size sağlarım.Sadece ö.m atın.Düşmanımın düşmanı dostumdur.

CyberAngel tarafından 07/Haz/13 07:49 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sonador
    sonador's avatar
    Erkek
    slmarlq bunu yazdı

Malzemeler:

200 ml su

50 gr kahverengi şeker

1 paket maya (ekmek mayası) 

ve 2 litrelik pet şişe (cola şişesi)

Uygulama:

1.. Plastik şişeyi şekildeki gibi kesin

2.. Sıcak su ile kahverengi şekeri karıştırın. Soğumasını bekleyin. soğuduğu zaman şişenin alt yarısına dökün.

3..Mayayı ekleyin. Karıştırmaya gerek yoktur. 

4.. Şişenin diğer yarısını, baş aşağı, huni şeklinde yerleştirin.

5.. Siyah bir bantla şekildeki gibi sarın ve evinizin bir köşesine koyun.

http://r1305.hizliresim.com/19/m/n6wbp.jpg

bu sivriler için ya. bunlarada söker mi ki

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sonador
    sonador's avatar
    Erkek
    CyberAngel bunu yazdı
    Hybris bunu yazdı

nası bişeymiş la o üçgen kanat hastalık taşıyo falan. merak ettim netten fotosunu atarmısnz.

benim odada irili ufaklı örümcekler cirit atıyo ama hiç ilişmiyorum zararlarını görmedim.

Böyle bir şey.Resme aldanma boyutları 1-2 mm e kadar en fazla.

sinek

çok ürkünç lan bu. bizdekiler daha sevimli. alıştık biz onlara. Allahları var bi kaç taneler doğudan akrabalarını fln takmıyolar götlerine. çoğalmıyolarda kısırlar mı acaba ya da homoysalar çocuk olmuyodur tabi :D mutlu mesut yaşıyoz onlarla aileden gibiler artık :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

çizelim

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

biber gazı çevik kuvveti çağır evinin içine sıksın bitane tertemiz olur

Toplam Hit: 21438 Toplam Mesaj: 31